Wciąż żywa

Okładka książki Wciąż żywa Peter James
Okładka książki Wciąż żywa
Peter James Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Roy Grace (tom 8) Seria: Fabryka Sensacji kryminał, sensacja, thriller
Roy Grace (tom 8)
Jerzy Malinowski
literatura angielska pocket

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Po prostu genialna! Trzyma w napięciu i nie wiesz do końca komu ufać...

Po prostu genialna! Trzyma w napięciu i nie wiesz do końca komu ufać...

Lubie tego autora a postac detektywa Roya wciąga.

Lubie tego autora a postac detektywa Roya wciąga.

Zaskakujące było to kto był tak naprawdę mordercą i jak to zrobił ale motyw gwiazdy rocka dla mnie męczący

Bardzo lubię tego autora, ma u mnie duży kredyt zaufania. Który i tym razem nie został nadszarpnięty. Bardzo fajna, wielowątkowa, skrząca się od ciekawych postaci powieść. Lubię takie książki, gdzie wiemy, że wszystkie ścieżynki, jak te strumyki, zbiegają się w końcu w jeden spory nurt.
Bardzo lubię Petera James'a. Bardzo polecam.

Bardzo lubię Petera James'a. Bardzo polecam.

Trzeba przebrnąć przez początek... Mnóstwo watkow, bohaterów. Ale później wszystko to układa się w logiczna całość. Zyskuje przy kolejnych rozdziałach.

Postanowiłem przeczytać tę książkę, ponieważ czytałem niektóre wcześniejsze przygody Roy'a i z powieści byłem bardzo zadowolony.
Akcja " Wciąż żywa" rozwija się bardzo szybko.Ze strony na stronę wiemy coraz więcej o śledztwie, które jest prowadzone, o losach bohaterów, o ich życiowych sukcesach oraz porażkach.
Napisana jest bardzo prostym językiem przez co czyta się bardzo szybo.Jest sporo fragmentów, przez które ciężko się oderwać, aczkolwiek brak jakiś mega mrożących krew w żyłach akcji.
Plusem jest brak zbędnych opisów, które niczego nie wnoszą, a jedynie zapełniają strony.
Co ciekawe jest to chyba pierwszy kryminał ( który przeczytałem ) w którym nie ma opisanego seksu.
Po tytule spodziewałem się czegoś innego, ale jest to nawiązanie do wcześniejszych wydarzeń, które były poruszone kilka tomów wcześniej.Mimo to jak najbardziej wszystkim polegam tę lekturę.

Napisana jest bardzo prostym językiem przez co czyta się bardzo...

2041

Bardzo lubiany przez większość Czytelników Autor znów zupełnie nie trafił do mnie. Thriller zbyt wydumany, momentami niepotrzebnie aż tak ostry.

Niby ok, akcja ciekawa, wątek kryminalny również ..... ale jakieś to płaskie wszystko i spoiwa tu brak, żeby się lekko i płynnie czytało. Nie przekonał mnie autor do siebie.

To dość dobry thriller, w napięciu trzyma fabuła, dodatkowo książka ma w sobie dawkę humoru. Gai'a gwiazda rocka.. ktoś na nią poluje, ktoś próbuje zabić wielką gwiazdę. Detektyw Roy próbuje rozwikłać tą zagadkę i znaleźć tego kto, zagraża życiu Gai. Czy zdąży, na czas? Czy Gaia będzie żyć? Zapraszam do przeczytania.

Trafiłam na tę książkę w księgarni, bo akurat leżała przy kasie. Zwykle zakup takiej książki z promocji specjalnej okazuje się chybiony, ale nie tym razem. Mimo swojej objętości "Wciąż żywa" to wciągający kryminał, w którym zakończenie wcale nie jest oczywiste. Pokazuje też pracę policji od środka - widać zaangażowanie autora i jego chęć bycia wiarygodnym.
Sama fabuła zdaje się być nagle przerwana... Jak się okazało jest to 8 część serii o policjancie Royu Grace, ale mimo nie czytania poprzednich części była to pasjonująca lektura. Autor musiał przewidzieć takie sytuacje, bo każdy bohater czy historia z przeszłości była odpowiednio wprowadzona, aby zarówno wielbiciel serii, jak i osoba postronna, mieli jasność co do sytuacji.

Sama fabuła zdaje...

• 2016