Oskar i Fabrycy. Tom 2. Dyliżans Widmo

Okładka książki Oskar i Fabrycy. Tom 2. Dyliżans Widmo Mieczysław Fijał, Maciej Kur
Okładka książki Oskar i Fabrycy. Tom 2. Dyliżans Widmo
Mieczysław FijałMaciej Kur Wydawnictwo: Egmont Polska komiksy
Kategoria:
komiksy
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2018-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2018-01-01
Język:
polski
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Opowieści z Mirmiłowa. Oferma Wielki Piotr Bednarczyk, Bernard Dumont, Magdalena Kania, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Tomasz Leśniak, Tomasz Samojlik
Ocena 0,0
Opowieści z Mi... Piotr Bednarczyk, B...
Okładka książki Kajko i Kokosz: Nowe Przygody. Powrót Milusia Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur
Ocena 7,8
Kajko i Kokosz... Piotr Bednarczyk, S...
Okładka książki Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek. W podziękowaniu dla Tadeusza Baranowskiego Marcin Bałczewski, Nikodem Cabala, Patryk Cabała, Wojciech Cichoń, Ryszard Dąbrowski, Dominika Dziapa, Mieczysław Fijał, Paweł Gierczak, Daniel Grzeszkiewicz, Olga Jackiewicz, Andrzej Janicki, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Sławomir Kiełbus, Mirosław Korkus, Jarosław Kostrzewa, Daniel Koziarski, Łukasz Kuciński, Maciej Kur, Mateusz Kurczoba, Zbigniew Larwa, Tomasz Lew Leśniak, Krzysztof Leszczewski, Ryszard Łobos, Szymon Majewski, Jakub Martewicz, Maciej Mazur, Piotr Nowacki, Wojciech Olszówka (ilustrator), Marcin Osuch, Radosław Owczarek, Krzysztof Owedyk, Maciej Pałka, Janusz Pawlak, Mariusz Podleś, Adam Polkowski, Hubert Ronek, Artur Ruducha, Rafał Skarżycki, Jacek Skrzydlewski, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Adam Święcki, Maciej Szatko, Mateusz Szlachtycz, Rafał Szłapa, Witold Tkaczyk, Przemysław Truściński, Marek Turek, Grzegorz Wawrzyńczak, Emilia Wójcik, Patryk Wójcik, Jarosław Wojtasiński, Janusz Wyrzykowski, Mariusz Zabdyr, Wojciech Żółkiewicz
Ocena 8,5
Encyklopedia k... Marcin Bałczewski,&...
Okładka książki Lil i Put. Wzloty i upadki Piotr Bednarczyk, Maciej Kur
Ocena 10,0
Lil i Put. Wzl... Piotr Bednarczyk, M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6142
3443

Na półkach:

