Planeta Kalgar

Nasza Księgarnia
1971-07-01
1971-07-01
Olga Nowakowska
science fiction powieść francuska niebezpieczne eksperymenty przeddzień zagłady kolonizacja planet pozaukładowych

więcej Więcej

Sięgnąłem po tę książkę (książeczkę), jako przerywnik między "grubszymi" pozycjami. Przyjemna historia - nie jest to najlepsze SF jakie czytałem, ale w ramach wspomnianego oderwania się sprawdziła się idealnie.

Podróże w kosmos - inne cywilizacje - obce planety - fantastyczne światy - intrygi - wszystko tu jest.

No i bardzo fajnie wydana (sztywna okładka + kolorowe...

Bardziej "fantastyka" niż "naukowa" opowiastka z motywem "szlachetnego dzikusa" czy też "powrotu do niewinności". Chociaż napisana w drugiej połowie XX wieku (1966) to widać silne wpływy literackie Juliusza Verne'a co wypada dość dziwnie w zderzeniu z retro sf (pojazdy międzygwiezdne, komory do anabiozy... ale wszystko programowane przy pomocy kart perforowanych)....

Niewykorzystany potencjał. Sam pomysł bardzo fajny, ale po przeczytaniu mialam wrażenie, ze mój egzemplarz jest wybrakowany. Przyjemnie się czyta, ale to bardziej opowiadanie. Niemniej jednak, polecam :)

• Fantastyka
  • Science Fiction