Some Mistakes Were Made

2022-05-10
2022-05-10

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

W książce na pewno podabał mi się pomysł na wątek romantyczny, bo zdecydowanie był innych od tych znanych w tym gatunku, nie było tutaj powtarzających się/powielanych motywów czy scen. Za to cała ta historia jak dla mnie to jedna wielka kłótnia dwójki naszych bohaterów o to co wydarzyło się rok wcześniej w ich życiu. Główny wniosek to, że każdemu z nich wydawało się że cierpiał bardziej od drugiego. Byli skupieni na sobie nie dostrzegając, że obaj ucierpieli i wina leży z obydwu stron. Do tego kłótnia trwająca 200 stron ma swoje rozwiązanie na ostatnich 10 stronach, zostało to naprawione dwoma zdaniami.
Nie lubie takich książek, bo nie niosą ze sobą żadnego przekazu 😪

Nie jest to najlepsza książka jaką czytałam , zapowiadało się fajnie ale wyszło tak sobie .
I była napisana w połowie w czasie przeszłym a w połowie w teraźniejszym co było strasznie wkurzające . Nie było źle lecz swojej przyjaciółce/przyjacielowi bym tej lektury nie poleciła. :(

Nie spodziewałam się, że ta książka tak do mnie przemówi. I że podczas jej czytania będę płakać 😭 Ale nie, to nie jest typowa smutna historia (nikt nie umiera i nikt nie jest śmiertelnie chory). ,,Some mistakes were made" opowiada za to o dziewczynie z trudną sytuacją rodzinną - ojciec ciągle siedzi w więzieniu za posiadanie narkotyków, matka jest nieobecna. Dlatego bohaterka zostaje niemal przygarnięta przez jedną z sąsiednich rodzin. I chociaż staje się poniekąd jej częścią, dzieje się tak jedynie dzięki chłopcu w jej wieku, który staje się jej przyjacielem - i to właśnie on ją ,,przyłącza" do własnej, nieco szalonej, ale dużej i pełnej ciepła rodziny. Im jednak bohaterowie są starsi, tym trudniej zachować im te relacje... Ta książka jest pełna ogromnej tęsknoty i niewyjaśnionych dawnych zaszłości 💔😭 Opowiada o samotności, o braku przynależności dokądkolwiek, o różnych rodzajach miłości, o drugiej szansie. O poszukiwaniu swojego miejsca w życiu i niełatwych wyborach. Ta historia podczas czytania ciągle będzie łamać nam serce - aby jednak na koniec posklejać je na nowo 💔💓

Gdyby książki były piosenkami, ta bez wątpienia odzwierciedlałaby ,,I know I were trouble" Taylor 💜

,, Some mistakes were made '' to książka , której głównym wątkiem jest rodzina . Ta biologiczna jak i ta , w której ludzie się wspierają , są dla siebie kiedy ktoś tego potrzebuje oraz kochają się bezgranicznie i bezinteresownie . Historia ta porusza wątek problemów rodzinnych oraz wybaczania błędów i dawania drugich szans . Ważne jest w niej również to jak nasze decyzje i wybory wpływają na życie nasze jak i ludzi wokół nas . Jest w niej wątek romantyczny , który jest ważny , ale nie najważniejszy ; jest on poprowadzony naturalnie i rozwija się stopniowo .
Podsumowując jest to naprawdę dobra i wartościowa książka , która według mnie trafi do wielu czytelników .

