Czyż nie jestem najgorszy

Okładka książki Czyż nie jestem najgorszy Hisa Ibarame
Okładka książki Czyż nie jestem najgorszy
Hisa Ibarame Wydawnictwo: Akuma komiksy
komiksy
Saiteinandesuyo, boku wa
Akuma
2021-12-01
2021-12-01
hentai manga

Okładka ładna.
W środku kreska nie prezentuje się tak ładnie. Kupiłam, bo chciałam wesprzeć ten gatunek w Polsce. Jest to smut(sprośne?) dla kobiet mangi, gdzie jest sporo scen seksu. W tagach jest hentai i jest to błąd. Tutaj zawsze jest główna bohaterka, a sceny seksu nigdy nie są pokazane tak jak w hentai.
Wracając do tytułu. Nie chciałam za bardzo go brać przez kreskę. Jednak przez opinie chciałam sprawdzić czy faktycznie postacie męskie są takie złe?
Jak dla mnie nie są. Spodziewałam się o wiele gorszych przez te opinie. Żeńskie są w okej i to tyle.
Przy tego typu tytułach kreska odgrywa kluczową rolę. Jak wspomniałam tutaj kuleje. Gdyby była ładna to można byłoby do niej wrócić, a tak to nie ma po co.
Lektura na raz.

Okładka ładna.
Wracając do tytułu. Nie chciałam za bardzo go brać przez kreskę....

2081

Glowna para czyli Miasa i Yuuichi oraz ich relacja zdecydowanie lepiej zapadla mi w pamiec niz krotki dwurozdzialowy watek z przystojniakiem i dziewczyna o dwoch obliczach ;D Jest tu ocenzurowany hentai, ale bardzo dobrze oddne momenty bliskosci i intymnosci bohaterow. Fabula takze ma sens, to co ma byc zabawne bawi, a niektore momenty powoduja ekscytacje ^.^ Taka pikantniejsza opowiesc milosna dla pelnoletnich czytelnikow ;)

Ciekawy erotyk

Na wstępie powiem, że będę oceniać głównie pierwszą historię, bo po ponad dwóch tygodniach od przeczytania tylko ją mogę sobie przytoczyć z pamięci.

Według mnie bardzo ciekawie wyszło połączenie lekko czarnego humoru z konwencją erotyku. Generalnie relacja mimo, że monetami wydawała się lekko toksyczna była dosyć słodka i miła.

Jest to jak na razie mój ulubiony komiks wydany przez Akumę. Mam wrażenie, że z tomu na tom wydają coraz lepsze mangi.

Ciekawy erotyk

Jest to jak na razie mój...

2016

Na kolejnych stronach mangi czekają na nas dwie historie ukazujące losy pewnych niezwykłych par. Jedną z nich jest młoda menadżerka sklepu i „uratowany” przez nią mangaka erotyczny z depresją. Ich nietypowe spotkanie szybko przeradza się w coś więcej, co śmiało można nazwać miłością. Druga wspomniana opowieść skupia się na przystojnym i niezwykle popularnym pośród kobiet młodym mężczyźnie i pewnej biurowej „szarej myszce” skrywającej gorące sekrety.

Manga Czyż nie jestem najgorszy? dość mocno wyróżnia się od wcześniej wydanych tytułów. Nie mamy tutaj bowiem do czynienia z typowym przedstawicielem gatunku hentai. Komiks bardziej można zaliczyć do grona „pikantniejszych” komedii romantycznych. Nie oznacza to jednak, że nagle firma zmienia przyjętą linię wydawniczą i idzie w zupełnie nowym gatunkowym kierunku. Tytuł nadal wypełnia dawka wyrazistej erotyki. W tym konkretnym przypadku jest ona jednak lekko ocenzurowana i nie zostaje wypchnięta całkowicie na pierwszy plan. Sex pełni tu rolę dodatku do lekkiej i przyjemnej w odbiorze historii. Ponadto pokazane zbliżenia par będących bohaterami tomiku potrafią epatować pewną „intymnością”, łącząc tym samym cielesność i uczuciową stronę związku (na tyle, na ile pozwala na to komediowa forma historii).

1920

Chyba shoujo, bo takie duże oczy. (aż mi się sailor moon przypomniała) Ogólnie jest cenzura, a bez tego by było lepsze. Choć fabuła dłuższa i z sensem.

