Słaby punkt

Okładka książki Słaby punkt Kinga Tatkowska
Okładka książki Słaby punkt
Kinga Tatkowska Wydawnictwo: JakBook Cykl: Oszukany czas (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Oszukany czas (tom 2)
JakBook
2022-04-22
2022-04-22

Słabym i zarazem mocnym punktem tej historii jest główny bohater Dawid. mocnym bo to taki kandydat na książkowego męża a słabym bo to co robi jako policjant nie mogłoby się dziać w w realnym życiu. a narażanie cywila przez policje w ten sposób to już gruba przesada. ale skoro to fikcja to po co się zastanawiać nad realizmem.

Świetna, elektryzująca i wciągająca kontynuacja historii Marti i Wilka. Nie trzeba pisać opasłych tomów,by wstrząsnąć czytelnikiem. Autorka wie,co robi ,a jej książki same się obronią. Słownictwo,styl i charakter jest nadal na najwyższym poziomie. Nie pozostaje mi nic więcej,jak czekać na kontynuację.
Kamil wybrał sobie trudny,odpowiedzialny ale też niebezpieczny zawód. Kolejna sprawa, jaką rozwiązywał jego oddział, była ryzykowna i szalona.
Oleg Iwanienko rosyjski gangster stał się obiektem zainteresowania tajnych służb. Oficjalnie prowadził kilka klubów nocnych. Druga strona jego działalności była bezlitosna. Sprowadzał młode kobiety pod pretekstem legalnej pracy, ale zabierał im dokumenty i zmuszał do pracy w burdelach.
Los tych biednych dziewczyn bardzo mocno wstrząsnął Martą, która postanowiła zaangażować się w sprawę. Oleg od razu zwrócił uwagę na piękną "siostrę swojego przyjaciela" .
Przed Kamilem i Martą ogromne wyzwanie. Ona będzie musiała uwieść gangstera,a on patrzeć jak jego dziewczyna poświęca się i pozwala na dotyk obcego faceta.

Kamil wybrał sobie trudny,odpowiedzialny ale też niebezpieczny zawód....

Co to był za tom. W pierwszej chwili pomyślałam koleś jak możesz się na takie coś godzić, ale w tej samej sekundzie pojawiła się druga myśl - kobieto zrobiłabym dokładnie to samo co bohaterka. Czekam na kolejny tom, czuje, że tam będzie grubo.

Ta część serii podobała mi się mniej od poprzedniej. Książka miała swoje dobre momenty, ale mam do niej mieszane uczucia. Nie zżyłam się z bohaterami, a zakończenie i to co robił główny bohater było dla mnie szokiem. Rozumiem, że to książka, ale chciałam romansu, a nie thillera z tej pozycji.

Ta część książki wciągła mnie jeszcze bardziej, nie miałam dość histori tej dwójki i chciałam wiedzieć więcej. Historia znowu nabrała tępa i zaciekawiła mnie do tego stopnia że przeczytałam ją w jeden dzień.
Kamil i Marta to cudowna para i można brać przykład z nich i z ich relacji, mimo takich przeciwności losu zawsze są sobie bliscy i się wspierają.
Wątek mafijny dodaje tej książki uroku a co bardzo lubię, nigdy nie wiesz jak potoczy się historia bo wszystko może się zmienić w jednej chwili; taka właśnie jest ta książka.
Bohaterowie wciągli mnie w swój świat i długo ze mną zostaną, chcę poznać dalsze losy i już nie mogę się doczekać kolejnej części! 🥰
Ta seria to jedna z tych którą po prostu trzeba przeczytać! ❣
Polecam całym serduszkiem!

Wątek mafijny dodaje...

