Podnieś klapkę. Ziemia

Okładka książki Podnieś klapkę. Ziemia Dieggo Marttarelli, Emanuela Pagliari, Enrica SOROLDONI
Okładka książki Podnieś klapkę. Ziemia
Dieggo MarttarelliEmanuela Pagliari Wydawnictwo: JUPI JO! interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
20 str. 20 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
JUPI JO!
2021-01-01
2021-01-01
20 min.
#dladzieci #jupijo #ziemia

Okładka książki Ciało człowieka. Podnieś klapkę Dieggo Marttarelli, Emanuela Pagliari, Enrica Soroldoni, Rossella Trionfetti
Ciało człowiek... Dieggo Marttarelli,...
Okładka książki Kosmos od A do Z Diego Mattarelli, Emanuela Pagliari
Kosmos od A do Z Diego Mattarelli, E...

Książki z okienkami to u nas za każdym razem murowany hit 😍.

Dzięki tej książce poznamy bliżej naszą planetę, a czas umili nam ponad 60 otwieranych okienek. To coś w sam raz dla małych odkrywców, nie sądzicie?

Podróż zaczniemy od poznania naszego miejsca w układzie słonecznym, następnie nurkujemy w morskich głębinach, odwiedziny bieguny, tropikalne lasy deszczowe, góry, pustynie i sawanny. Zajrzymy nawet do wnętrza naszej planety, więc mamy naprawdę świetną okazję do zaznajomienia się z Ziemią z każdej strony.

Bardzo lubię edukacyjne pozycje i cieszę się, że na rynku pojawia się coraz więcej takich perełek 😍. Dzięki nim nauka staje się przyjemnością, a gwarantuję Wam także, że i Wy możecie się dowiedzieć czegoś nowego. Czy to nie połączenie przyjemnego z pożytecznym?

Książki z okienkami to u nas za każdym razem murowany hit 😍.

"Kosmos" i "Ziemia" to książeczki z serii "Podnieś klapkę",które od razu nam się spodobały!
W "Kosmosie" dzieci dowiedzą się m.in.co możemy znaleźć w kosmosie? Które planety mają najwięcej księżyców? Ile czasu zajmie dotarcie na Marsa? Ilu ludzi może mieszkać na międzynarodowej stacji kosmicznej?
W "Ziemi" poznamy układ słoneczny i dowiemy się m.in.kto mieszka na biegunie,po co leniwce schodzą na ziemię albo co wielbłąd magazynuje w garbie.

⭐️ każda strona wypełniona jest ciekawostkami po brzegi!

⭐️ pod klapkami,których jest ponad 60,kryją się odpowiedzi na pytania

⭐️ Książki są kartonowe,grube,duże i solidnie wydane

⭐️ niewątpliwie rozwiną wiedzę dziecka i zaciekawią światem

⭐️ ilustracje zachęcają do oglądania, świetnie oddają dany temat,a książka jest wypełniona nimi do maksimum

⭐️ przeznaczone na wiek 5+

My nadal jeszcze odkrywamy klapki i poznajemy odpowiedzi na mnóstwo pytań zawartych w tych dwóch ksiażkach. Polecamy i Wam😉

W "Ziemi" poznamy układ słoneczny i dowiemy się m.in.kto mieszka na...

Jak nazywa się największe zwierze na Ziemi? Gdzie żyją pingwiny, a gdzie morsy? W jakich częściach świata klimat jest bardzo wilgotny, a gdzie suchy? Jakie zwierzęta możemy spotkać podczas górskich wędrówek? W jakiej części świata spotkamy liska Fenka? Czy jądro ziemi można zobaczyć?
Nasza planeta pełna jest różnorodności i tętniącego życia. Mnogość zwierząt i roślin dostosowanych do zróżnicowanych warunków klimatycznych zachwyca.
Liczni badacze odkrywają wciąż nowe, dotąd nieznane nam fakty, a wydawcy przekazują je już dzieciom w atrakcyjnej wizualnie formie.
Wydawnictwo Jupi jo oraz międzygalaktyczny poszukiwacz BIP 750-ZX zapraszają na wspaniałą podróż, podczas której odwiedzicie cały świat! Przyjrzycie się naszej planecie z kosmosu, zanurkujecie w głębinach turkusowych wód, odwiedzicie bieguny zimna, tropikalne lasy i gorące pustynie, a przy okazji dowiecie się ciekawych rzeczy.
Książka "Podnieś klapkę. Ziemia" to niezwykle interesująca propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Całokartonowe rozkładówki zawierają ponad 60 okienek z licznymi informacjami, a piękne, wielokolorowe ilustracje zachęcają do lektury.
Polecam małym i dużym 🙂

Ostatnio przynieśliśmy z synem z biblioteki sporo książek z okienkami. To dla dziecka ciekawa forma, zachęcająca by sięgnąć po książkę, odkryć jej tajemnice.

