rozwińzwiń

W krainie pingwinów

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki 100 lat! Stefano Ambrosio, Giorgio Bordini, Marco Bosco, Luciano Bottaro, Silvio Camboni, Joaquín Cañizares Sanchez, Giorgio Cavazzano, Carlo Chendi, Tiberio Colantuoni, Bruno Concina, Sandro Dossi, Annamaria Durante, Byron Erickson, Enrico Faccini, Andrea Ferraris, Marco Gervasio, Lino Gorlero, Carmelo Gozzo, Francesco Guerrini, Ilaria Isaia, Abramo Leghziel, Carlo Limido, Augusto Macchetto, Alessia Martusciello, Marco Mazzarello, Michele Mazzon, Roberto Moscato, Carlo Panaro, Fabio Pochet, D. Pudu, Rudy Salvagnini, Bruno Sarda, Alberto Savini, Claudio Sciarrone, Giampaolo Soldati, Vito Stabile, Sergio Tulipano, Daniela Vetro, Fausto Vitaliano
Ocena 7,5
100 lat! Stefano Ambrosio, G...
Okładka książki Pod szczęśliwą gwiazdą Francesco Artibani, Alessandro Barbucci, Danilo Barozzi, Daniele Bernardini, Giorgio Cavazzano, Giulio Chierchini, Rodolfo Cimino, Bruno Concina, Adamo D'Agostino, Sandro Del Conte, Giorgio Di Vita, Sandro Dossi, Massimo Fecchi, Carlo Gentina, Michael T. Gilbert, Lino Gorlero, Doug Gray, Valerio Held, Bruno Mandelli, Roberto Marini, Corrado Mastantuono, Xavier Vives Mateu, Marco Mazzarello, Michele Mazzon, Carol McGreal, Pat McGreal, Caterina Mognato, Carlo Panaro, Pier Dario Pennati, Nino Russo, Bruno Sarda
Ocena 8,2
Pod szczęśliwą... Francesco Artibani,...
Okładka książki Legenda o wyspie skarbów Sergio Asteriti, Giulio Chierchini, Giuseppe Dalla Santa, Giorgio Ferrari, Carlo Gentina, Lino Gorlero, Guido Martina, Silvano Mezzavilla, Lara Molinari, Giorgio Pezzin, Roberto Racca, Rudy Salvagnini, Guido Scala, Sergio Tulipano, Franco Valussi
Ocena 7,9
Legenda o wysp... Sergio Asteriti, Gi...
Okładka książki Skarb Inkaczek Sergio Asteriti, Giorgio Cavazzano, Rodolfo Cimino, Giuseppe Dalla Santa, Giorgio Di Vita, Byron Erickson, Giorgio Figus, Luciano Gatto, Michele Gazzarri, Lino Gorlero, Bob Karp, Franco Lostaffa, Guido Martina, Caterina Mognato, Marco Palazzi, Angelo Palmas, Carlo Panaro, Osvaldo Pavese, Bruno Sarda, Al Taliaferro, Giampiero Ubezio
Ocena 8,6
Skarb Inkaczek Sergio Asteriti, Gi...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Isola, tom 1 Brenden Fletcher, Karl Kerschl
Ocena 6,4
Isola, tom 1 Brenden Fletcher, K...
Okładka książki Daltonowie i zamieć René Goscinny, Morris
Ocena 7,6
Daltonowie i z... René Goscinny, Morr...
Okładka książki Kod Oracle Marieke Nijkamp, Manuel Preitano
Ocena 7,6
Kod Oracle Marieke Nijkamp, Ma...
Okładka książki Superman. Amerykański Obcy Mark Buckingham, Jonathan Case, June Chung, Matthew Clark, Steve Dillon, Nick Dragotta, Tommy Lee Edwards, Alex Guimaraes, Jock, Joëlle Jones, Max Landis, Jae Lee, Lee Loughridge, Francis Manapul, Rod Reis, Rico Renzi, Rob Schwager, Evan Shaner, Ryan Sook, José Villarrubia
Ocena 7,5
Superman. Amer... Mark Buckingham, Jo...
Okładka książki Batman: Sekta Jim Starlin, Bernie Wrightson
Ocena 7,1
Batman: Sekta Jim Starlin, Bernie...
Okładka książki Młodzi Tytani. Raven Kami Garcia, Gabriel Picolo
Ocena 7,2
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...

