To, co rodzi się w głowie

Okładka książki To, co rodzi się w głowie D. S. Wojciechowska
Okładka książki To, co rodzi się w głowie
D. S. Wojciechowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2023-01-10
2023-01-10

Zastawianialiście się kiedyś czym musi zmierzyć się człowiek, gdy jest żołnierzem (i to nie takim zwykłym?). Dla większości osób, którzy na co dzień się tym nie interesują, może się wydawać, że to jest super praca, bo duże zarobki, ważny zawód itp. Jednakże nie jesteśmy świadomi tego, z czym tak naprawdę taka osoba musi sobie poradzić.

Nie dość, że opowiadanie jest ciekawe, to porusza jeszcze temat, o którym w ogóle się nie mówi. Mi ono dało sporo do myślenia i uważam, iż przynajmniej część osób powinno je przeczytać, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak praca potrafi wpłynąć na psychikę człowieka. Serdecznie gratuluję autorce tego opowiadania i dziękuję, że one powstało. ❤️

Ocena: 9/10.

Adam podczas służby przysięgał zachować tajemnice. Niekiedy są takie sytuacje, których nikt oprócz jego głowy nie wie. Często nawet jest tak, że nie może drugiej osobie o nich powiedzieć. W pewnym czasie przyszedł taki dzień, który zmienił go całkowicie. Nic już po tym dniu nie było dla niego takie same, nawet nachodziły go myśli, czy nadal jest normalnym człowiekiem....

Cześć. Moi drodzy. Zapraszam was na kolejne, opowiadanie, które przeczytałem z przyjemnością.

To, co rodzi się w głowie: Autorka : D. S: Wojciechowska. @wydawnictwomagiaslow.
Ta historia, to był trudny temat, ale warto ją poruszyć. Adam, narzeczony Amelii, był kiedyś w wojsku i po powrocie z wojska przeżywał traumę. W tym wojsku wydarzyło się coś złego i on nie mógł tego znieść. Z tego powodu cierpiał. Ale też cierpiała Amelia. Musiała podjąć dramatyczną decyzję. Jaką? Tego wam nie zdradzę. Moja ocena to: 1000 /1000 punktów. Sięgnij po opowieść Jest świetna. Pozdrawiam was. 💗

Super, polecam

Super, polecam

Podczas ostatniego dnia misji dochodzi do ataku na oddział Adama.
Po powrocie do kraju mężczyzna zmaga się z traumą i wewnętrznym bólem oraz strachem. Wszystkie te emocje zaczynają się odbijać na jego związku z narzeczoną, Amelią. Kobieta wspiera go, ale w pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że musi odpuścić.

Nikt z nas nie wie, co przeżywają żołnierze powracający z misji wojskowych oraz jaki ma to wpływ na ich rodziny. Autorka stara się nam to przybliżyć i wychodzi jej to świetnie. Mam cichą nadzieję, że kiedyś to krótkie opowiadanie doczeka się rozbudowy i wyjdzie z tego książka.

Podczas ostatniego dnia misji dochodzi do ataku na oddział Adama.

Nikt z nas nie wie, co przeżywają żołnierze powracający z misji...

Pióro autorki znam z poprzedniego opowiadania „Piernikowa (nie)znajoma”, które wtedy przypadło mi do gustu.

Jednak w tym, poruszany jest mam wrażenie ciężki temat - przede wszystkim traumy, jaką przeżywają żołnierze na misjach ale również po nich.

Adam jest żołnierzem, którego wydarzenia na misji mają niesamowity wpływ na jego życie. Towarzyszy mu wewnętrzny ból i cierpienie, czego nie ułatwia mu urojenie o zdradzie swojej narzeczonej oraz inne aspekty. Mężczyzna jest zagubiony, a niedomowienia jedynie potęgują problemy w jego związku. Amelia nie wytrzymuje tej presji i podejmuje decyzję… Jaką? Polecam samemu przeczytać opowiadanie.

Muszę przyznać, że opowiadanie mnie zaskoczyło. Chyba raz trafiłam na książkę w tym temacie wiec tym chętniej czytałam opowiadanie. Sama fabuła jak i bohaterowie są super przedstawieni/wykreowani.

Polecam przeczytać opowiadanie, nawet jako formę „odskoczni”! Czekam na kolejne nowości spod pióra autorki 🤭

Adam jest żołnierzem, który właśnie kończy misje i ma wracać do domu. Niestety ostatni dzień, który spędza z towarzyszami zmieni jego życie na zawsze. Po powrocie czeka na niego Amelia, która jest jego narzeczoną. Kobieta widzi zmienione zachowanie ukochanego i stara się mu pomóc jednak nie wie czy to jej się uda...

Co takiego wydarzyło się przed zakończeniem misji?
Czy zachowanie Adama zmieni jego związek z Amelią?

