Piękna i gniewny

Okładka książki Piękna i gniewny J. Harrow
Okładka książki Piękna i gniewny
J. Harrow Wydawnictwo: Amare Cykl: Wbrew pozorom (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wbrew pozorom (tom 1)
Amare
2022-10-05
2022-10-05

To jest typ książki, z którą mam zawsze problem. Czyta się bardzo szybko i śmiało jeden długi wieczór wystarczy na poznanie całej historii głównej bohaterki.

W skrócie żona nakrywa męża na zdradzie i przez "przypadek" poznaje Ivo, z którego pomoca postanawia zemścić się na mężu. Z czasem poznaje brata Ivo, który na amnezję i jest mrukiem. Nic więcej nie zdradzę, ale jak widać w tej książce wszystko jest pomieszane i poplątane.

Czytam aktualnie 2 część i jest dużo lepsza.

Larissa to przepiękna kobieta, która ma wspaniałego męża no i naprawdę udane małżeństwo... przynajmniej tą jej się wydaje, do czasu gdy przyłapuje męża na zdradzie, a ona niosła mu obiadek do pracy... boli co? Mimo zapewnień mężczyzny, że to był tylko jeden jedyny raz kobieta jest nie ugięta i od razu zrywa z mężem...planuje rozwód a także zemstę 😈
Na jej drodze staje Ivo, tajemniczy mężczyzna który oferuje kobiecie pomóc w zemście na mężu.. kobieta się zgadza, zbliża się też do mężczyzny.. Jednak nie wie do końca z kim ma do czynienia... Spędzają razem dużo czasu, i kobieta ma szansę poznać pewnego Rosjanina, który cóż nie jest zbyt rozmowny, gościnny ani sympatyczny...
Co wyniknie z tego trójkąta? Czy kobieta zemści się na mężu? I czy warto wszystkim ufać, skoro zawodzie nawet własny mąż?

Kochani książka premierę miała już jakiś czas temu.. ja musiałam chwilę poczekać na lekturę.. I teraz aż mi smutno, że tyle czekała na swoją kolej, choć z drugiej strony cieszę sie! Bo tom drugi już jest na rynku i nie trzeba czekać na wydanie 🥰 Autorka w świetnym stylu pisze swoje książki, to moje kolejne spotkanie z jej piórem i po raz kolejny jestem zachwycona. Niby temat już znany wzdłuż i wszerz, a jednak przyjemny styl.. bohaterowie oraz pomysł mocno ciekawi czytelklnika.
Autorka wplata w motyw zemsty, zdrady, miłości dodatkowo motyw półświatka.. robi to idealnie, nie wylewa się to z każde strony, wiec jeśli nie lubicie tego motywu to się nie obawiajcie! Ale może w drugiej części będzie go więcej? 🥰
Polecam z czystym sumieniem, naprawdę dobrze napisana 🥰

Na jej drodze staje Ivo,...

"Miał zabójczo przystojną twarz i był bardzo wysoki (...) Tak, facet z pewnością miał powody do emanowania pewnością siebie."

Na pierwszy rzut oka Larissa ma wszystko: kochającego męża, uznanie koleżanek, pokaźny majątek. Na każdym przyjęciu świeci triumfy jako spełniona kobieta, żona swojego męża.
No właśnie... żona swojego męża. Zupełnie jakby sama nie miała tożsamości, tylko stanowiła, piękny bo piękny, ale dodatek do jego osoby. Fakt ten, choć spychany na sam spód świadomości, wydaje się podskórnie mierzić Larissę, która mimo wszystko stara się walczyć z własnymi pragnieniami w imię miłości.
Do czasu.

Gdy przyłapuje idealnego do tej pory męża na zdradzie odkrywa, że wszystko to, co do tej pory wydawało jej się takie piękne było jedynie blichtrem połyskującym z zewnątrz, zaś w środku skrywającym brzydotę i marność. Kobieta zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i dochodzi do wniosku, że sama nie ma zupełnie nic. Jeszcze do niedawna spragniona dziecka dziś wie, że byłoby ono tylko substytutem szczęścia, stanowiłoby próbę zaspokojenia własnych niespełnionych ambicji i pragnień.
A to nie jest najlepszy powód, by zostać matką.

