Gdynia i wybrzeże. Przewodnik ilustrowany z mapkami

Okładka książki Gdynia i wybrzeże. Przewodnik ilustrowany z mapkami Helena Dąbrowska, Bolesław Koselnik, Władysław Zakrzewski
Okładka książki Gdynia i wybrzeże. Przewodnik ilustrowany z mapkami
Helena DąbrowskaBolesław Koselnik Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Księży Młyn Dom Wydawniczy
2017-01-01
2017-01-01
przewodnik gdynia mapa

Nie wiem jaki geniusz wpadł na ten fenomenalny pomysł, żeby wyjąć z gdańskiej biblioteki stary przewodnik z 1933 roku, zrobić reprint i wydać go współcześnie, natomiast należą mu się gratulacje. Strzał w dziesiątkę! Jakaż to była wspaniała podróż w czasie, do Gdyni dwudziestolecia międzywojennego. Miasta młodziutkiego, modnego, wciąż w budowie, chluby II RP, polskiego okna na świat. Podróż do czasów Ligi Morskiej i Kolonialnej, "Święta Morza", gdy Władysławowo nazywało się Hallerowo, Sosnowo - Wielka Wieś, Chałupy zwane były Władysławowem, Rozewie było odmieniane "w Rozewji", a pociąg z Gdańska do Gdyni jechał przez "Sopoty". Wspaniałe, unikatowe zdjęcia, także tej Gdyni, której już nie ma (latarnia morska w Oksywiu, hotel Różany Gaj na Kamiennej Górze). No i te przedwojenne reklamy hoteli, pensjonatów, restauracji, biur turystycznych, dansingów i sklepów. Cymes!
Całość wieńczy wkładka - duża, rozkładana mapa ówczesnej Gdyni oraz okolic, od Helu aż po Tczew.

• EBOOK/SCAN
  • Scan [całość 600 dpi]
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Gdynia i wybrzeże. Przewodnik ilustrowany z mapkami