Zaczynając czytać "To, co rodzi się w głowie" nie sądziłam, że e-book wywoła we mnie tyle emocji. Autorka poruszyła w tym krótkim opowiadaniu bardzo ważny temat. Przeżycie traumy pozostawia ślad na całe życie. Ciągle powracający koszmar, strach i niezrozumiałe dla innych zachowanie. Myślę, że większość z nas przeżyło jakąś traumę w swoim życiu, przyznaję, że ja tak... Ten powracający strach paraliżował i nie dawał o sobie zapomnieć, to ciągle wracało...
Uważam, że takie historie nawet krótkie są jak najbardziej potrzebne i naprawdę warte uwagi. Jeśli chodzi o "To, co rodzi się w głowie" to p o l e c a m z c a ł e g o 💙

Co takiego wydarzyło się przed zakończeniem misji?
Czy...

Krótka, choć emocjonująca i poruszająca ciężkie tematy historia. Główny bohater Adam zmaga się z traumą po odbyciu misji wojskowej. Próbuje wieść normalne życie, lecz wydarzenia sprzed kilku miesięcy ciagle żyją w jego głowie. Jego narzeczona Amelia wspiera go jak tylko może jednak czy jej miłość wystarczy? Autorka świetnie zobrazowała bohaterów. Wczułam się w ich przeżycia i rozterki. Bardzo przyjemna lektura. Szkoda, że tak szybko się skończyła. Gratulacje dla autorki świetnego debiutu i czekam na więcej.

Amelia i Adam są w związku od kilku lat. Kochają się i są szczęśliwi, ale... Adam wciąż zmaga się z traumą po wydarzeniach, które miały miejsce, gdy był na misji wojskowej. Pewnego dnia, z pozoru błache zdarzenie, budzi w Adamie złe wspomnienia i coś jeszcze... Czy Amelia jest przy nim bezpieczna? Czy ich związek przetrwa tę próbę? Przekonajcie się sami...
To krótkie opowiadanie, ale zawiera w sobie mnóstwo emocji. Pokazuje, jak trudno pokonać traumy, nawet jeśli ma się wsparcie bliskich. I że czasami miłość nie wystarczy...
Historia opowiedziana jest z punktu widzenia zarówno Amelii jak i Adama. Dzięki temu możemy zobaczyć, co siedzi im w głowach i z czym się zmagają.
Czyta się szybko I przyjemnie. Szkoda, że to tylko opowiadanie - bo ma potencjał na świetną historię.

To krótkie...

Tytuł: "To, co rodzi się w głowie "
Autorka: D. S. Wojciechowska
Wydawnictwo: Magiasłów

Adam i Amelia to para narzeczonych ,których życie wydaje się ,że toczy się bardzo dobrze. Lecz jedno zdarzenie wzmacnia u Adama zespół stresu pourazowego. Niestety mężczyzna zmaga się z nim od powrotu z misji. Wybuch petardy na randce pary wzbudza w mężczyźnie emocje z ,którymi sobie nie radzi. Przez co krzywdzi swoją kobietę. Staje się on dla niej agresywny i zaborczy. Chodź on bardzo żałuję swoich czynów to ciągle sprawia kobiecie przykrość.

Czy miłość będzie silniejsza niż cierpienie?
Czy kobieta będzie wstanie wybaczyć mężczyźnie jego zachowanie?

Opowiadanie pokazuje jak wiele krzywd może wyrządzić skrywanie emocji. Czasem poświęcamy się dla kogoś lecz to nie wystarcza by mu pomóc. Pokazuje również jak wiele można poświęcić dla osoby, którą się kocha.
Bardzo mi się opowiadanie podobało jest ono króciutkie i przeczytanie nie zajmuje nam wiele czasu . A wzbudza w człowieku dużo uczuć i przemyśleń.

Tytuł: "To, co rodzi się w głowie "
Autorka: D. S. Wojciechowska
Wydawnictwo: Magiasłów

Historia człowieka zniszczonego przez okrucieństwo wojny. Powrót do "normalnego" życia czasem jest trudniejszy niz nam sie wydaje. Adam właśniew takim stanie żyje. Niby wszystko jest ok ale niewielki szczegół sprowadza go z powrotem na wojenne tereny. Koszmarne wspomnienia niensa tylko jego problemem. Oddziałują na jego narzeczoną. Mimo, że jest ona psychologiem i doskonale wie jak trudno mu sie odnaleźć w tej rzeczywiści.
Historia porusza trudny temat PTSD u żołnierzy po misjach wojennych. Problem ten jest rozległy i bardzo ciężki w terapii. Autorka stara się pokazać jak doświadczenia mogą zmienić człowieka. Jak trudno zmierzyć się z własnymi demonami. Czasem nawetnajbliżsi nie mają siły i możliwości aby wyciągnąć dotknietych tą trauma ludzi z koszmaru, w którym żyją.
Bardzo lubię tą tematykę. Na rynku jest trochę takich powieści. Ta ma w sobie potencjał ale Jest Stanowczo Zbyt Krótka. 😉 Myślę, że byłaby bardzo wdzięcznym materiałem na dłuższą powieść - bardziej złożoną i mocniejszą.
Mimo wszystko uważam, ze jest bardzo dobra i warta uwagi. Wciągająca i emocjonująca. POLECAM

• Nowości 2023
  • Do recenzji
  • Magia Słów

Dodaj cytat z książki To, co rodzi się w głowie