Grom

2003-07-17
83-7337-422-1
Paweł Korombel
grom dean koontz

Nie wiem jak mi się podobała lata temu przy pierwszym czytaniu... dziś po 100 stronach idzie do kosza z makulaturą....wieje nudą

Podoba mi się sposób i styl pisania autora.

Podoba mi się sposób i styl pisania autora.

Znudziła mnie ...niby się dużo dzieje, ale jakoś nudno 🙄 początek niby fajny, przyjemnie się słuchało, ale jak już była 7 h audiobooki....to się przejadło, rozciągnie, jakieś takie ...że jak zobaczyłam że jeszcze kolejnych 8 h to odpuściłam

Uwaga: magia! Jestem rozczarowana, nie tyle książką, co opisem - to fantastyka, a o tym nie ma nigdzie wzmianki. Jak już dałam się wprowadzić w błąd, to czemu nie ocenić - bez magii byłoby pewnie 10, za zjawiska nadprzyrodzone odejmuję 8, a że to chyba nie jest wina autora (nie wiem jaki opis dał Autor) daję pół na pół czyli 5. Myślę, że uczciwie.

Napiszę krótko: masakra. Brak logiki, infantylna historia - choć pomysł mógł być ciekawie zrealizowany. Absurd goni absurd (zwłaszcza końcówka). Ciekawe, czy Autor przed drukiem ją przejrzał, bo ilość niekonsekwencji i paradoksów powala. Gdyby nie wakacje i audiobook - nawet bym się za nią nie zabrał, gdyby nie doskonały lektor (Andrzej Ferenc). Miałem wrażenie, że kilka razy chciał się roześmiać z poziomu absurdu :-)).

7/10

7/10

Książka trochę w klimacie ,, Dallas 63 ,, Jednak trochę jej brakuje do dzieła S. Kinga niestety . A i zakończenie powieści takie typowo amerykańskie lukrowate . Kto lubi tematy dotyczące podróży w czasie to ostatecznie może zaliczyć te pozycję .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam.

Polecam.

Przeczytałem większość książek Koontza wydanych w Polsce i jak dla mnie, ta była najciekawsza. Ma w sobie wszystko to, co prawdziwy thriller powinien mieć lub nawet jeszcze więcej. Trochę fantastyki - ale bez przesady, małe "wycieczki" historyczne, mocny wątek miłosny no i akcja, akcja, akcja z licznymi zwrotami.
Bez zbędnego bełkotu, dogniatanych wątków pobocznych i niepotrzebnych wielostronicowych opisów. Znakomity materiał na film.

Bez zbędnego bełkotu, dogniatanych wątków pobocznych i...

Bardzo dużo się dzieje w tej książce - i zagadka, i dramat i trochę romansu i jakieś komediowe teksty też są. Świetna. Co prawda na początku akcja nie była aż tak wciągająca jeszcze, ale szybko się rozwinęła, a tajemnica od początku nie pozwalała odłożyć tej książki. Końcówka mega mi się podobała, trzymała w napięciu do samego końca. Myślałam, że trochę się inaczej skończy, ale nie jestem zawiedziona.
Do tej pory najbardziej mi się podobała wśród książek tego autora.

• Dean Koontz
  • Horror