,,Some Mistakes Were Made,, to książka wporządku. Nie jest zła, ale napewno nie zalicza się do tych wybitnych.
Zacznę od minusów. Po pierwsze postać Sary. Za każdym razem kiedy jej imię zostało wspominiane, miałam wrażenie, że jest to zrobione na siłe. Jakby autorka starała się ją upchnąć do tej historii. Poza tym przez całą książkę mialam wrażenie, że coś mi umyka, coś zostało niedopowiedziane, coś przygapiłam. Poprostu brakwało mi czegoś co by sklejało ze sobą wątki. Czegoś co było by realistyczne. Czemu Albreyowie przygarneli Ellis do swojego domu i traktują ja jak córkę? Bo znali jej ojca? Bo było im jej szkoda? Gdzie jest realna odpowiedź? Te nie dociągnięcia dośc mocno wybijały mnie z rytmu czytania. Mimo wszystko przeczytalam książke w parę dni, co zawdzięczam sposobie przekazania wydarzeń. Chodzi mi o to, że jeden rozdział jest poświęcony teraźniejszości, a drugi przeszłości. Dzięki temu poznajemy dwie Ellis na raz, tą z teraźniejszości i z przeszłości, co dość mocno wciąga czytelnika.
Osobiście raczej nie będę wracać do tej książki, lecz mogę ją polecic każdemu, kto chcę oderwać sie od własnych myśli, a jednocześnie przeżyć ciekawą historię.

Nie wiem co mam myśleć o tej książce. Jest to jedna z tych historii, na temat których nie mam zdania. Z jednej strony szybko i nawet przyjemnie się czyta, ale z drugiej w żadnym stopniu nie przywiązałam się do bohaterów przez co byli mi obojętni.

Poruszany jest tu ważny wątek, jakim jest uzależnienie oraz handel narkotykami. Wiąże się z tym trudna relacja między rodzicami a córką. I tak naprawdę tylko to trzymało mnie przy tej książce, bo niestety wątek romantyczny mocno kuleje. Więź między Ellis a Eastonem mnie nie przekonuje. Nawet ich kłótnia, przez którą nie rozmawiali rok, wydaje się naciągana, bo aby się pogodzić wystarczyłaby szczera rozmowa. Jak ja nie lubię, kiedy bohaterowie ze sobą szczerze nie rozmawiają.

Jak dla mnie średniak, może gdybym była młodsza to bardziej by mi się podobała. Ani nie polecam, ani nie odradzam.

Dzisiaj zdjęcie robione na szybko, bo i książkę, po którą sięgnęłam w czwartek przeczytałam w ekspresowym tempie. Do Some mistakes were made podeszłam zupełnie bez żadnych oczekiwań. Potrzebowałam czegoś lekkiego, a opis z tyłu okładki, który wyjątkowo przeczytałam zapowiadał emocjonujący romans.

Po raz kolejny czegoś mi zabrakło. Nie wiem, może jestem za stara na tego typu książki, a być może mam w swoim życiu pulę jakiś innych doświadczeń, ale zupełnie nie mogłam odnaleźć się w tych wydarzeniach, wyborach bohaterów i ich oczekiwaniach. To opowieść o wielkich błędach, które czasami popełniamy. O destrukcyjnej, patologicznej rodzinie i dziewczynie, która za wszelką cenę poszukiwała spokojnego kąta i bezpieczeństwa. Trudne tematy, które powinny przecież wstrząsać i zmuszać do refleksji. Nie poczułam tego. Przede wszystkim nie czułam też większych emocji podczas czytania, a ich obecność między kartkami, zwłaszcza unoszący się nad słowami w romansach żar skrzący się pomiędzy bohaterami potrafi zrekompensować naprawdę wiele.

Cała historia toczy się w dość hermetycznym obszarze - główna bohaterka Ellis wraca na rodzinną uroczystość do ludzi, którzy jeszcze przed rokiem byli dla niej bardzo bliscy. To oni ofiarowali jej pomoc i opiekę. To w domu Albreyów poznała Estona - swojego najlepszego przyjaciela i jedyną miłość. Później popełniła pewien błąd, który zaważył na całej jej przyszłości.

Przeczytałam, właściwe połknęłam w dwa wieczory dzięki obecności sporej ilości dialogów. Czy polecam? Musicie sami sobie odpowiedzieć na to pytanie. Ja nie poczułam tej historii, natomiast na GoodReads średnia jej ocen to zawrotne 4,18. Komuś musiała spodobać się mocniej. Może tym kimś będziesz akurat ty?