Gdy Larissa poznaje Ivo, wydaje jej się, że mężczyzna jest odpowiedzią na jej modły. Choć już ostrożniej, angażuje się w związek z nowopoznanym mężczyzną, jednak ten, na pierwszy rzut oka przystojny i czarujący, traci przy bliższym poznaniu.
Pozory, pozory, pozory.
Na każdym kroku kobieta natyka się na pozory stwarzane przez ludzi w celu osiągnięcia określonych korzyści.
Czy w tym skażonym do szpiku kości złem świecie Larissa spotka kogoś prawdziwego, kto nie skrywa swej twarzy za ujmującą maską?

"Piękna i gniewny" to powieść, która wraz "Stracony i zagubiona" tworzą serię o jakże wymownym tytule "Wbrew pozorom". Po lekturze pierwszej z książek mogę stwierdzić, że autorka pragnie uświadomić nam, że nie wszystko jest takie jak nam się wydaje. Czasem coś, co na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie ładnego i błyszczącego, w rzeczywistości jest brzydkie i zepsute. Choć J. Harrow unaocznia to nam na podstawie wykreowanego przez siebie świata, to niestety, jest to zjawisko popularne również w prawdziwym życiu. Problem ten jest szczególnie aktualny w obecnych czasach, kiedy to kładzie się nacisk by wszystko było idealne, a powierzchowność odgrywa tak znaczącą rolę.

Wracając do świata przedstawionego w powieści, to każda z zarysowanych sylwetek nie jest do końca taka, jak nam się wydaje. Nawet sama Larissa kreuje się na kogoś, kim nie jest: pustą kobietę bez ambicji. Dopiero zdrada męża otwiera jej oczy na całą sytuację i motywuje do przewartościowania swojego życia. Tym samym autorka przekonuje nas, że czasem potrzeba naprawdę dramatycznych wydarzeń, które nami wstrząsną, by dzięki nim być w stanie zmienić własne życie na lepsze.

Przyznam, że pierwsze fragmenty powieści nie wzbudziły mojego zachwytu. Świat, o którym pisze autorka w ogóle mi się nie podobał, a sama bohaterka wydawała się taka nijaka. Jednak w miarę rozwoju akcji zmieniła się moja ocena obu tych rzeczy. Dostrzegłam w Larissie kogoś, kto poszukuje swojego miejsca na ziemi, przez co zdarza mu się podjąć nieodpowiednie decyzje. Zresztą, człowiek jest tylko człowiekiem, słabym i łatwo ulegającym iluzjom. O jego wartości świadczy chęć podniesienia się z upadku i pragnienie dążenia do szczęścia.

"Jego przystojna twarz wydawała mi się teraz pusta, a spojrzenie błękitnych oczu zimne."

Moja ocena 8/10.

No właśnie... żona swojego męża. Zupełnie jakby sama nie miała tożsamości,...

Jak w większości książek nasza bohaterka na początku wiedzie spokojne luksusowe życie, przy jej boku już od dziesięciu lat trwa mąż. Jak mogło by się wydawać jest idealny, szczery, wierny pełny miłości do naszej bohaterki. Tak bynajmniej Larrisie się wydaje, gdy postanawia zrobić mężowi niespodziankę w ich rocznice ślubu, nakrywa go w firmie z kochanką w dwuznacznej sytuacji. Pierwsze co chce zrobić jest oczywiście zostawić tego kłamce, lecz nie będzie to takie prosta jak jej się wydaje. Z jej męża wychodzi potwór, nie jest tym który przez tyle lat był przy jej boku, nie zamierza tez dzielić się majątkiem, a już napewno nie udziałami w firmie. Larrisa pomimo tego ze to nie była jej wina, zostaje z niczym, przeprowadza się do skromnego domku ojca i tam będzie musiała zamienić luksus na biedę. Jak myślicie jak sobie ona poradziła w tej sytuacji, gdzie nagle z dnia na dzień zostaje zmuszona z przyzwyczajonej do luksusu kobiety, zamienić się na nic nie wartą biedną dziewczynę. Napewno było jej ogromnie ciężko.
Jednak los nie jest aż tak okrutny i na jej drodze postawi mężczyznę, a nawet dwóch i to jeszcze braci, jeden z nich Ivo pomoże jej zemścić się na jej mężu Matthiasie. Sprawy nabierają tępa i udaje jej się plan w całości. Pomimo zranienia jej serce się odrodzi lecz czy za sprawą Iva czy może jego tajemniczego brata Nikolaia???

