rozwińzwiń

Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Okładka książki Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką Jack Guichard, Cécile Jugla, Laurent Simon
Okładka książki Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką
Jack GuichardCécile Jugla Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką popularnonaukowa dziecięca
32 str. 32 min.
Kategoria:
popularnonaukowa dziecięca
Seria:
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką
Tytuł oryginału:
La science est dans... LE CITRON
Wydawnictwo:
HarperCollins
Data wydania:
2021-02-24
Data 1. wyd. pol.:
2021-02-24
Liczba stron:
32
Czas czytania
32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788327658630
Tłumacz:
Katarzyna Grzyb
Tagi:
dla dzieci nauka cytryna owoce
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Piasek. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką Jack Guichard, Cécile Jugla
Ocena 8,0
Piasek. Akadem... Jack Guichard, Céci...
Okładka książki Mydło. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką Jack Guichard, Cécile Jugla, Laurent Simon
Ocena 9,0
Mydło. Akademi... Jack Guichard, Céci...
Okładka książki Ziemniak. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką Jack Guichard, Cécile Jugla, Laurent Simon
Ocena 8,0
Ziemniak. Akad... Jack Guichard, Céci...
Okładka książki Spinacz. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką Jack Guichard, Cécile Jugla, Laurent Simon
Ocena 0,0
Spinacz. Akade... Jack Guichard, Céci...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Cukier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką Jack Guichard, Cécile Jugla, Laurent Simon
Ocena 8,8
Cukier. Akadem... Jack Guichard, Céci...
Okładka książki Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu Natalia Baranowska, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Ocena 8,1
Daj gryza. Sma... Natalia Baranowska,...
Okładka książki Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości Jacob Chabot, Mairghread Scott
Ocena 8,0
Roboty i drony... Jacob Chabot, Mairg...
Okładka książki Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy Jakub Kaše, Milada Rezková, Lukáš Urbánek
Ocena 7,8
Książka o kupi... Jakub Kaše, Milada ...

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1203
1066

Na półkach: , ,

Książka naprawdę godna polecenia. Pięcioletnie dziecko jest nią bardzo zainteresowane i z zaciekawieniem obserwuje i przeprowadza opisane w niej eksperymenty. Dobry sposób na rozbudzanie ciekawości u dzieci i oswajanie ich z wiedzą z fizyki i chemii od najmłodszych lat i w ciekawy sposób. A i samemu można się czegoś dowiedzieć lub sobie coś z czasów szkolnych przypomnieć.
Idą chłodne dni, więc pewnie w domach nie brakuje cytryn. Warto je wykorzystać i porobić jakieś eksperymenty. Niektóre z nich były dla młodego nudne. Te bardziej spektakularne (domowy wulkan) go zachwyciły. Nie można zaprzeczyć, że książka może ułatwić wymyślenie ciekawych sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem, zwłaszcza w zbliżające się długie wieczory.

Książka naprawdę godna polecenia. Pięcioletnie dziecko jest nią bardzo zainteresowane i z zaciekawieniem obserwuje i przeprowadza opisane w niej eksperymenty. Dobry sposób na rozbudzanie ciekawości u dzieci i oswajanie ich z wiedzą z fizyki i chemii od najmłodszych lat i w ciekawy sposób. A i samemu można się czegoś dowiedzieć lub sobie coś z czasów szkolnych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6131
3433

Na półkach:

Nauka powinna iść w parze z zabawą. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mając pozytywne skojarzenia lepiej zapamiętujemy. Wykonując coś samodzielnie zwiększamy szansę na utrwalenie zdobytych informacji. Do tego eksperymentowanie otwiera nas na podejmowanie kolejnych prób, większą otwartość na testowanie opcji i skupienie się na faktach. Do tego dojdzie umiejętność analizowania i wyciągania wniosków, czyli całkiem spory zestaw umiejętności. Z tego powodu pozwalajcie dzieciom doświadczać świata.
Jeśli poszukujecie publikacji ukierunkowujących i przemycających sporą dawkę wiedzy to zdecydowanie polecam serię „Przygody z nauką”, w której znajdziecie ćwiczenia pozwalające na proste i niedrogie eksperymenty z jajkiem, papierem i cytryną. Dziś opowiem Was o dwóch ostatnich. Każda z książek uczy w jaki sposób prowadzić obserwacje cech fizycznych przedmiotów. Dzieci odkrywają, że ważny jest tu kształt, kolor, waga, miejsce powstawania oraz pokrewieństwo.

„Cytryna” z jednej strony wprowadza nas w świat owoców, a z drugiej kwasów. Poznajemy dokładną budowę tych owoców, sposoby pozyskiwania soku, możemy przeprowadzić obserwacje na temat zachowania się ciał w wodzie. Do tego młodzi odkrywają, dlaczego sok z cytryny zatrzymuje proces utleniania i w jaki sposób można tę jej cechę wykorzystać. Pojawią się eksperymenty z jabłkami, monetami, pisaniem, zmianą koloru cieczy, wytrącaniem białka, rozpuszczeniem węglanu wapnia. Do tego możemy zbudować makietę z wulkanem. Każda strona to kolejne bardzo dobrze rozpisane doświadczenia, dzięki czemu dzieci mogą zaplanować działania krok po kroku i porównać własne spostrzeżenia z wynikami autorów.

