Inka i Filip i znikające bestsellery

Okładka książki Inka i Filip i znikające bestsellery Joanna Jagiełło
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Inka i Filip i znikające bestsellery
Joanna Jagiełło Wydawnictwo: Słowne Młode Cykl: Biuro Śledcze Trop Sekret. (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biuro Śledcze Trop Sekret. (tom 2)
Słowne Młode
2022-10-12
2022-10-12

Okładka książki Zbój Joanna Jagiełło, Marcin Minor
Zbój Joanna Jagiełło, Ma...
Okładka książki Inka i Filip i fałszywe tropy Joanna Jagiełło, Tomek Kozłowski
Inka i Filip i... Joanna Jagiełło, To...

Wyróżniona opinia i

Inka i Filip i znikające bestsellery

przeczytanych książek 812 napisanych opinii 521

INKA I FILIP ROZWIĄZUJĄ KOLEJNE CIEKAWE I INTRYGUJĄCE TAJEMNICE...💞💕🤩🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️ PARA DZIELNYCH MŁODYCH DETEKTYWÓW , MIMO SPRZECIWU OBU TATÓW ZAJMUJE SIĘ TYMI SPRAWAMI, KTÓRE WG ICH RODZICIELI SĄ "GŁUPIE ŚMIESZNE ITP... " MOIM ZDANIEM DZIECI SĄ DZIELNE I ODWAŻNE, PONIEWAŻ POMAGAJĄ W NAPRAWDĘ WAŻNYCH ŚLEDZTWACH, NIE BIORĄC NIC W ZAMIAN...📖🎧🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️JOANNA JAGIEŁO WRAZ Z GENIALNIE INTERPRETUJĄCYM JEJ POWIEŚĆ WOJTKIEM HORĄŻYM STWORZYŁA KOLEJNY BESTSELLER, ZROZUMIAŁY DLA KAŻDEGO CZYTELNIKA NIEZALEŻNIE OD WIEKU I UPODOBAŃ..🤩🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️🎧📖

Wydawnictwo Słowne przygotowało nowy tom detektywistycznej serii dla młodych czytelników "Biuro Śledcze Trop Sekret", który tym razem nosi tytuł "Inka i Filip i znikające bestsellery". To seria detektywistyczna Joanny Jagiełło - autorki książek dla dzieci i młodzieży. To zabawna i wciągająca książka z ilustracjami Tomka Kozłowskiego pełna oryginalnych postaci. Autorka zaprasza czytelników do rozwiązywania zagadek razem z bohaterami powieści, a w każdym śledztwie znajdują się zadania dla młodych detektywów. 👍 Bohaterowie książki tata Inki i tata Filipa zakładają biuro śledcze Trop Sekret, a ich dzieci również rozwiązują zagadki. W tym tomie detektywi próbują odkryć na przykład kto ukradł walizkę stewardesy w jadącym pociągu, gdzie się podziała suknia słynnego projektanta, kto dewastuje mikołaje w całym miasteczku, dlaczego z biblioteki znikają książki popularnych autorów... Sami przyznacie, że to dość oryginalne sprawy i warto o nich przeczytać. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/10/biuro-sledcze-trop-sekret-inka-i-filip.html

„Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery” Joanny Jagiełło idealnie wpisuje się w potrzebę jesienno-zimowego czytania. Nowe przygody młodych detektywów przepełnione są dynamiką, błyskotliwością i pomysłowością. Z nimi nie można zaznać nudy, a i rozwiązywane przez nich sprawy nie są sztampowe. Tym razem wespół z detektywami poszukiwać będziemy zaginionej walizki w tkwiącym w bezkresnym polu pociągu, tropić wandala mszącego się na wizerunkach Św. Mikołaja, konstruktora bałwanów, poszukują zaginionej modelki i rozwiązują tajemnicę znikających z bibliotecznych półek bestsellerów.

Mimo, że fabuła rozgrywa się w zimowej scenerii, w której śnieg prószy obficie, a Milutki ściska mróz, to jest to naprawdę rozgrzewająca, niosąca powiew optymizmu powieść. Rozgrzewa pięknem przedstawionych relacji przyjacielskich, rodzinnych i sąsiedzkich. Bawi poprzez lekkość języka podszytego dowcipem i pojawiającego się dowcipu sytuacyjnego. Przez tę powieść mknie się niczym wytrawny narciarz po doskonale przygotowanej trasie, nie wiedząc co czyha na nas za kolejnym zakrętem. A dzieje się tu wiele i są to wydarzenia zwyczajnie niezwyczajne.

