Drzwi do grudnia

2002-02-12
1985-01-01
Danuta Górska
horror thiller Koontz

No niestety nie dałem rady doczytać do końca . Poległem na 220 stronie . Teraz już wiem , że D. Koontz to nie mój klimat . Nuda , dłużyzny i nic ciekawego . Temat oklepany . Styl też jakiś taki przestarzały nieinteresujący i nie zachęca do czytania . . Odpuszczam lekturę na stałe tego pisarza .

Całkiem niezła historia z potencjałem na coś więcej. Niestety dosyć wcześnie można przewidzieć o co w tym wszystkim chodzi. No i ten nijaki koniec.

Niestety, jest to jedna ze słabszych pozycji Koontza. Podobał mi się aspekt psychologiczny akcji, tak typowy dla tego autora. Sama fabuła miała potencjał, ale wyjaśnienie było dla mnie oczywiste już po jakichś 50 stronach. Książka nie trzymała w napięciu, nudziły mnie opisy i irytowała "miłość" głównego bohatera. Jako wieloletnia fanka Koontza czuję się rozczarowana.

Mroczna , niesamowita historia z pogranicza nauki i fantastyki . Typowa dla Koontza. Jest w niej to co w gatunku powinno być. Pytanie po lekturze , które się nasuwa : jak daleko można się posunąć w badaniach by osiągnąć prywatne cele i ambicje ? Czy są jeszcze jakieś granice , których człowiek nie przekroczy ?

Ale jak to trzeba korzystać z budek telefonicznych?
Książka połknięta w dwa dni. Nie rozczarowała, trzyma w napięciu. Można.

Ale jak to trzeba korzystać z budek telefonicznych?
Książka połknięta w dwa dni. Nie rozczarowała, trzyma w napięciu. Można.

Pierwsza książka Koontza, jaką miałam przyjemnosc przeczytać - i jak dla mnie jedna z ciekawszych. Wciągająca tematyka i poruszająca historia, która trzyma w napięciu. Opowieść sklanila mnie do poszerzenia wiedzy z zakresu hipnozy.

książka przeciętna, fabularnie też nie porywa. Zakończenie jednak to świetnie wykonana praca i zdecydowanie element górujący nad przeciętną resztą. Mimo wszystko polecam.

zwykłe czytadło. Przepraszam wszystkich fanów Koonza, ale dla mnie ta książka jest słąba. Główny bohater i jego płaskie teksty były dla mnie nie lada wyzwaniem. W ogóle, bohaterowie są nakreśleni byle jak, płasko i nie ma w nich nic ciekawego.
Nie polecam, no chyba że ktoś jest oddanym fanem Autora.

Nie polecam, no chyba że ktoś jest oddanym fanem Autora.

Melanie zostala porwana od matki gdy miala 3 lata. Po szesciu latach sie odnalazla lecz nie reaguje na bodzce i nie mowi. To przez co przeszla jest straszne a doprowadzil do tego jej ojciec i kilku innych naukowcow. Ksiazka do konca trzyma w napieciu i otwiera wiele drzwi o ktorych wielu ludzi nie ma pojecia.

Książka sama w sobie świetna. Dobry pomysł, zgrabnie rozegrana fabuła.
Nie zmieni się jednak fakt, że wciąż w książkach irytuje mnie ta szybka miłość i zakochanie bohatera. No jak tak można? Po dwóch dniach? Chyba nawet niecałych...
Dodatkowo nie spodobało mi się zakończenie. Za szybko. Za krótko. Za łatwo. W porównaniu do całej reszty - końcówka wypada dosyć marnie.
Mimo to polecam. Miło przy niej spędziłam kilka wieczorów.

Książka sama w sobie świetna. Dobry pomysł, zgrabnie rozegrana fabuła.
Mimo...

• Dean Koontz