Atlantis - The End of a Continent

Ordem do Graal na Terra
2019-07-28
2019-07-28
Atlantyda katastrofa

Książka opisuje dzieje ludzi, którzy żyli na Atlantydzie w ostatnich latach przed jej zatopieniem.

Każda cywilizacja przechodzi pewne etapy rozwoju. Cywilizacja zamieszkująca teren kontynentu, który dziś nazywamy Atlantydą, rozwijała się wzorowo jednakże i ona doczekała się wielkiego testu, swoistego egzaminu, który miał w konsekwencji podzielić jej mieszkańców na tych, którzy ufają Światłu oraz na tych, którzy dali się zwieść fałszywym doktrynom. Testem czy też egzaminem dla tej wspaniałej cywilizacji była przepowiednia mówiąca o tym, że wkrótce kontynent zostanie zatopiony. Pomimo ostrzeżenia, które mówiło mniej więcej o dacie zatopienia, bardzo wielu ludzi dało się zwieść fałszywemu nauczycielowi. Ci, co ufali Światłu, planowali opuszczenie kontynentu i podążyli w wyznaczone tereny przez przewodników. Książka bardzo ciekawa i wciągająca. Oceniając ją, nie chciałem zbytnio zwracać uwagi czy opisana historia jest prawdziwa. Nie mam żadnych możliwości, aby to sprawdzić. Wszystko, co opisała autorka, mogło się wydarzyć, lecz nie musiało. Czy przyszłość odpowie nam na to pytanie? Mam nadzieję, że tak.

Podsumowując, chciałem polecić tę książkę, gdyż jej lektura może nas wiele nauczyć. Daję jej bardzo wysoką ocenę, chociaż nie najwyższą, gdyż uważam, że kilka książek autorki było lepszych. Zachęcam do lektury.

Książka pod wieloma względami podobna do "Mallony" Leopolda Engela. Treść książki jest w duchu "Przesłania Graala" Abd-ru-shina. Jednakże czytając ją i po przeczytaniu miałem niesmak. Jest on spowodowany tym, że jej treść jest kompletnie inna niż treść rozdziału o Atlantydzie zawartym w serii "Past Eras Awaken". Sama autorka jest często uważana za osobę kontrowersyjną w Europie co powoduje nie raz, że ludzie nie czytają i nie mają zamiaru czytać jej książek. Ja jednak do nich nie należę i czytam jej książki, jednakże podchodzę do nich z lekkim dystansem i staram się oceniać ich wartość poprzez moje uczucia. Do tej pory mogę stwierdzić, że zarówno ta jak i inne książki autorki mają wiele fragmentów bardzo inspirujących i dlatego na pewno oceniłbym je jako godne polecenia.

Dodaj cytat z książki Atlantis - The End of a Continent