Drzwi do grudnia

kryminał, sensacja, thriller
2002-02-12
Danuta Górska
horror thiller Koontz

Ale jak to trzeba korzystać z budek telefonicznych?
Książka połknięta w dwa dni. Nie rozczarowała, trzyma w napięciu. Można.

Pierwsza książka Koontza, jaką miałam przyjemnośc przeczytać - i jak dla mnie jedna z ciekawszych. Wciągająca tematyka i poruszająca historia, która trzyma.w napięciu. Opowieść sklanila mnie do poszerzenia wiedzy z zakresu hipnozy.

książka przeciętna, fabularnie też nie porywa. Zakończenie jednak to świetnie wykonana praca i zdecydowanie element górujący nad przeciętną resztą. Mimo wszystko polecam.

zwykłe czytadło. Przepraszam wszystkich fanów Koonza, ale dla mnie ta książka jest słąba. Główny bohater i jego płaskie teksty były dla mnie nie lada wyzwaniem. W ogóle, bohaterowie są nakreśleni byle jak, płasko i nie ma w nich nic ciekawego.
Nie polecam, no chyba że ktoś jest oddanym fanem Autora.

Melanie zostala porwana od matki gdy miala 3 lata. Po szesciu latach sie odnalazla lecz nie reaguje na bodzce i nie mowi. To przez co przeszla jest straszne a doprowadzil do tego jej ojciec i kilku innych naukowcow. Ksiazka do konca trzyma w napieciu i otwiera wiele drzwi o ktorych wielu ludzi nie ma pojecia.

Książka sama w sobie świetna. Dobry pomysł, zgrabnie rozegrana fabuła.
Nie zmieni się jednak fakt, że wciąż w książkach irytuje mnie ta szybka miłość i zakochanie bohatera. No jak tak można? Po dwóch dniach? Chyba nawet niecałych...
Dodatkowo nie spodobało mi się zakończenie. Za szybko. Za krótko. Za łatwo. W porównaniu do całej reszty - końcówka wypada dosyć marnie.
Mimo...

To pierwsza książka tego autora,którą przeczytałam i muszę powiedzieć, że wywarła na mnie całkiem dobre wrażenie. Przez jakąś chwilę myślałam , że literatura w której mamy do czynienia z siłami fantastycznymi/paranormalnymi jednak mnie nie przekona. Koniec końców fabuła mnie wciągnęła, przywiązałam się do bohaterów i szkoda, że nie ma książki opisującej dalsze losy Melanie....

Pierwszy raz przeczytałam tę książkę jako nastolatka i pamiętam, że wywarła ona na mnie ogromne wrażenie. Teraz, kiedy przeczytałam ją ponownie jako dorosła osoba, nadal uważam, że pomysł autora był bardzo dobry, mam jednak sporo zastrzeżeń do samego sposobu poprowadzenia opowieści. Postacie są strasznie płaskie, autor zdradza nam od razu ich sposób myślenia, nie...

Jestem fanką "Stranger Things" i dlatego sięgnęłam po tę pozycję. Ciekawe, czy autorzy ST zainspirowali się "Drzwiami do grudnia" (aż mi się wierzyć nie chce, że nie). Fajne, ale w porównaniu z Nastką wypada słabo.

Pamiętam emocje jakie wzbudziła we mnie ta opowieść Koontz'a. Czytałem z wielkim zaangażowaniem i przeżywałem losy głównej bohaterki. Zdecydowanie warta polecenia dla osó, które lubią mroczne klimaty.

Dyskusje

1 167