Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 2

Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 2
Francesco ArtibaniGraziano Barbaro Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Czarodziejki W.I.T.C.H. (tom 2) komiksy
komiksy
Czarodziejki W.I.T.C.H. (tom 2)
W.I.T.C.H.
Egmont Polska
2021-06-16
2021-06-16
Agnieszka Puza
WITCH W.I.T.C.H. Czarodziejki komiks

Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 7 Francesco Artibani, Federico Bertolucci, Paolo Campinoti, Giulia Conti, Bruno Enna, Elisabetta Gnone, Paola Mulazzi
Ocena 8,3
Czarodziejki W... Francesco Artibani,...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 6 Francesco Artibani, Federico Bertolucci, Paolo Campinoti, Giulia Conti, Bruno Enna, Elisabetta Gnone, Paola Mulazzi
Ocena 8,2
Czarodziejki W... Francesco Artibani,...
Okładka książki Gigant Poleca. Tom 6/2022. Sto tysięcy mil podmorskiej żeglugi Davide Aicardi, Francesco Artibani, Graziano Barbaro, Giorgio Cavazzano, Giulio Chierchini, Enrico Faccini, Giorgio Fontana, Federico Franzò, Ettore Gula, Corrado Mastantuono, Marco Mazzarello, Roberta Migheli, Roberto Moscato, Marco Nucci, Lorenzo Pastrovicchio, Vito Stabile, Fausto Vitaliano, Pietro Zemelo
Ocena 8,0
Gigant Poleca.... Davide Aicardi, Fra...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 5 Francesco Artibani, Federico Bertolucci, Paolo Campinoti, Giulia Conti, Bruno Enna, Elisabetta Gnone, Paola Mulazzi, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Manuela Razzi, Daniela Vetro
Ocena 7,9
Czarodziejki W... Francesco Artibani,...

Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 Francesco Artibani, Graziano Barbaro, Alessandro Barbucci, Paolo Campinoti, Barbara Canepa, Bruno Enna, Elizabetta Gnone, Gianluca Panniello, Donald Soffritti, Daniela Vetro
Ocena 8,3
Okładka książki Chemia ogólna Peter William Atkins, Loretta Jones
Ocena 8,5
Chemia ogólna Peter William Atkin...
Okładka książki Młodzi Tytani. Beast Boy Kami Garcia, Gabriel Picolo
Ocena 7,5
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...