Fabuła jak najbardziej na plus, jednak czasem miałam wrażenie ze wątki miłosne w większości były takie jak w każdej popularnej książce, jednak się myliłam bo autorka poprowadziła to w całkowicie inna drogę, ukazała tym samym różnice między zauroczeniem a prawdziwą miłością.
Powieść naszpikowana jest erotyzmem i namiętnością, ale sceny są raczej bardzo subtelne, w większości dodają delikatnej pikanterii, bez wulgaryzmów. Najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie, którego kompletnie się nie spodziewałam, co spowodowało że zostałam emocjonalnie roztrzaskana. W tej książce nie ma czasu na nudę, cały czas coś się dzieje, akcje są dynamiczne, czasem nawet aż za i nie mogłam nadążyć za bohaterami. Intryga, kłamstwa, nielegalne interesy oraz silna bohaterka która pomimo przeciwności losu nie poddaje się i to mi się najbardziej podoba ☺️

„nie można posiadać drugiego człowieka. Można go kupić, można zmusić do uległości, ale dusza i serce zawsze pozostaje wolne.”

W życiu niczego nie można być pewnym, gdyż potrafi zaskoczyć swoimi niespodziewanymi wydarzeniami. Czasami wydaje się, że mamy klarowną sytuację opartą na solidnych podstawach, a okazuje się, że żyliśmy w iluzji szczęścia. Tak wydarzyło się u bohaterki książki „Piękna i Gniewny”, która jest pierwszą częścią serii „Wbrew pozorom”.

Wszystko zaczyna się standardowo, czyli mamy bohaterkę, która wiedzie luksusowe życie w przekonaniu, że jej status quo zawsze będzie jej towarzyszyć. Jest z mężem od 10 lat i jest pewna jego uczciwości, szczerości, miłości i wierności. Niestety, wszystko zmienia się w ciągu jednej chwili, gdy odkrywa zdradę męża i to w dniu ich rocznicy ślubu. Ujawnienie tego faktu także jest typowe dla romansu, czyli Larrisa udaje się do firmy męża, by zrobić mu niespodziankę, a tym czasem to ona ma niespodziankę, gdy widzi męża w niedwuznacznej sytuacji. Pragnie zakończyć związek, ale okazuje się, że nie będzie to takie proste. W tym momencie on pokazuje swoje prawdziwe oblicze i nie zamierza dzielić się majątkiem, a tym bardziej udziałami firmy. Larissa nagle pozostaje bez dotychczasowych możliwości finansowych, a tym samym w oczy zaczyna jej zaglądać bieda. Bo dla przyzwyczajonej do luksusów kobiety, skromny domek ojca to za mało.

Wszystko się zmienia, gdy spotyka Ivo Sorokina. I od tego momentu powieść także nabiera bardziej emocjonującego, ale i tajemniczego charakteru. To wrażenie potęguje odpowiednio poprowadzona narracja. Przez większą część fabuły opowiada nam o zdarzeniach Larissa i na początku nic nie wskazywało na zmianę. Jednak czasami są wtrącenia z poziomu Ivo i jego brata. Niestety, autorka zastosowała typowo kobiecy trik na zasadzie „domyśl się”, czyli nie oznaczyła, kto w danym momencie relacjonuje nam zdarzenia pokazując swój punkt widzenia. To wynika w trakcie wgłębiania się w treść. Dla mnie było to lekko irytujące, ale to jedyna moja uwaga, gdyż napisana przez panią Harrow powieść ma wszelkie pozytywne, wciągające cechy romansu, dzięki którym trudno oderwać się od czytania.

Niewątpliwym atutem pierwszej odsłony serii „Wbrew pozorom” jest wartka akcja i jej bohaterowie. Każda z postaci została dobrze wykreowana. Ich charaktery są wyraziste, ale nie ma w nich przesady. Polubiłam zarówno Larissę, jak i Ivo i jego brata Nikolaia.

Larissa ma silny charakter wbrew temu, co o sobie sądzi. Została postawiona w sytuacji, która była dla niej czymś nowym i trudnym do zaakceptowania. Przy wsparciu Ivo realizuje swój plan zemsty, ale jednocześnie orientuje się, że nie wszystko jest takie, jak na to wygląda. Nie jest bez wad, popełnia błędy ale przy tym zaczyna też dostrzegać uroki chwili, doceniać poczucie wolności, możliwość decydowania o sobie i wartości, do których wcześniej nie przywiązywała wagi.