Po raz kolejny czegoś mi zabrakło. Nie wiem, może jestem za stara na tego...

✨Some mistakes were made✨

Są takie książki, które na długo zapadają w pamięć. Niektóre z nich już nigdy potem nie opuszczą waszych myśli i na zawsze utkną w waszych sercach.

Dla mnie taką książką jest właśnie „Some mistakes were made”. Czytając ją, nie raz miałam ochotę rzucać nią o ścianę a jednocześnie nie potrafiłam jej odłożyć. Nawet na chwilę nie mogłam się od niej oderwać. Pochłaniałam rozdział za rozdziałem, połykałam łzy i próbowałam zrozumieć co takiego wydarzyło się między Ellis i Eeastonem. Co sprawiło, że ich relacja nagle przestała istnieć.

Czytanie tej książki było jak rozwiązywanie zagadki. W miarę upływu czasu i rozwoju fabuły wszystkie puzzle wskakiwały na swoje miejsce i powoli odnajdywałam odpowiedzi na pytanie “co takiego się stało, że Ellis uważa, że jej najbliżsi jej nienawidzą?”. I właśnie ta chęć odkrycia prawdy nie pozwalała mi przestać czytać.

Wiem, że nie wszystkim podobała się ta książka, a zwłaszcza bohaterowie. To prawda, że nie byli idealnie i mieli mnóstwo wad. Ellis była niewdzięczna, a Easton zachowywał się jakby sam nie wiedział czego chciał. Sama nie wiem, czy ich polubiłam, ale wiecie co?

Na pewno pokochałam ich historię.

„Some mistakes were made” to książka tak frustrująca, że to aż boli. Ciężar niewypowiedzianych słów i niespełnionych obietnic przygniata i wyciska powietrze z płuc. Dosłownie. Relacja Ellis i Eastona nie jest całkiem zdrowa i zdecydowanie jest pełna chaosu.

Ale ja w tym chaosie odnalazłam siebie. To, co napisała Kristin Dwyer uderzyło w moje najczulsze struny i sprawiło, że czytanie było dla mnie niezwykle emocjonalne. Nawet nie wiem, ile razy zmieniałam wersje tej recenzji.

Za każdym razem usuwałam całe akapity, zapisywałam zdania i zaraz je zmieniałam, bo pierwszy raz miałam problem, żeby wyjaśnić, dlaczego aż tak bardzo kocham tę książkę. A z całą pewnością ją kocham. I z całą pewnością jeszcze nie raz do niej wrócę! Polecam z całego serca!

✨Some mistakes were made✨

Ellis i Eastona połączyło niespodziewane uczucie, które wydawało się mocniejsze niż mur oddzielający od siebie ich światy. Rodzina Albreyów otoczyła dziewczynę opieką, jakiej nie zaznała we własnym domu, a Easton miał być chłopakiem, na którego czekała… Seria tragicznych zbiegów okoliczności zmusiła Ellis do nagłej przeprowadzki. Teraz nie łączy ich już nic poza dawnym rozczarowaniem.
Ellis kończy liceum w południowej Kalifornii. Rok spędzony z dala od domu pozwolił jej spojrzeć na siebie inaczej – odkryć, kim jest i czego oczekuje od życia.Dziś jest przekonana, że zostawiła za sobą bolesne wspomnienia i chłopaka, który złamał jej serce.
Kiedy brat Eastona zaprasza Ellis na rodzinną uroczystość, dziewczyna nie jest pewna, czy taka wizyta to dobry pomysł. Tucker zapewnia jednak, że Albreyowie nie wyobrażają sobie świętowania bez niej.To miłe – przecież kiedyś byli dla niej jak rodzina… Tylko czy po tym wszystkim, co się stało, Ellis będzie w stanie na nowo im zaufać? I czy Easton jest gotowy na to spotkanie?