Słaby punkt to kontynuacja Oszukanego Czasu Kingi Tatkowskiej. Druga część jest tak samo wciągająca jak pierwsza, jednak tym razem Marta jest w pełni świadoma tego w co się wplątała. Chce za wszelką cenę pomóc Wilkowi zamknąć niebezpiecznego człowieka, który sieje zamęt i nie jest taki miły jakim się wydaje. Jednak czy koniec i dalsze ich życie będzie dzięki temu bardziej bajkowe, przyjemne, bezpieczne? Mamy tu miłość, oddanie, walkę, niebezpieczeństwo… krótko mówiąc niczego nam tu nie brakuje. Z niecierpliwością będę czekać na kolejną odsłonę serii, a tam to dopiero będzie się działo
Kinga, jak mogłaś zakończyć książkę w takim momencie? TOŻ TO SKANDAL…!!!!

To druga część serii "Oszukany czas". Marta wplątała się w gąszcz spraw prowadzonych przez Kamila, dokładnie tak jak w tekście piosenki. Zdecydowała się pomóc mu złapać groźnego bandziora na gorącym uczynku, nawiązując z nim romans.

Oleg ma słabość do Marti, lecz Wilk przeżywa katusze oglądając nagrania z gangusem i swoją dziewczyną w roli głównej.

Powieść pełna jest emocji. Oboje żyją w ciągłym zagrożeniu, nie wiedzą czego się spodziewać. Kamil ma przed Martą tajemnice, wchodzi w układ, o którym nikt nie może wiedzieć.

Kiedy czekamy aż nastąpi kulminacja sprawy Olega i nasi bohaterowie w końcu będą mogli żyć spokojnie i szczęśliwie, powiększając swoją watahę, następuje nieoczekiwany zwrot akcji, w ich życiu wszystko się sypie i musimy czekać na kolejny tom, by dowiedzieć się co będzie dalej.

Dobrze bawiłam się przy tej książce. Wilk jak na policjanta często przekracza granice prawa. Jest groźnym przeciwnikiem. Nie zawaha się pozbyć wroga, który stanie mu na drodze i to niekoniecznie na drodze sądowej. Jego jedynym słabym punktem jest ona.

Marta jest miłą dziewczyną, która przekracza własne granice, by pomóc innym. Szanuję ją za to, choć podjęła duże ryzyko, biorąc pod uwagę jej stan.

Powieść pełna jest...

Szybko sie czyta.
Ciekawe jak to sie wszystko skończy.

Szybko sie czyta.
Ciekawe jak to sie wszystko skończy.

Na tapecie „Słaby punkt” czyli drugi tom serii Oszukany czas Kingi Tatkowskiej. W tym miejscu czuję, że muszę zadać wam jeszcze jedno pytanie. Wolicie czytać serie książkowe czy preferujecie raczej jednotomówki? Bo u mnie to jest tak pół na pół. Lubię powieści zamknięte w jednym tomie ale jak historia jest naprawdę wciągająca i jak zdążę zżyć się z bohaterami to żal mi kończyć z nimi przygodę zbyt szybko. Wiecie o co mi chodzi? Często zdarza się też tak, że pierwszy tom serii jest ok, ale tyłka nie urywa, a drugi okazuje się genialny. Zdarzyło się wam trafić na taką serię. Czasem warto dać szansę kolejnym częściom i cieszę się przeogromnie, że sięgnęłam po „Słaby punkt”, pomimo, że poprzednia część podobała mi się tak na 3+/5. Tym razem dostałam wszytko czego oczekiwałam. Jest dynamiczna, zaskakująca i porywająca akcja. Są rewelacyjnie wykreowane postacie. No i są te emocje, których zabrakło mi w „Oszukanym czasie”. Jednym słowem dostałam w ręce powieść kompletną, do której absolutnie nie mogę się o nic przyczepić.