"Podnieś klapkę. Ziemia" zawiera takich klapek ponad 60! A pod nimi ukryte odpowiedzi na zadane wcześniej pytania.

Każda rozkładówka to inna część kuli ziemskiej. Jest tu mnóstwo informacji i ciekawostek o morzach, górach, biegunach, tropikalnych lasach deszczowych, pustyniach, sawannie. Jest też część o układzie słonecznym oraz o wnętrzu ziemi.

Na każdej stronie znajdują się również pytania skłaniające dziecko do myślenia, ale nie martwcie się, odpowiedzi do nich, jak już wspomniałam, znajdują się pod klapkami.

Czy wiedzieliście, że skóra niedźwiedzi polarnych jest czarna? A może wiecie po co leniwce schodzą raz w tygodniu z drzew na ziemię? Chcecie dowiedzieć się jak powstają kamienie zwane pustynnymi różami?

Koniecznie sięgnijcie po tę książkę ze swoimi dziećmi (albo sami) bo warto!

Książka dedykowana jest dla wieku 5+ ale myślę, że i dociekliwe 4-latki będą zadowolone, a starszym dzieciom ta forma przekazu wiedzy na pewno bardziej przypadnie do gustu niż tradycyjne szkolne podręczniki.

Dodam jeszcze tylko, że książka jest całokartonowa, solidnie wykonana, graficznie też cieszy oko. Wszystko jest przejrzyste i czytelne. Format zbliżony do A4, 19 stron.

W serii "Podnieś klapkę" znajdziecie jeszcze kilka innych tytułów.

Książka z dużą ilością okienek i ciekawymi zagadkami, jednak dotyczy ona niemal w całości zwierząt, a nie jak sugeruje tytuł planety. Niestety jest to wielkim rozczarowaniem

W środku znajdziecie podstawowe informacje o Ziemi, układzie słonecznym, kontynentach, zwierzętach i wiele innych ciekawostek. Wszystko dostosowane do dzieci 5+ czyli starszych przedszkolaków. Całość jest pięknie wydana w dużym formacie, okienka otwiera się sprawnie i na dodatek jest fantastycznie zilustrowana. W serii znajdziecie również część o ciele człowieka i kosmosie.

Zajrzyjcie do środka i sami się przekonajcie jakie to jest świetne!

Z całego serca polecam, jestem zachwycona.

Dlaczego Ziemia nazywana jest błękitną planetą? Jaki kolor ma skóra niedźwiedzia polarnego? Jaka jest różnica pomiędzy nosorożcem białym i czarnym?

Międzygalaktyczny poszukiwacz 750-ZX, przez przyjaciół zwany BIPem, zaprasza was w niezwykłą i pełną wrażeń podróż po zakątkach Ziemi - jedynej w swoim rodzaju, wyjątkowej i niepowtarzalnej planecie Układu Słonecznego, która zachwyca różnorodnością fauny i flory, bogactwem ekosystemów oraz zmiennym klimatem.

Tą ekscytującą podróż zaczynamy od obserwacji Ziemi z pokładu statku kosmicznego lecącego przez Układ Słoneczny. Następnie zanurzamy się w zachwycające różnorodnością życia morskie środowisko, by przenieść się na pokryte lodem bieguny, odwiedzić tropikalne lasy deszczowe, zielone doliny, wysoko położone pastwiska, lasy iglaste i skaliste szczyty, tak charakterystyczne dla górskiego krajobrazu. Podziwiać najbardziej fascynujące miejsca, które nie nadają się do zamieszkania przez ludzi, a jednak tętniące niczym nieskrępowanym życiem, takie jak pustynie czy sawanny, by na końcu przebić się przez skorupę ziemską i dotrzeć do jej gorącego wnętrza odkrywając sekrety wulkanów oraz trzęsień ziemi.

Czy wiecie na co polują jaguary? Po co i jak często leniwce schodzą na ziemię? W jaki sposób pingwiny chronią jaja przez mrozem?

Wraz z sympatycznym BIPem poznajcie fantastyczny świat zwierząt, ich przyzwyczajenia oraz zwyczaje. Odkryjecie sekrety grzechotników, narwali oraz ośmiornic. Dowiecie się kto mieszka wśród ukwiałów, dlaczego haczyk Żabnicy garbatej świeci oraz jak zmienia się wygląd gronostaja na zimę.

