Mała kawiarenka w Kopenhadze

Okładka książki Mała kawiarenka w Kopenhadze Julie Caplin
Okładka książki Mała kawiarenka w Kopenhadze
Julie Caplin Wydawnictwo: Akapit Press Seria: Miłosne ucieczki literatura obyczajowa, romans
Miłosne ucieczki
The little cafe in Copenhagen
Akapit Press
2022-05-17
2022-05-17
2018-01-01
Monika Bąk

15/2024📚 przyjemny obyczajowy romans. Do przeczytania w dwa wieczory.

15/2024📚 przyjemny obyczajowy romans. Do przeczytania w dwa wieczory.

Z wiekiem robię się chyba sentymentalny, bo jeszcze rok temu za żadne skarby nie wziąłbym tego do ręki, a dzisiaj oceniam tą książkę na... 8/10😃
Sięgnąłem dna😃
A tak na poważnie, to taka luźna, niezobowiązująca lekturka, a że lubię Danię, to czytało mi się bardzo przyjemnie🙂

Sięgnąłem dna😃

Bardzo urocza i ciepła książka. Niezwykle gładko i przyjemnie się ją czytało. Miało się wręcz wrażenie płynięcia po kartach historii. Fajnie, że autorka pokazała fakt istnienia strony ludzkiego życia pod powłoczką pozorów. To pokazuje, że jednak nawet osoba kreująca się jako idealną, z cudownym życiem może mieć problemy, o których nawet nie mogliśmy pomyśleć. Książka daje trochę do myślenia i bardzo spodobał mi się sposób w jaki omawiała hygge.

Dzięki tej książce bardziej chce spełnić swoje marzenie otwarcia kawiarni

Dzięki tej książce bardziej chce spełnić swoje marzenie otwarcia kawiarni

2028

Niby znamy dobrze te motywy wykorzystane przez autorkę, czyli ambitna pracoholiczka spotyka uroczego złego chłopca, który gra jej na nerwach, i najlepiej żeby razem wylądowali w egzotycznej ( no prawie) lokalizacji. Składniki na romans znajome, ale na szczęście oklepane wątki ratuje sprawne pióro, dobry warsztat pisarski oraz mini wykłady o istocie hygge. Czy da się duńskie zwyczaje, slow life i zwyczaj cieszenia się drobiazgami przeszczepić na nieurodzajny niechętny nowinkom grunt angielski?
W serc zamieszania mamy Kate Sinclair, która ma za zadanie pokierować grupką sześciu niesfornych dziennikarzy i blogerów, by poznali na czy polega zadowolenie Duńczyków z życia i ta cała filozofia. Wśród bohaterów jest cudownie nieśmiała Sophie, przebojowa Avril, gej no i dla przeciwwagi oczywiście super męski Ben, który potrafi zawrócić w głowie. Przez tydzień można spróbować duńskiej kuchni, zwiedzić zamek Hamleta. piec cynamonowe zawijańce i przearanżować wnętrze na sposób minimalistyczny. Czy misja Katie się powiedzie, jak zaskoczy ją przebieg wydarzeń, czy będzie musiała coś poświęcić? Jest romantycznie, bywa przewrotnie i słodko-gorzko. Dopracowane postacie bohaterów, dobór wydarzeń też przemyślany, konstrukcja powieści bez zarzutu. Polecam.

LADYMARGOT.PL

(...)

Miłośnicy cynamonowych bułeczek, świeczek, kocyków, wielgachnych kubków aromatycznej kawy, rozgrzewającej herbaty!

Ależ mam dla Was wymarzoną lekturę!

Uroczą, ciepłą i nastrojową. A musicie wiedzieć, że „Mała kawiarenka w Kopenhadze”, to dopiero początek cudownej serii autorstwa Julie Caplin, która już podbiła serca czytelników poza granicami naszego kraju. Mowa o „Romantic Escapes”, historiach osadzonych w najprzytulniejszych zakątkach najbardziej znanych miast świata.

W trakcie lektury tej powieści poczujecie się bezpieczni, pocieszeni, otuleni zapachem kawy, a Wasze kubki smakowe obudzą się za sprawą opisów najsmakowitszych dań.

Taka właśnie jest „Mała kawiarenka w Kopenhadze”, przepełniona motywem duńskiego ’hygge’, który to gwarantuje Wam podczas lektury uczucie bezbrzeżnego szczęścia, radości, ciepła i tej cudownej wygody, przytulności, tak charakterystycznych dla określenia ’hygge’ właśnie.

Totalnie urzekła mnie ta historia. Bez pamięci zakochałam się w kawiarence Evy, w jej klimacie, który sprawia, że zapomina się o całym, niekoniecznie doskonałym świecie.

Witajcie w małej kawiarni w Kopenhadze, gdzie powietrze wypełnia zapach cynamonu, a gorąca czekolada jest aksamitna jak jedwab.

Obiecuję Wam najbardziej smakowitą i klimatyczną lekturę tych wakacji :)

Czytajcie!

LADYMARGOT.PL

(...)

Ależ mam dla Was wymarzoną lekturę!

• ROMANS
  • Biblioteka W.