Oskar i Fabrycy – jak na prawdziwych bohaterów komiksów przystało – mają niezwykły dar wplątywania się w zagadkowe wydarzenia zmuszające ich do rozwiązania paranormalnych zjawisk, uwalniania ludności od groźnych zjawisk. Tom „Straszne smoczysko” przekonał nas, że nudna i bardzo bezpieczna szkolna wycieczka może skończyć się podróżami w czasie i koniecznością ujarzmiania wielkiego gada i uwolnienia niektórych bohaterów od klątwy. W kolejnym tomie znajdziemy podobne motywy. Tym razem jednak pretekstem do rozpoczęcia przygód będzie bal przebierańców. Fabrycy w ostatniej chwili przypomina sobie, że powinien do szkoły przyjść w kostiumie. Problem polega na tym, że żadnego nie ma, ponieważ zapomniał się przygotować do tego dnia. Od taty dostaje kowbojski kapelusz. Taki pomysł na przebranie nie wywołuje w nim entuzjazmu, ale do czasu…
Po spotkaniu Oskara (też przebranego za kowboja),złamaniu przepisów i pościgu policjanta oraz reżysera Tadeusza Plajty znanego z filmu bez treści, ale za to z dużą ilością wybuchów Fabrycy zmienia zdanie na temat swojego stroju: przekonuje się, że jest on najlepszym z możliwych, ponieważ dzięki niemu (a raczej nim, bo obaj są tak ubrani) dostali pracę. To z kolei wiąże się z koniecznością wyjazdu na plan filmowy. Nic nie może podekscytować młodych bohaterów tak jak podróż do owianej legendą Ameryki: upragnionego raju.
Chłopcy bardzo szybko zaczynają pracę na planie, poznają dziwne zachowania gwiazd, a do tego odkrywają tajemnicze miasteczko zawładnięte przez duchy. Ich zadaniem będzie rozwiązanie zagadki tajemniczego jeźdźca oraz nawiedzonej osady. Jak to w westernie, nie zabraknie tu motywu Indian, pościgów, oszustwa i wykorzystania naiwności tubylców. Jak łatwo się domyślić wszystko kończy się dobrze: powstaje świetny film w prawdziwymi „efektami specjalnymi”, nową gwiazdą oraz uwolnieniem bohaterów od klątwy. Jak to się stało musicie przekonać się sami.
„Straszne smoczysko” oraz „Dyliżans widmo” należą do serii komiksów „Oskar i Fabrycy” wyróżnionych w konkursie im. Janusza Christy. Stylistyka, fabuła oraz ilustracje utrzymano w duchu dzieł patrona. Stworzona przez Mieczysława Fijała opowieść z oczywistych powodów jest bardziej współczesna, sięga po znajomą dzieci i młodzieży rzeczywistość, miesza ją z literacką fikcją obfitującą w motywy z baśni o smokach i średniowiecznych zamkach oraz legend o duchach, klątwach, a także czerpie z westernu pokazującego uroki życia na prerii.
Motyw mieszania współczesności i dawnych realiów jest bardzo popularny. Powstało wiele książek i filmów, w których współcześni bohaterowie trafiają do zadziwiającej przeszłości. Dzieła takie zwykle obfitują w specyficzny humor polegający na zderzeniu z innymi realiami. Tak jest i tu. Młody czytelnik nie raz będzie miał okazję do śmiania się, patrzenia na siebie i swoich rówieśników z nieco innej perspektywy oraz dostrzegania uroków w prostocie pomysłów.
„Dyliżans widmo” – podobnie jak „Straszne smoczysko” - to przyjemna, prosta komiksowa opowieść z elementami fantastyki i sporą dawką humoru. Interesująca fabuła, przyciągające wzrok ilustracje przypominające te znane z komiksów Janusza Christy, dzięki czemu młodzi czytelnicy mogą poznać klimat dzieł imiennika nagrody. Mieczysław Fijał poza korzystaniem z dorobku zmarłego artysty tworzy wyjątkowy komiks z indywidualnym stylem. Drugi tom od pierwszego różni to, że powstał on przy współpracy z Maciejem Kurem znanym z serii „Lil i Put” oraz „Kajko i Kokosz – Nowe przygody”.
Komiks polecam uczniom szkoły podstawowej. Doskonała lektura dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają cierpliwości do czytania książek, szukają interesujących, zabawnych opowieści rozwijających wyobraźnię i inspirujących do tworzenia ciekawych projektów.

Oskar i Fabrycy – jak na prawdziwych bohaterów komiksów przystało – mają niezwykły dar wplątywania się w zagadkowe wydarzenia zmuszające ich do rozwiązania paranormalnych zjawisk, uwalniania ludności od groźnych zjawisk. Tom „Straszne smoczysko” przekonał nas, że nudna i bardzo bezpieczna szkolna wycieczka może skończyć się podróżami w czasie i koniecznością ujarzmiania...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Komiksy
    2
  • Przeczytane
    2
  • Chcę przeczytać
    1
  • Posiadam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Oskar i Fabrycy. Tom 2. Dyliżans Widmo


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także