Książka o „Papierze” także zachęca do obserwowania cech fizycznych, poszukiwania produktów wytworzonych z tego materiału. Proste zadania pomagają w dokładnym opisie badanego przedmiotu. Młodzi odkrywcy dowiadują się, w jaki sposób ułożone są włókna w kartce, w jaki sposób można wykorzystać właściwości papieru do podglądania ukrytych wiadomości czy tworzenia solidnych mebli. Do tego pojawiają się eksperymenty pokazujące, kiedy i w jaki sposób można zamienić nóż na kartkę, dlaczego papierem można ciąć. Są tu też eksperymenty robienia czapek i kwiatów z różnych materiałów. Wielkim plusem jest to, że autorzy zachęcają czytelników do samodzielnego znalezienia odpowiedzi na pytania, a później podsuwają odpowiedzi na nie. Podobnie jak we wcześniejszej książce nie zabraknie tu eksperymentów z kolorami, objętością. Wejdziemy tu w świat pojęcia aerodynamiczności oraz konstruowania wytrzymałych konstrukcji. Pojawi się też przepis na stworzenie własnego papieru o nietypowej teksturze.
Piękne, ale proste ilustracje, mała ilość tekstu, zadania rozpisane przejrzyście i z możliwością wykorzystania publikacji w przypadku nauczania metodą Montessori. Bardzo dobrze zszyte kartki oprawiono w solidne matowe, kartonowe okładki. Po eksperymentach z tymi publikacjami wiem, że na pewno sięgniemy po kolejne. A te będą dostępne już niedługo. Wśród nich pojawią się takie tytuły jak: „Balon”, Cukier”, „Woda”. Autorzy przekonują nas, że do rozwinięcia naukowych nawyków wcale nie trzeba dużego budżetu tylko pokierowanie dzieckiem. Dużym plusem tych publikacji jest to, że opisane eksperymenty są proste i dzięki temu w większości przypadków dziecko będzie mogło wykonać je samodzielnie. I tu wypadałoby też przypomnieć, kim są autorzy. Cécile Jugla jest autorką książek dla dzieci. W swoich publikacjach kładzie nacisk na doświadczenie. Na polskim rynku ukazały się takie jej książki jak „Już wiem jak to działa”. Jack Guichard znany z publikacji „Wszystko o pszczołach” jest byłym dyrektorem centrum nauki Palais de la Découverte. W swoich książkach stara się w przystępny sposób przedstawić ważne zagadnienia naukowe, nauczyć prowadzenia obserwacji. Książki wzbogacono ilustracjami autorstwa Laurent Simmon.

Nauka powinna iść w parze z zabawą. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mając pozytywne skojarzenia lepiej zapamiętujemy. Wykonując coś samodzielnie zwiększamy szansę na utrwalenie zdobytych informacji. Do tego eksperymentowanie otwiera nas na podejmowanie kolejnych prób, większą otwartość na testowanie opcji i skupienie się na faktach. Do tego dojdzie umiejętność...

więcej Pokaż mimo to

avatar
604
602

Na półkach:

Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka to dawka wiedzy i rozrywki dla najmłodszych. Pokazują, że nauka może być także ciekawa. Jedna z takich publikacji dotyczy cytryny i jej właściwości. Czy jesteście ciekawi, jakie doświadczenia można wykonać dzięki cytrynie?

Zanim przejdziemy do treści zacznijmy od oprawy graficznej. Okładka jest twarda, papier dobrej jakości a kolory wyraziste i zachęcające do lektury. Ilustracje, które przygotował Laurent Simon są odpowiednich rozmiarów i w jednoznacznych barwach, bez cieniowania, dlatego ułatwiają naukę rozpoznawania kolorów. Poszczególne elementy są harmonijne, a czcionka tekstu wyraźna. Teksty w dymkach są nieco mniejsze, czcionka jest inna, trochę mniej czytelna.

Pora na treść i tu jest równie ciekawie. Informacje przedstawione są przystępnie, krótko, ale zrozumiale. Na początku poznajemy podstawowe informacje na temat cytryny i jej budowy a dalej zaprezentowane są doświadczenia, które mogą być wykonane w prosty sposób w domu. Przykładowo przygotowanie twarożku z mleka przy pomocy soku z cytryny, czy napisanie tajnej wiadomości. Przy każdym doświadczeniu jest dokładnie wyjaśnione, dlaczego zachodzą pewne reakcje. Takie doświadczenia rozbudzają ciekawość, ale są też fajnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu, gdyż powinny być wykonywane przez osobę dorosłą lub wspólnie, w zależności od wieku dziecka i konkretnego eksperymentu. W trakcie lektury ćwiczy się także logiczne myślenie, rozpoznawanie kolorów, czy kształtów.

„Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” to ładnie wydana, ale przede wszystkim poszerzająca wiedzę publikacja, która w prostej formie dostarcza informacji i rozrywki. Książka może stanowić podstawę do interesującej rozmowy, pytań i owocnie spędzonego czasu. W końcu połączenie zabawy z nauką to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu można szybciej i na dłużej przyswoić wiadomości.

http://wyczytane-ksiazki.blogspot.com/2021/03/cytryna-cecile-jugla-jack-guichard.html

Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka to dawka wiedzy i rozrywki dla najmłodszych. Pokazują, że nauka może być także ciekawa. Jedna z takich publikacji dotyczy cytryny i jej właściwości. Czy jesteście ciekawi, jakie doświadczenia można wykonać dzięki cytrynie?

Zanim przejdziemy do treści zacznijmy od oprawy graficznej. Okładka jest twarda, papier dobrej jakości a...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    7
  • Popularnonaukowe
    2
  • Dziecko
    1
  • Chcę przeczytać z dzieckiem
    1
  • Dla dzieci i nastolatków
    1
  • .2021
    1
  • Chcę dać w prezencie
    1
  • Lit. dziecięca
    1
  • Czytaj z Zosią, Parentingowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką


Podobne książki

Przeczytaj także