Salama! Madagaskar mówi dzień dobry

Wydawnictwo Poligraf
2021-03-12
2021-03-12

Książka przeczytana w ramach akcji #wyspiarskimaraton

„Salama! Madagaskar mówi dzień dobry” to książka zabierająca czytelnika w podróż po egzotycznej wyspie leżącej na Oceanie Indyjskim. Wraz z autorem przemierzamy madagaskarskie wioski, spacerujemy znaną na całym świecie aleją baobabów czy podziwiamy piękne wybrzeże.

Niestety mnie w tej pozycji czegoś zabrakło. Według mnie nie wyróżnia się ona niczym szczególnym na polskim rynku wydawniczym. Uważam także, że cena okładkowa (42,90 zł) nie zachęca do jej kupna, szczególnie, że tekstu na stronie jest naprawdę bardzo mało a miejscami wcale. Ładne fotografie stanowią większą część książki, więc wydawać by się mogło, że w zamyśle autora miał to być bardziej album niż książka podróżnicza. Dla mnie była to jednak bardzo rozczarowująca przygoda. Cieszę się, że wypożyczyłam tę książkę z biblioteki, bo gdybym wydała na nią pieniądze, byłabym jeszcze bardziej zdegustowana. Spodziewałam się pełnej mięsa książki o tej mało znanej Polakowi wyspie a otrzymałam coś, co wyglądało jak urywki wyjęte prosto z podróżniczego bloga.

Mam nadzieję, że kolejna książka autora będzie bogatsza w treść, bo widać potencjał w tym, co pisze. W takiej formie, w jakiej otrzymałam tę pozycję, nadawałaby się ona np. do gazety a nie do książki. I to za taką cenę.

Książka przeczytana w ramach akcji #wyspiarskimaraton

Niestety mnie w tej pozycji czegoś zabrakło. Według...

Cudowna książka, która pozwala bezpiecznie przenieść się na piękny Madagaskar. Świetne zdjęcia, ciekawy opis! Polecam!!!

Objętość broszury. Tekstu ledwie kilka zdań. Żenująca pozycja. W dodatku reklama biura podróży związanego z autorem. Stanowczo nie polecam!

Książka bardzo słaba, ponadto kilka zdań przepisanych słowo w słowo z "Przez Madagaskar na rowerach". Gdyby nie zdjęcia dałabym tylko 1 gwiazdkę.

• Zainteresowania: Podróże małe i duże
  • #bookiswiata wyspy