La circonferenza delle arance

Okładka książki La circonferenza delle arance Gabriella Genisi
Okładka książki La circonferenza delle arance
Gabriella Genisi Wydawnictwo: Marsilio Editori Cykl: Commissario Lolita Lobosco (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Commissario Lolita Lobosco (tom 1)
Marsilio Editori
2010-05-19
2010-05-19
włoski
kryminał śledztwo Włochy romans literatura włoska Italia Bari Apulia Święta zdrada

Ogólnie nieźle mi się czytało tę książkę ze względu na fajny język, taki włoski zmieszany z dialektem, na sympatyczną główną postać, pani komisarz Lolita Lobosco, oraz czuć było fantastyczną południowo-włoską atmosferę. Tylko że z tym ostatnim chodzi mi jedynie o postępowanie postaci, ponieważ niestety brakowało mi opisów otoczenia i atmosfery świątecznej.

Z jednej strony jest to kryminał, z drugiej jest obyczajówką z dużym naciskiem na wątek romantyczny. Wszystko by mi pasowało, gdyby jakoś to wszystko zostało lepiej poprowadzone i ciekawiej. Przeszkadzało mi, że w książce występuje duża ilość zdrad jakby w świecie Lolity nie można było stworzyć normalnej, zdrowej relacji. Ze wszystkich postaci, tylko jeden nie zdradzał i nie został zdradzony! Przynajmniej w tym tomie, nie wiem, jak w innych. Także momentami przytłaczały mnie ciągłe rozmyślania i dyskusje na temat życia sentymentalnego Lolity.

Reasumując nie spodziewałam się, że przeczytam romansidło z dodatkiem kryminalnym, myślałam, że będzie odwrotnie albo że będzie w jakiś sposób wyważone. Właściwie, gdyby usunąć wszystkie wątki niezwiązane ze śledztwem, to by wyszło krótkie nieskomplikowane opowiadanie.

Z jednej strony...

• Autorki
  • Krimi
  • Italia
  • Beletrystyka

Dodaj cytat z książki La circonferenza delle arance