Cykl komiksów „Czarodziejki W.I.T.C.H” bazuje na prostych chwytach stosowanych w fantasy. W pierwszym tomie dowiadujemy się, że tysiące lat temu we wszechświecie panowała harmonia. Królowało wówczas dobro, radość i pokój, ale pewnego dnia pojawiło się obślizgłe i mroczne zło zagrażające wszystkim równoległym krainom (troszkę tu inspiracji fizyką kwantową). Magiczne siły stworzyły ogromną sieć zapobiegającą przenikanie zła do innych wymiarów i chroniącą je przed unicestwieniem. Po wielu stuleciach konstrukcja zaczęła słabnąć. Pojawiły się dziury i przejścia, przez które Zło zaczęło przenikać niszcząc harmonię, radość i pokój. Aby uchronić światy przed zagładą powołano Strażniczki: pięć dziewczyn mieszkających w nadmorskim Heatherfield obdarzono mocami żywiołów. Zabawna i wygadana Irma panuje nad wodą, spokojna i rozsądna Taranee włada ogniem, praktyczna i konkretna Cornelii potrafi władać ziemią, urocza i kreatywna Hay Lin posiada kontrolę nad powietrzem, łączy je Serce Kondrakaru, czyli nieśmiała, ale niesamowicie odważna Will.
W pierwszym tomie widzimy poznajemy źródła i okoliczności oraz obserwujemy jak dziewczyny uczą się panować nad swoimi nowymi mocami. Do tego mają stają naprzeciw pierwszych wyzwań, których celem jest zaprowadzenie dawno zapomnianego porządeku.
W drugim tomie księżniczka Elyon po wielu porażkach zaczyna zastanawiać się nad dokonanymi wyborami. Do tego tęskni za światem, w którym spędziła całe swoje życie, za rodzicami, znajomymi a nawet szkołą oraz najlepszą przyjaciółką, Cornelią. Ona z kolei próbuje namówić resztę strażniczek do rozmowy i rozejmu z Elyon. Nie jest to łatwe i przyjemne, ponieważ księżniczka Meridianu wiele razy usiłowała wyrządzić krzywdę pięciu Czarodziejkom. Powierniczka Serca Kondrakaru – Will – nie jest przekonana co do zmiany i motywacji Elyon, bo poznała ją ze złej strony. Do tego pojawia się tu ktoś jeszcze, niezwykła postać, dzięki której wiele się zmieni.
W trzecim tomie po zakończonej misji dziewczyny wracają do domu. Okazuje się, że nie wszystkim się to podoba. Cornelia pogrąża się w żalu i odsuwa się od swoich przyjaciółek. Początkowo bohaterki próbują ją pocieszyć, ale to nic nie daje. Z czasem wszystkie powoli rozluźniają więzi i wydaje się, że to powoli koniec przyjaźni. Postawa dziewczyn sprawia, że nie jest zadowolona z wyboru strażniczek i postanawia coś z tym zrobić. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Niestety skutki jej działań okazują się niebezpieczne i zagrażają Kondrakarowi.
Kolejny tom to kolejne wyzwanie. Tym razem dawna powierniczka Serca Kondrakaru – Nerissa – jest zdeterminowana, aby zniszczyć młode Strażniczki i zdobyć dawno utraconą władzę nad żywiołami i energią. Nawiedza Czarodziejki we śnie, sprowadzając mroczne koszmary i wywołując niebezpieczne sny na jawie. Z czasem pozna też mroczną przeszłość Kondrakaru. Poznajemy prawdziwe oblicze Nerissy.
W piątym tomie Czarodziejki stają przed nowym wyzwaniem. Światem Arkhanta rządzi Ari - przez poddanych uznawany za pana dobrego i łaskawego. Mężczyzna po stracie żony postanowił zrobić wszystko, byle by jego jedyny syn, Maqi, żył w szczęściu. Niestety chłopak z powodu choroby nie potrafi mowić i z roku na rok staje się coraz bardziej wycofany, coraz trudniej do niego dotrzeć. Ojciec gotowy jest na wszystko, ale Wyrocznia nie spełnia jego życzenia, przez co Ari zaczyna nienawidzić mędrców z Kondrakaru.
W tym czasie Teranee, Cornalia i Hay lin dostają się na wymianę międzyszkolną i z tego powodu na wiele tygodni są rozdzielone. Jakby tego było mało na ich tropie jest agent specjalizujący się w zjawiskach paranormalnych. Do tego jedna z nich postanawia zrezygnować z bycia czarodziejką.
W piątym tomie znajdziemy komiksy z 10 magazynu „Czarodziejki WITCH”. Czasopismo zrobiło naprawdę dużą furorę. Jego minusem było to, że papier miało kiepski. Grube tomy zawierające po kilka-kilkanaście numerów sprawiają, że łatwiej jest przechowywać całą opowieść. Do tego jest trwalsza, ładniej się prezentuje i ma dużo lepszy papier. Pozostałe rzeczy, czyli akcja, kreska i kolorystyka pozostają bez zmian. Każdy tom przemyca troszkę zaskakujących i bliskich naszemu światu rzeczy. W piątym spotkamy się z autyzmem (Maqi) i początkową fazą rodzica przetrawiającego to, że jego dziecko nieco inaczej funkcjonuje. Widzimy dziecko żyjące we własnym świecie i szamotanie się ojca, który gotowy jest na wszystko.
Egmont Polska
Świat Komiksu
#witch #czarodziejki #egmont #światkomiksu #czasopismo #reedycja #górowianka #górowiankaas #górowiankaksiążki #annasikorska #czytamdlaOli #czytamOli #dziecko #młodzież #sikorkawśródksiążek #pożyczprzeczytajpoleć

2023

To już Księga 2 o losach Czarodziejek i nie mogłam jej sobie odpuścić. Pierwsza była ciekawym przypomnieniem czasów z dzieciństwa i fascynacji historią. Druga również budzi sentyment, ale także wciąga w wir wydarzeń.

Nowe przygody, kolejne wyzwania, czyhające zagrożenia i decydujące starcie – przy tej części nie sposób się nudzić.