Fabuła, początkowo standardowa, zaczęła nabierać bardziej nieprzewidywalnego charakteru i tak pozostało do ostatnich scen, które pozostawiły mnie z ogromem emocji. Do przewidzenia były jedynie wątki miłosne, które potoczyły się według znanych schematów, ale tutaj także autorka wykazała się oryginalnością. Ukazała tym samym różnicę między prawdziwym uczuciem, a więzią opartą jedynie na pożądaniu. Powieść pod tym względem jest naszpikowana erotyzmem i namiętnością, ale ten motyw został opisany bardzo subtelnie, bez wulgaryzmów i anatomicznych szczegółów. Są to sceny, które nie rażą, nie wzbudzają absmaku, a raczej dodają całości lekkiej pikanterii i smaczku.

To było moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostatnie, gdyż bardzo odpowiada mi jej styl pisania, budowania poszczególnych epizodów, ich przebiegu. Pani Harrow ma za sobą kilka książek, w których zawsze opowiada o zawiłościach ludzkich losów i zagląda w dusze swoich bohaterów. Podobnie dzieje się w powieści „Piękna i Gniewny”, gdzie nie ma idealnych postaci. Każda z nich ma za sobą trudne przejścia, ale w odmienny sposób podążają przez życie.

Autorka skutecznie poplątała ze sobą ich ścieżki, pokazując, że miłość ma różne oblicza i czasami musi przebyć długą drogę, pokonać wiele przeszkód, by odnaleźć swoje miejsce w sercach dwojga osób. I gdy wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i zakochani będą mogli cieszyć się sielankowym życiem, nagle jesteśmy bombardowani finałowymi wydarzeniami, które zaburzają spokój, pozostawiając nas ze zdziwieniem, że to już ostatnia strona powieści, gdyż nie wiadomo, co się w tym momencie wydarzyło. Druga część "Wbrew pozorom" miała swoją premierę 15 lutego 2023 roku, więc z niecierpliwością będę oczekiwać na jej pojawienie się w mojej biblioteczce.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Amare

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, a po książkę sięgnęłam dlatego, że zobaczyłam zapowiedź drugiego tomu, głupio jednak było od niego zaczynać.

Podobał mi się bardzo pomysł na fabułę w tej książce. Mamy tutaj kobietę, która wiedzie szczęśliwe życie u boku męża, niczego jej nie brakuje, opływa wręcz w luksusy. Pewnego dnia jednak ten idealny świat runął, bo mąż nie potrafił dochować wierności. Wtedy w jej życiu pojawił się Ivo, ale to dopiero początek dłuższej historii...

Powiem Wam, że zaskoczyła mnie ta książka wielokrotnie. Bardzo odchodzi autorka od schematów, bo miałam czytając jakiś obraz w głowie jak się to dalej potoczy, ale okazało się, że nijak się to miało do rzeczywistości. Bardzo wciągnęły mnie losy głównej bohaterki, chociaż ona sama nie do końca przypadła mi do gustu. Pod koniec trochę zmieniłam o niej zdanie, ale nie był to nagły przypływ wielkiej sympatii. Bardzo doceniam fakt, że autorka zadbała o to, żeby czytelnik cały czas czytał w napięciu, ale przyznaję, że było kilka takich momentów, gdzie miałam ochotę powiedzieć "zwolnij", bo wyczuwałam nagłe, chwilowe, nadmierne przyspieszenie fabuły. Takie nagłe przeskoki i wrażenie czytania innej książki też się pojawiały, bo miałam wrażenie, że ta historia pierwotnie miała iść w innym kierunku i nagle autorka wpadła na pomysł, żeby jednak skręcić, tylko, że ja czułam, że nagle mi coś nie pasuje, że nic tego nie zapowiadało. Miałam wrażenie, że czytam nagle o czymś co nie bardzo pasuje do tego co wcześniej czytałam. Możliwe, że to tylko moje odczucia, możliwe, że błędne, ale każdy odbiera książkę po swojemu.

Co mi się nie podobało bardzo? Zakończenie, a patrząc na opis drugiego tomu nie jestem pewna, czy odważę się sięgnąć. W tej chwili mam mieszane uczucia. W sumie to jestem zła. Za tom pierwszy 8/10, bo dużo nerwów mnie kosztowała ta książka, podobała się, mimo, że jak mówię miałam trochę zgrzytów po drodze. Zobaczymy, możliwe, że ciekawość zwycięży.

