Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 9

Okładka książki Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 9
Jim Davis Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Garfield. Tłusty koci trójpak (tom 9) komiksy
komiksy
Garfield. Tłusty koci trójpak (tom 9)
Garfield. Fat Cat 3-Pack. Vol. 9
Egmont Polska
2021-04-12
2021-04-12
9788328198319
Piotr W. Cholewa
Kot Rudy kot John i Garfield Dieta kota Garfield sprząta do czysta Garfield nikomu nie ciąży Garfield zostaje gwiazdą

Zasadniczo komiksowe paski Davisa są przewidywalne jak życie Garfielda, ale nie jest to przecież zarzut, bo rutyna i niereformowalność kociego bohatera są źródłem nieustającej czytelniczej frajdy. Leniwy, łakomy i sarkastyczny rudzielec bawiąc się cudzym kosztem, bawi nas. Być może posiadanie kota (lub kotów) pozwala jeszcze bardziej docenić humor "Garfielda", ale zapewniam - jako osoba go niemająca - że jest on tak uniwersalny i genialny w swojej prostocie (a jednocześnie niegłupi), że te "kocie trójpaki" wydawane w Polsce przez Egmont, z fantastycznym tłumaczeniem Piotra W. Cholewy, wciągają bez reszty!

Na półkach: , , , ,

GARFIELD NA OKRĄGŁO

Im więcej czytam wszelkich współczesnych pasków komiksowych (patrz. chociażby „Fibi i Jednorożec”), tym bardziej cenię klasykę taką, jak ta. Klasykę absolutnie genialną, rozbrajającą, zachwycającą… W każdym calu niemal idealną, która z kolejnymi tomami tylko potwierdza swoją klasę. I tak właśnie jest z tą częścią przygód Garfielda, tłustego, leniwego kota, która dzieciom da dobry komiks humorystyczny, a dorosłym zagwarantuje niezapomnianą satyrę, często jakże gorzką i brutalnie szczerą.

Rudy, wredny i leniwy kot, który jedzenie wciąga niczym odkurzacz. Jego fajtłapowaty, beznadziejnie próbujący zdobyć powodzenie w miłości właściciel. Wiecznie śliniący się pies, o którym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że ma mózg. I cała reszta. To ekipa, której życie dzień po dniu śledzimy na stronach albumu. Śledzimy, kibicujemy im, śmiejemy się z nich i przekonujemy jak bardzo podobni są do nas samych, nawet jeśli nie chcemy tego przyznać.

GARFIELD NA OKRĄGŁO

1973

Wspaniała !! Składa się z 3 tomów :
"Garfield zostaje gwiazdą",
"Garfield nikomu nie ciąży"
oraz "Garfield sprząta do czysta".
Polecam.

Wspaniała !! Składa się z 3 tomów :
"Garfield zostaje gwiazdą",
"Garfield nikomu nie ciąży"
oraz "Garfield sprząta do czysta".
Polecam.

Dodaj cytat z książki Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 9