Książka "Some Mistakes Were Made"jest debiutancką powieścią autorki, a że bardzo lubię debiuty to nie było innej opcji jak sięgnąć po tą książkę. Jest to typowa młodzieżówka, głównymi bohaterami są młodzi ludzie, dopiero wkraczający w dorosłość, jednak naznaczeni już konkretną i trudną przeszłością. Styl autorki od pierwszych stron przypadł mi do gustu, a książkę czytałam z dużym zainteresowaniem, byłam szalenie ciekawa jak autorka poprowadzi losy bohaterów. Przedstawione tutaj mamy dwie przestrzenie czasowe: przeszłość i teraźniejszość, które sprawiły, że poznałam historię Ellis i Eastona od początku ich znajomości. Losy tej dwójki obserwujemy głównie perspektywy Ellis, dzięki czemu mogłam ją lepiej poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się mierzy każdego dnia oraz lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Oczami Eastona mamy tylko dwa rozdziały, jednak były one niezwykle ważne i tak bardzo potrzebne, myślę, że więcej nie trzeba było. Muszę przyznać, że główna bohaterka wielokrotnie działa mi na nerwy swoim zachowniem, ja rozumiem, że przeszła w swoim życiu naprawdę wiele, jednak jej stosunek do niektórych kwestii był dla mnie niezrozumiały, jednak zrzucam to na karb tego, że jest młoda i w końcu każdy popełnia błędy. Nie zmienia to jednak tego, że bohaterowie będą zmuszeni pokonać naprawdę wiele przeciwności losu, które atakują ich z każdej strony, by w końcu zaznać szczęścia i spokoju. Książka jest bardzo emocjonalna i momentami poruszajaca, a autorka porusza tutaj wiele ważnych i ponadczasowych tematów, które wywołują w czytelniku natłok skrajnych odczuć. Moim zdaniem była to ciekawa lektura i chętnie sięgnę po kolejne powieści autorki, jeśli takie wyda. Moja ocena 7/10.

Tytuł: "Some mistakes were made"
Autor: Kristin Dwyer
Data premiery: 08.07.2022r.
Wydawnictwo: Znak. Chilli books

Mam dziś dla Was kilka słów na temat książki "Some mistakes were made" autorstwa Kristin Dwyer.
I szczerze?
Nie wiem co napisać🤷‍♀️
Główna bohaterka działała mi na nerwy... niby zakochana... A żadnych iskier pomiędzy bohaterami nie wyczułam🤷‍♀️
Ellis tak bardzo mnie irytowała...że pomimo tego, że przeszła w życiu wiele jej rozterki były... Jak dla mnie dziecinne.
Przez całą książkę powtarzała że kocha Eastona, a jak stawała z nim oko w oko to rzucała w niego przykrymi słowami 🥺 ciągle powtarzając jak ona to bardzo przez rok cierpiała... A sama nie zapyta przez co przechodziła druga osoba...
Poza tym to jak traktowała ludzi, którzy w przeszłości stali się jej rodziną było smutne.
Nie chce jej osądzać jednak... takiej bohaterki dawno nie poznałam 😅
Wkurzała mnie i tyle 😅
Zawiodłam się trochę na tej powieści. Lubię czytać młodzieżówki, ale tutaj takiej prawdziwej miłości między bohaterami BRAK. Ciągle miałam wrażenie, że Ellis bardziej stworzy parę z bratem Eastona-Tuckerem, z którym wybierała się na studia... A to była chyba taka fajna przyjaźń🤔 chociaż z początku Ellis twardo twierdziła że powie Eastonowi że są parą🤦‍♀️
Nie bądźcie źli, ale na tym zakończę...
Po prostu już dawno nie miałam tak, że nie wiem co tu napisać 🤷‍♀️
Po prostu ta książka nie wzbudziła we mnie żadnych emocji...

Tytuł: "Some mistakes were made"
Autor: Kristin Dwyer
Data premiery: 08.07.2022r.