Polska za linią Curzona

Władysław Studnicki Wydawnictwo: Nowa Konfederacja Seria: Idee Niesłusznie Zapomniane publicystyka literacka, eseje
Nowa Konfederacja
Geopolityka
publicystyka literacka, eseje
Idee Niesłusznie Zapomniane
Geopolityka

Ciekawa książka, która ukazała się już po śmierci autora. Z książki tej można się dowiedzieć, że dla autora Kresy były bardzo ważne i nie był zadowolony z tego, że tyle terenów, które przed rozbiorami należały do I RP. Po I wojnie światowej przypadły Związkowi Sowieckiemu.

Władysława Studnickiego marzenia i ideały.

Nie ulega wątpliwości, iż polityk ten i publicysta pozostawał na marginesie historii, o taki stan rzeczy zadbały różne środowiska. Przeszkadzał wielu osobom, był niewygodny z kilku względów. Szerzej tą skądinąd ciekawą postacią zajął się historyk Piotr Zychowicz w publikacji ''Germanofil''. Natomiast ''Polska Za Linią Curzona''...

Bardzo dobry wstęp Sławomira Cenckiewicza. Kulturalnie, konkretnie i bezbłędnie punktuje ślepych krytyków Władysława Studnickiego. A sama właściwa treść książki godna rzucenia okiem jako ostatnie dzieło tego wyjątkowego polskiego polityka.

• Historia
  • Spisek, geopolityka
  • Do kupienia
  • Historia -powieść
  • Z historią w tle
  • Wypożyczyć
  • Chcę przeczytać (będę miał)
  • Myśl polityczna

Dodaj cytat z książki Polska za linią Curzona