„Świat pieniędzy i biznesu to nie tylko drogie ciuchy i luksusowe samochody. To też niewzruszona twarz, gdy negocjujesz kontrakt, uśmiech wyglądający na naturalny, gdy udajesz zainteresowanie nużącą cię rozmową i obdarte do krwi pięty – zapłata za nieskazitelne piękno żony stojącej u boku swojego cennego męża.”

Ale mi tu ładnie zamieszała autorka w głowie, zaczynając czytać książkę już nie zerkam na opis z tyłu. Wszystko, co zawarte w niej w środku chce odkrywać sama po kolei. Jak już książka jest u mnie w rękach, to wiadomo, że zgłaszając się do naboru chciałam ją przeczytać.

Pierwsze strony i opisy małżeństwa jak jest im dobrze i jakie Larissa ma szczęście, że go ma wydają się podejrzane, ale uwierzyłam, że właśnie tak będzie. A tu bomba spada na mnie tak samo jak na główną bohaterkę, kiedy to nakrywa męża na zdradzie.
Jest w szoku, a kto by nie był? Jeśli żadne znaki na niebie nie pokazywały, że coś takiego może spotkać kobietę w dziesiątą rocznice ślubu. Odwiedzić ukochanego w pacy z zaskoczenia wydaje się teraz najlepszą z możliwych podjętych decyzji. Tylko co dalej?

Larissa miała wszystko, a teraz po odejściu od męża pozostanie z niczym, co jest ważniejsze bogactwo i trwanie u boku mężczyzny, który zranił, czy zadbanie o szczęście i komfort psychiczny? Odpowiedz wydaje się prosta, ale odchodząc od męża wcale nie trzeba rezygnować ze szczęścia i majątku można się zemścić.

Kobieta, która zostaje zraniona znajduje w sobie siłę, żeby pokazać, na co ją stać.

Poznaje Ivo, to on proponuje i pomaga jej wdrożyć plan zemsty w życie. Zaczyna ich coś łączyć, ale czy to tylko pożądanie, a może coś poważniejszego.

Ponadto pojawia się jeszcze trzeci mężczyzna w życiu kobiety. Ten tajemniczy, a jak wiadomo tacy najbardziej przyciągają uwagę. Mężczyzna z amnezją zamknięty w sobie, a jednak przy Larrisie zaczyna się zmieniać.

Autorka przekonała mnie do tej historii, popłynęłam i zagłębiłam się w relacje bohaterki, które w żadnym stopniu nie były oczywiste. Lubię taką świeżość i brak czasu ma nudę, cały czas coś się działo. Jestem ciekawa drugiego tomu, bo zakończenie daje do myślenia.

Ale mi tu ładnie zamieszała autorka w głowie, zaczynając...

Niewinna i piękna okładka skrywa historie,która porusza oraz wciaga od samego początku.Wydawałoby się,że opis powieści będzie niósł ze sobą fabule,którą z łatwością można przewidzieć-jest wręcz odwrotnie!W tej książce nic nie jest pewne.
Zmienność i dynamiczność akcji są codziennością.To,co wydawało się prawdą okazuje się za moment wielkim kłamstwem i intrygą,która została rozszerzona o nielegalne interesy.

Postać Larissy jest bardzo barwna.W swoim życiu przekonuje się czym jest lojalność,przyjaźń,zdrada i zemsta.Gdy w życiu ma się pozycje to każdy stoi obok.Tracąc ją zostajemy z niczym i nikim.Jest to kobieta,która na własnych błędach się uczy.Potrafi walczyć i zakończyć relacje na własnych zasadach.Nie uznaje kompromisów i gardzi zdrada.Wiele można się od niej nauczyć.Także tego,że życie potrafi przynieść zmiany i obawę o swoje życie-doświadczając cierpienia i rozczarowania.
Nikolai’a polubiłam od pierwszego poznania.Jego dystans i ciemna aura budowała napięcie w celu wyjaśnienia jego przeszłości,którą nie pamiętał.

Poznana historia pozytywnie mnie zaskoczyła.Nie spodziewałam się,że fabula zostanie rozbudowana o nielegalne interesy oraz szybką zmienność zachowań postaci w lekturze.Było to przemyślana-tworząc świetna historie!

Już czekam na kontynuacje losów bohaterów,ponieważ zakończenie jest zbyt szybkie i zaskakujace.
Koniecznie sięgnijcie i przeczytajcie książkę.