Uwielbiam powieści sensacyjne, które trzymają w napięciu, ale jednocześnie nie emanują złem, przemocą i trupy nie ścielą się w nich gęsto (a wręcz wcale). Jeśli szukacie właśnie takiej książki, która otacza ciepłem, a nie straszy złem, to powinniście sięgnąć po obie części „Biura Śledczego Trop Sekret”!

Ta książka zasługuje na to, by wylądować w niejednym mikołajowym worze i pod niejednym świątecznym drzewkiem.

Zimowe wieczory spowite mrokiem, rozgrzewane ciepłym napojem, otulone ciepłym kocykiem z książką w rękach. Przyznacie, że brzmi, jak plan niemal idealny. Ale warto go wzbogacić o naprawdę dobrą powieść, która rozgrzeje zmysły i sprawi, że spędzony wspólnie czas będzie rzeczywiście wart grzechu. A nic nie rozgrzewa lepiej niż dynamiczna i wciągająca powieść detektywistyczna....

Kim jest tajemniczy wandal, który uwziął się na Świętego Mikołaja?
Co się stało z zaginioną na pokazie modelką? Uciekła, a może się zgubiła?
Kto ukradł walizkę stewardesy w jadącym pociągu?
Kto się bawi w przebieranie bałwanów?
Co się dzieje z zaginionymi z biblioteki książkami?)

Ciekawi? Jeśli tak, to zapraszam do lektury „Biuro śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery” . To już drugi tom z tej serii i przypuszczam, że nie będzie ostatni.

Wszystkie te zagadki rozwiąże nie kto inny niż Inka i Filip, których tatowie są detektywami a oni ich pomocnikami. Mają swój kawałek biura i dzięki logicznemu myśleniu i świetnej dedukcji eliminują kolejne poszlaki aż rozwiązują wszystkie zagadki.

Podoba mi się również użycie nietypowych imion jak Mercedes, Pakosław, Anzelm czy Milada.

Książka angażuje czytelnika w śledztwo podsuwając co jakiś czas zachęty, aby się zaangażować.

Znajdą się również gdzieniegdzie czarno-białe ilustracje czy też rysunek notatki czy jakiegoś schematu w sprawie śledztwa.

Ta książka zdecydowanie będzie idealna na zbliżający się czas. Utrzymana jest już w klimacie zimowym z odrobiną Świąt.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Bardzo fajnie skonstruowana jest każda sprawa, która podzielona jest również na krótsze rozdziały, co pozwala czytać każdą sprawę na kilka razy jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kim jest tajemniczy wandal, który uwziął się na Świętego Mikołaja?
Co się stało z zaginioną na pokazie modelką? Uciekła, a może się zgubiła?
Kto ukradł walizkę stewardesy w jadącym pociągu?
Kto się bawi w przebieranie bałwanów?
Co się dzieje z zaginionymi z biblioteki książkami?)

Kolejne zagadki czekają na rozwiązanie! Nasi bohaterowie, których mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie „Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji” Joanny Jagiełło znowu mają pełne ręce roboty. Tym razem są już detektywami z prawdziwego zdarzenia. W biurze swoich tatów przygotowują sobie profesjonalne miejsce do rozwiązywania kolejnych spraw.

A w książce „Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery” jest ich naprawdę sporo. W pociągu ktoś kradnie walizki w bardzo modnym, czerwonym kolorze, z pokazu znika modelka w sukni wartej dziesięć tysięcy euro, ktoś niszczy mikołaje, będące elementem świątecznej dekoracji, na ulicy w różnych miejscach pojawiają się bałwany w czapce i szaliku trenera, z biblioteki zaś znikają książki. Na szczęście dociekliwość dzieci nie pozwala, by śledztwa długo nie były rozwiązane. Drogą dedukcji, poszlak i eliminacji mało prawdopodobnych wydarzeń dochodzą do prawdy.

Oprócz bardzo ciekawych pomysłów na fabułę i klimatycznych ilustracji Tomka Kozłowskiego, w książce Joanny Jagiełło znajdziemy liczne wskazówki dotyczące śledztwa. Autorka zachęca dzieci do szukania rozwiązań, a także sprytnie przemyca detektywistyczną wiedzę. Z przyjemnością przeczytałam drugi tom, utrzymany już w klimacie świąteczno-zimowym.

Wiek dzieci: 6+
Liczba stron: 264