Forma książki jest niezwykle przyjazna. Znajdziemy tu 60 otwieranych okienek pod którymi kryją się odpowiedzi na zadane pytania. Ich otwieranie nie tylko sprawia niesamowicie dużo radości, ale dodatkowo pobudza ciekawość sprawiając, że maluch staje się odkrywcą biorącym aktywny udział w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania.

Książki z okienkami maja wiele zalet
✅zachecaja nawet najbardziej opornych do czytania bo ciagle coś sie dzieje
✅aktywizują dzieci,
✅dzieki formie pytanie - odpowiedż zacheca dziecko do odkrywania kolejnych ciekawostek
✅aspekt cwiczenia koordynacji tez jest warty wspomnienia :)

Ja zresztą doskonale rozumiem radość moich dziewczyn na każde pierwsze otwarcie okienka- na charakterystyczny opór i dzwięk pyk,pyk jak okienko sie otwiera :) wasze dzieci lubia okienka?

Seria Podnieś klape od @jupijowydawnictwo jest mega dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych.
Wszystkie informację sa podane w taki sposob, że nie są zbyt trudne,ale tez nie infantylne :)
standardowo zamieszczam zdjęcia srodów:)
a na story może mały quiz z drugiej części ? są chetni ?:)

Każda z nich jest solidna, karton grupy, okienka mają rózne kształy.

którą z nich wybierasz dla siebie ?
kosmos? Ciało czlowieka? czy Ziemie?
koniecznie daj znać :)

Książki z okienkami maja wiele zalet
✅zachecaja nawet najbardziej opornych do czytania bo ciagle coś sie dzieje
✅aktywizują dzieci,
✅aspekt cwiczenia koordynacji tez jest warty wspomnienia :)

,,Planeta jest fajna, trzeba o nią dbać i trzeba o niej pamiętać."
,,Planeta to natura i nie można o niej zapomnieć."

Takie właśnie rozkminy miał mój Starszak po oglądaniu i czytaniu książeczki ,,Ziemia. Podnieś klapkę" od @jupijowydawnictwo.

Książka poświęcona jest najpiękniejszej planecie w całej Galaktyce! Oprowadzi Was po niej 750-ZX czyli BIP :)

Wspólną podróż rozpoczniecie od obejrzenia Ziemi widzianej prosto z jego statku kosmicznego. Odszukacie jej w całym Układzie Słonecznym. Dowiecie się co to ruch obrotowy i geoida.

Następnie zanurkujecie w głębokich morzach i oceanach, aby poznać ich najpiękniejszych i wielokolorowych mieszkańców.

Odwiedzicie narwale na biegunie północnym i pingwiny na biegunie południowym. Dowiecie się też kim jest SŁOŃ MORSKI!

Zwiedzicie również tropikalne lasy deszczowe, pustynie i góry! Zajrzycie w nawet najmniejszy fragment naszej kuli ziemskiej poznając wspaniałe zwierzęta i dowiadując się wielu ciekawych rzeczy.

Swoją podróż zakończycie w bardzo gorącym miejscu- we wnętrzu Ziemi!

Brzmi zachęcająco?
Bardzo! Zwłaszcza jeśli tą niesamowitą przygodę połączymy z ponad 60 otwieranymi klapeczkami, pod którymi skrywają się same ciekawostki i piękne ilustracje!

,,Planeta jest fajna, trzeba o nią dbać i trzeba o niej pamiętać."
,,Planeta to natura i nie można o niej zapomnieć."

Wspólną podróż...

Odkryj Ziemię i jej tajemnice. Poznaj jej wnętrze, udaj się na biegun, w gorące rejony Sawanny, poznaj zwierzęta tam żyjące i tajemnice, jakie skrywają. To tylko niewielka część książki jest ona naprawdę bogata w wiedzę.

Wszystkie informacje są nie tylko ciekawe, ale również napisane dość prosto i zrozumiale. To sprawia, że jest odpowiednia już dla pięciolatka.

W książce znajdziemy, aż 60 okienek, które zdecydowanie uatrakcyjniają jej pozmawianie. Dziecko otwierając je, odkrywa ciekawostki o Ziemi, zwierzętach czy też roślinach.

Wizualnie książka zachwyca. Piękne, duże, realistyczne ilustracje sprawiają, że mamy ochotę po nią sięgać.

Zarówno strony, jak i okładka są grubsze, kartonowe. To sprawia, że posłuży, dłużysz czas.

„Podnieś klapkę. Ziemia” to książka, która mnie zachwyciła pod każdym względem i z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/01/wydawnictwo-jupi-jo-ksiazka-pt-podnies.html

W książce...

• Biblioteka 2022 Martyna