7/10 ze względu na to, że to najlepsza manga od tego wydawnictwa

7/10 ze względu na to, że to najlepsza manga od tego wydawnictwa

,,Czyż nie jestem najgorszy?’’ – to gorąca jeszcze (i to na wiele sposobów) premiera od wydawnictwa Akuma. Wszystkich pełnoletnich czytelników zapraszamy do poznania dwóch pikantnych romansów zawartych wewnątrz tomu.

Miasa – młoda i atrakcyjna kobieta pracująca na stanowisku kierowniczki lokalnego sklepu, pewnego dnia wybiera się w samotną wycieczkę nad morze. Jej wypad jednak przybiera zupełnie niespodziewaną formę gdy natrafia na mężczyznę próbującego popełnić samobójstwo. Nie zastanawiając się wiele nie tylko udaremnia jego próby, ale także postanawia przywrócić mu chęci do życia. Nie spodziewa się jednak, że spotkanie z mangaką specjalizującym się w mangach erotycznych zupełnie odmieni jej życie.

Choć pomysł na fabułę brzmi nieco ekstremalnie – jakby nie patrzeć zaczynamy od targnięcia się na życie jednego z głównych bohaterów – ,,Czyż nie jestem najgorszy?’’ szybko przechodzi w sympatyczny romans erotyczny. Miasa – pogodna, pracowita z ułożonym życiem, traci głowę dla nieporadnego, mającego tendencję popadać w przygnębienie, ale jednocześnie niezwykle jej oddanego i uczynnego Irifune. Jak nietrudno się domyślić nasi bohaterowie szybko trafiają razem do łóżka, jednak poza scenami erotycznymi tytuł ten oferuje przyjemną w odbiorze historię o dwójce młodych ludzi, którzy choć różnią się od siebie tak bardzo jak to tylko możliwe szybko odnajdują wspólny język i wtłaczają nieco blasku i radości w codzienne życie tego drugiego.

Drugą parą, którą przyjdzie nam poznać będą Hinata i Chiyo – bohaterowie dwu-rozdziałowej historii ,,Przygody w piątkową noc’’. Hinata – popularny i niezwykle przystojny mężczyzna nigdy nie miał problemów z kontaktami z płcią przeciwną, jednak z jakiegoś powodu spotkania z biurową szarą myszką – Chiyo zawsze niezwykle go peszą. Dziewczyna ewidentnie zawróciła mu w głowie, jednak podczas próby zbliżenia się do niej okazuje się iż skrywa ona pewien sekret – prowadząc podwójne życie. Która wersja Chiyo skradnie serce Hinaty?

,,Przygody w piątkową noc’’ to krótki, ale niezwykle czarujący romans biurowy, a nasi bohaterowie są chyba jeszcze bardziej nieporadni w sprawach sercowych niż poznani w poprzedniej historii Miasa i Irifune. Ma to jednak swój urok i sprawia, że tym bardziej chce się im kibicować i z przyjemnością obserwuje się jak z dnia na dzień coraz bardziej się do siebie zbliżają.

Pod względem wizualnym ,,Czyż nie jestem najgorszy?’’ wypada naprawdę dobrze – postacie kobiece są odpowiednio urocze, mężczyźni przystojni, a sceny erotyczne potrafią przyprawić o szybsze bicie serca. Choć warto także dodać iż jest to komiks erotyczny ze swego rodzaju cenzurą – wrażliwe miejsca zostały bowiem odpowiednio zamazane (nie wliczając w to kobiecych krągłości).

,,Czyż nie jestem najgorszy?’’ to dwie historie miłosne, które tak naprawdę trudno nazwać innymi słowem niż urocze – mamy tutaj dwie pary, obie dość nieporadne jeżeli chodzi o wyrażanie swoich uczuć, jednak mimo drobnych potknięć ewidentnie dążące do bycia ze swą drugą połówką. I jedynie fakt iż obie historie zostały doprawione pikantniejszymi scenami, sprawia, ze jest to tytuł przeznaczony dla dorosłych miłośników mangi. Jeżeli jesteście więc pełnoletni i szukacie ładnie narysowanego tytułu z miłosnymi perypetiami i sympatycznymi bohaterami manga Hisy Ibarame powinna trafić w Wasze gusta.

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

• Manga
  • Akuma
  • Mangi
  • Mangi - ero
  • Josei

Dodaj cytat z książki Czyż nie jestem najgorszy