W skrócie o fabule.
Po aresztowaniu Roberta Marti i Wilku próbują ułożyć sobie życie na nowo. Szykowanie wspólnego gniazdka i oczekiwanie na „małego wilczka” pochłaniają całą ich uwagę. Niestety sielanka nie może trwać wiecznie. Wilku dostaje nowe zlecenie... Działając pod przykrywką zbliża się do rosyjskiego gangstera handlującego żywym towarem. Niczego nieświadomy Oleg dopuszcza do siebie Kamila. Sprawa posuwa się powoli, ale zgodnie z planem dopóki... Olegowi wpada w oko Marta, którą Wilku przedstawił mu jako swoją siostrę. Policja widzi w tym wszystkim szansę na przyśpieszenie całej akcji. Proszą Martę o pomoc. Dziewczyna ma zbliżyć się do gangstera, zdobyć jego zaufanie i wyciągnąć jak najwięcej informacji, które pomogą władzom w rozbiciu tej grupy. Ale co jeśli Oleg przejrzy jej zamiary?

To co podobało mi się najbardziej to napięcie jakie autorka od początku budowała. Praktycznie do samego końca trzymała czytelnika w niepewności. Nie było wiadomo w którym momencie wszystko pierdyknie, bo w końcu kiedyś ten moment musiał nadejść. Kilka razy miałam wrażenie, że już za chwilę, za momencik Oleg domyśli się wszystkiego i zemści się na Marcie, że tak perfidnie zagrała na jego uczuciach. Swoją drogą bardzo podoba mi się to w jaki sposób Kinga nakreśliła postać Olega. Intrygował mnie. Nieprzewidywalny gangster, który był niczym bomba. Nie wiadomo było kiedy wybuchnie i rozpiepszy wszystko dookoła. Mimo wszystko dał się podejść jak małe dziecko. Otworzył się dla Marty i wpuścił ją do swojego czarnego serca. A potem bummm...💥

O nie nie nie☝️ Nie zdradzę nic więcej. Zachęcam do sięgnięcia po tę serię bo naprawdę warto. 👌

Zdawało by się, że życie Marty i Kamila wróci na bezpieczne tory.Będzie spokojne I sielankowe.A trudne I niebezpieczne chwile maja już za sobą.Planują przeprowadzkę do nowego domu, spodziewają się dziecka,kariera Marty także idzie w dobrym kierunku, planuje wydać swoją książkę kulinarną. Jednak niebezpieczna praca Kamila nie daje o sobie zapomnieć. Na horyzoncie pojawia się rosyjski gangster Oleg.Kamil ma rozbić interes mężczyzny, który  zajmuje się się handlem kobietami.Marta od razu wpada mężczyźnie w oko i postanawia ją zdobyć.Kamil aby chronić swoją kobietę wmawia mężczyźnie, że jest ona jego siostrą. Kiedy plan ujęcia gangstera nie wypala ,przełożony Kamila wyjaśnia cała sytuację Marcie i proponuje jej współpracę w próbie wyciągnięcia informacji i  ujęcia Olega...
Jaką decyzję podejmie Marta ??
Czy bedzie w stanie pomóc swojemu mężczyźnie??

" Słaby punkt " to romans z wątkiem  kryminalnym .Historia gdzie miłość przeplata się że strachem i niebezpieczeństwem .Historia o podejmowaniu trudnych decyzji  I ryzykowaniu ,pełna tajemnic I intryg. Historia  o miłości, przyjaźni I lojalności.
Z niecierpliwością czekałam na dalsze losy bohaterów ,którzy zostali bardzo dobrze wykreowani. Akcja książki jest tak wciągającą, że nie dało się odłożyć jej nie wiedząc co dalej .
Intrygująca,gwarantująca ogrom emocji i trzymającą w napięciu aż do ostatniej strony  powieść. Autorka stworzyła niebanalną i dynamiczną  historię z ciekawą fabułą I dreszczykiem strachu.
Zakończenie zapowiada, że to jeszcze nie koniec ...Więc wyczekuje dalszych losów bohaterów.
Za możliwość poznania tej historii ogromnie dziękuję @wydawnictwo_jakbook

• Kinga Tatkowska
  • Książki 2022
  • Cdn

Dodaj cytat z książki Słaby punkt