Po ostatnich wydarzeniach księżniczka Elyon zaczyna zastanawiać się nad dokonanymi wyborami. Czyżby naprawdę popełniła ogromny błąd i podejmowała same złe decyzje? Dziewczyna nie ma się do kogo zwrócić ani komu zaufać. Tęskni za światem, w którym spędziła całe swoje życie, za rodzicami, znajomymi a nawet szkołą. A przede wszystkim bardzo brakuje jej najlepszej przyjaciółki – Corneli.

Cornelia usiłuje przekonać resztę Strażniczek do rozmowy i rozejmu z Elyon. Nie jest to jednak łatwe i przyjemne, ponieważ księżniczka Meridianu już niejednokrotnie usiłowała wyrządzić krzywdę pięciu Czarodziejkom. Powierniczka Serca Kondrakaru – Will – nie jest przekonana co do zmiany i motywacji Elyon. W końcu poznała ją przecież tylko ze złej strony. Dlatego też Cornelia decyduje się samodzielnie wybrać do Meridianu i rozmówić się z przyjaciółką. Ku jej zdumieniu, los stawia na jej drodze kogoś naprawdę wyjątkowego…

Księga druga jest bardziej rozbudowana i przede wszystkim – zawiera cenne retrospekcje, które wiele wnoszą do całej historii. Cieszę się, że przedstawiono przyjaźń Elyon i Cornelii, a nie tylko o niej pisano. Sama księżniczka Meridianu zmienia się i staje się postacią, która wie czego chce i jak powinna dążyć do celu. Nie jest tylko pionkiem w grze, ale sama dyktuje własne warunki.

Pod koniec historia nabiera zawrotnego tempa. Nie ma chwili wytchnienia, wszystko dzieje się szybko i…nieco chaotycznie. Dzięki temu nie można oderwać się od czytania. Samo zakończenie jest ciekawe, dobrze domyka całość. Pozostaje tylko sięgnąć po kolejne tomy :)

Okładka tej książki jest również jak w poprzednim tomie - taką karteczką, jaką mam w swojej kolekcji. Posiada twardą oprawę, dzięki czemu jest niemal niezniszczalna. Kartki są białe i śliskie, obrazki w komiksie są naprawdę na najwyższym poziomie. Nie ma tu błędów lub jakichś graficznych wpadek. Duży format i cudne wydanie - należą się gratulacje wydawnictwu.

Uważam, że trochę dużo kosztują, dlatego warto polować na promocje, ale warto też je mieć w swoich zbiorach. Świetnie się prezentują, a ja sama nie mogę doczekać się, aż wyjdzie kolejny tom bym również mogła go zakupić i postawić obok siebie na biblioteczce. Jestem bardzo zadowolona - wydawnictwo jak i drukarnia dała z siebie sto procent. Świetny umilacz czasu nawet po pracy, kiedy nie mamy siły i chęci sięgać po wymagającą lekturę. Ta jest idealna na odmóżdżenie i powrót do przeszłości. W moim przypadku do dzieciństwa, kiedy to świat nie był jeszcze taki trudny i skomplikowany... ;)

POLECAM!

Uważam, że...

Ciekawa jestem kolejnych wydarzeń. Szczerze mówiąc nigdy nie doczytałam tego komiksu tak daleko w momencie kiedy wychodziły osobne gazetki z nim dlatego chyba podobał mi się jeszcze mocnej. Nie wiem co może wydarzyć się dalej i chyba to jeszcze bardziej mnie intryguje.
Nie podchodzę też do niego mocno emocjonalnie bo pamiętam z dzieciństwa, że wtedy mnie to ruszało na maxa. Świetna historia też dla młodszych. Polecam, polecam, polecam!!

Na półkach: , , , , , ,

Opowieść o młodych czarodziejkach się rozkręca, wszystko dalej trzyma świetny poziom, a historia doskonale porusza problemy, które trapią młode osoby. Innymi słowy doskonały komiks z rewelacyjną kreską, o przyjaźni nastolatek i z pewnością przypadnie do gustu także młodemu pokoleniu, a nie tylko sentymentalnym babkom po 20 ;)

Dla fanów Witch będzie to miły powrót do ulubionych bohaterek

Dla fanów Witch będzie to miły powrót do ulubionych bohaterek

Bezcenny powrót do czasów dziecięcych/nastoletnich.

Bezcenny powrót do czasów dziecięcych/nastoletnich.

Przepiękny komiks i sentymentalna podróż w nastoletnie czasy

Przepiękny komiks i sentymentalna podróż w nastoletnie czasy