🔥J. Harrow "Piękna i gniewny"
Wyd. @wydawnictwo_amare 🔥
------------------------------------------------------------
Larissa jest bogatą dziewczyną, która ma kochającego męża biznesmena. Luksus i pieniądze to u nich rzecz najważniejsza , przynajmniej dla Matthiasa. Jednak, gdy wybija 10 rocznica ślubu kobieta idzie do biura chcąc zrobić mu niespodziankę. Nie spodziewała się, że nakryje go na zdradzie. Postanawia wyjechać i więcej go nie widzieć. Z pomocą przychodzi jej nieoczekiwany mężczyzna, który wraz z nią zaczyna biegać. Postanawia pomóc jej w zemście na mężu. Kiedy im się to udaje kobieta poznaje także brata Iva, Nikolaia. Z którym z nich coś ją połączy ? Co kryje się za historią braci ?
Kochani to pierwsza część dylogii ale tak mnie pochłonęła, że nie mogłam się oderwać. Bardzo zaskoczyła mnie fabuła, ponieważ spodziewałam się czegoś innego. Ale kochani to co się tu wydarzyło to po prostu rollercoaster. Świat wywrócił się do góry nogami. Na początku lubiłam Ivo jednak, gdy poznałam jego brata to wiedziałam, że to właśnie on skradł moje serce. Mimo, że kiedyś był zły to po wypadku zmienił się całkowicie. Bardzo poruszyły mnie jego uczucia . Jednak to jak ta część się skończyła rozerwało mi serce na kawałki. Do tej pory nie mogę się z tym pogodzić. Kochani ta autorka zrobiła hit 🔥❤️to jest piekielnie dobre kochani. Musicie to przeczytać ❤️🔥

🔥J. Harrow "Piękna i gniewny"
Wyd. @wydawnictwo_amare 🔥
------------------------------------------------------------

RECENZJA 💋
"To nie natura nas kształtuje ani przeznaczenie, ani więzy krwi. Dokonujemy wyborów, każdy z nas własnych."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

Larisa była zadowolona z dotychczasowego życia. Wierzyła, że mąż jej jest ideałem, którego nie zamienila by nigdy w życiu. Niestety życie przewidziało inny scenariusz, a ona odkryła jak naiwna i ślepa pozostawała dotychczas. Poznaje tajemniczego Ivo, który pomaga jej odzyskać część majątku i zemścić się na niewiernym i kłamliwym mężu. Nie wiedziała, że oprócz Iva pozna kogoś jeszcze, kto także odmieni jej życie. Nikolaj zmaga się z amnezją po bardzo ciężkim wypadku, a ona stanie się kimś, kogo zapragnie mieć tylko dla siebie. Niestety mężczyźni żyją po ciemnej i niebezpiecznej stronie życia, gdzie legalne interesy są tylko przykrywką. Dotychczas miała u swojego boki jednego mężczyznę teraz doszli dwaj. Larisa będzie rozdarta ale wciąż marzy, i zrobi wszystko by marzenia się ziściły.

Stateczne, ułożone życie potrafi rozsypać się w jednej chwili. Larisa przekonała się o tym bardzo dotkliwie. Żyjąc w cieniu męża, ufała mu bezgranicznie. Brutalnie przekonała się o tym, że wszystko w jednej chwili może zostać zniszczone. W przeciągu chwili w jej życiu pojawia się więcej mężczyzn, z których każdy ma dobre i złe strony. Bracia Ivo i Nikolaj stoją po złej stronie barykady, zajmują się nielegalnymi interesami, ale to właśnie od nich dostała największą pomoc, jednak musi uważać. Początkowe zainteresowanie Ivo znika, gdy tylko poznaje tego drugiego. Zagubiony, z amnezją, szukający własnego miejsca jak ona. Wszystkich czekają trudne chwile, niebezpieczne rozgrywki, zawirowania losowe, które mogą mieć różne zakończenie. Larisa musi przygotować się, bowiem w jej życiu nadciąga kolejny kataklizm. Miłość wisi w powietrzu, nadzieja umiera jako ostatnia. Bardzo ciekawa i godna polecenia książka z wątkiem miłosnym, mafijnym i komplikacjami, które wyrastają jedna po drugiej.

RECENZJA 💋

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

• Nie lubię takiego zakończenia

Dodaj cytat z książki Piękna i gniewny