Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina

2021-11-22
Natalia Wiśniewska, Dorota Pomadowska, Monika Skowron
Marlene Dietrich wspomnienia córka matka Hollywood filmy czarno-białe aktorstwo

więcej Więcej

Wiecie co, zdarza mi się to po raz pierwszy. Nie doczytałam książki, ze względu tylko i wyłącznie na wydanie. W całym moim ponad czterdziestoletnim czytelniczym życiu to ewenement.
Bardzo czekałam na tę książkę, bardzo byłam ciekawa pięknej Marlene. Także jest mi po prostu przykro, że nie poznam jej losów widzianych oczami córki.
A o co mi chodzi? Książka jest bardzo...

Świetna biografia z pierwszej ręki.

Marlene Dietrich ikona światowego kina – LEGENDA! Maria Riva córka królowej ekranu. Dziś ukazuje nam historię życia swej matki, którą wielu uznaje za gwiazdę wszech czasów. „Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina” to biografia bogatego i barwnego życia niemiecko-amerykańskiej aktorki.
Maria Riva jest jedynym dzieckiem Marlene Dietrich. Na kartach biografii ukazuje...

REWELACYJNA. Nie przepadam za biografiami ani nawet nie jestem fanką Dietrich czy starego kina, ale ta książka to majstersztyk! Mimo że dość spore tomisko, przeczytałam prawie jednym tchem.

Co za biografia! Jestem pod wrażeniem, jest dużo lepsza niż się spodziewałam. Polecam każdemu, kto lubi poznawać życie wielkich postaci. Często owianych mgłą i cieniem.

Jedna z najlepszych biografii jakie w życiu czytałam! Autorką jest córka Dietrich, która była z matką nie tylko w życiu prywatnym, ale też na planach i przyjęciach. Naprawdę znała Marlenę na wylot! Ukazuje ją jako aktorkę, matkę, kobietę - osobę bezkompromisową, czasem podłą i bezwzględną, czasem odważną i godną podziwu. Kobietę, która nigdy nie cofała się przed niczym. A...

• Chcę kupić
  • Chcę w prezencie