PODOBA MI SIĘ1 ROZDZIAŁZ WSZYZTKICH

PODOBA MI SIĘ1 ROZDZIAŁZ WSZYZTKICH

Pierwsza, tytułowa przygoda przenosi nas na zimną Antarktydę. Trochę skorelowało się to ze styczniową pogodą za oknem. To w antarktycznej bazie Kaczor Donald i Daisy wpadają na pomysł, by sprzedawać ciepłe, wełniane czapki w Kaczogrodzie. Wszystko zaczęło się jednak od Kaczego Obserwatorium Astronomicznego i pewnego znudzonego ale cwanego obserwatora, jej pracownika. Wpada on na wzmiankę, że na Antarktydzie spadł nietypowy, bo pokryty złotem meteoryt. Szybko znajduje pogrążonego w depresji, bezrobotnego Donalda i proponuje mu niesamowitą umowę o pracę. Jednak Daisy wietrzy podstęp, co, jak w końcu się okazuje, jest prawdą. Na szczęście mieszkające na Antarktydzie pingwiny okazują się być bardzo przyjazne kaczkom!
Mnie, nieco starszego czytelnika, szczególnie zaciekawiły dwa komiksy. Pierwszym był 24-stronicowy Świat na opak, drugim zaś Mgławica szczęścia. W obydwu pojawia się Goguś, kaczor z niesamowitym fartem. Choć w pierwszym z tu wymienionych komiksów jest tylko pobocznym bohaterem, stanowi pierwszy znak, że coś jest nie tak. Świat na opak opowiada bowiem historię, gdzie wszystko jest odwrotne do normalnie wyglądającego życia w Kaczogrodzie: Goguś ma pecha, Sknerus chce zrobić wszystko, by pozbyć się kasy, a Bracia B wrobić Sknerusa w jej posiadanie! W tym wszystkim jest zupełnie zdezorientowany Donald.
Mgławica szczęścia tym razem mianuje Gogusia jako głównego bohatera. Okazuje się, że jego niesamowity fart może być skutecznym środkiem na odzyskanie przez jedną z dalekich planet mgławicy zapewniającej jej mieszkańcom szczęście. Wiecznie szczęśliwi kosmici nie potrafią działać już bez fuksa. Jednak czy na takiej pozbawionej szczęścia planecie Goguś nie straci i swojego farta?

Więcej na: https://www.monime.pl/gigant-poleca-nr-228-w-krainie-pingwinow/

Przyjemny tom z przygodami mieszkańców Kaczogrodu i Mysiogrodu. Najbardziej do gustu przypadły mi historie z Myszką Miki.

Najlepszy komiks przeczytany przeze mnie w życiu. Śmieszny, wciągający, komiks, którego nie da się odłożyć.
Polecam każdemu!

Polecam każdemu!

2020

Nie samymi superbohaterami człowiek żyje, tak że gdy przyszła propozycja zapoznania się z najnowszym komiksem z cyklu Gigant, nie wahałem się prawie w ogóle. A jest to już tom 228 „W krainie pingwinów”.Całe szczęście akcja się nie łączy, bo bym pewnie nie wiedział co i jak zaglądając do tego tomu.

O samym komiksie możemy przeczytać, że:
Donald i Daisy wylatują na Antarktydę z nietypową misją: mają znaleźć i zabrać ciężki meteoryt! Jednak nasi bohaterowie nie podejrzewają, że ktoś próbuje ich oszukać… Czy uda im się cało wyjść z opresji? 256 stron komiksowych historii o Kaczorze Donaldzie, Myszce Miki i innych disnejowskich bohaterach.

Gigant to jedna z najdłuższych tradycją linii wydawniczych na polskim rynku. Chociaż od kilku dekad niemal nieprzerwanie gości na sklepowych półkach, nadal ma się dobrze i w świetnej cenie oferuje solidną dawkę świetnej rozrywki.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mnóstwo przygód, humoru i pouczającej treści. Są komiksy sensacyjne, historyczne, czy fantastyczne, jednak wszystkie dostosowane do wieku odbiorcy.
Podsumowując – spokojnie można zapoznać się ze wszystkimi tomami, bo każdy to świetna rozrywka , a na dokładkę całkiem wciągająca.

O samym komiksie możemy przeczytać, że:
Donald i Daisy wylatują na...

Na półkach: , , , ,

Książka W krainie pingwinów była ciekawa. Długie były rozdziały. Mam nadzieję, że kolejne tomy serii Giganta tez będą ciekawe. Bardzo polubiłem akurat te książki. Nie mogę się doczekać kolejnego śmiesznego i zabawnego komiksu. Polecam.

Całkiem niezłe dwa komiksy z Mikim, w tym jeden mający miejsce w dziewiętnastowiecznej Wenecji, ale niestety większego napięcia w nich brak. Jak zwykle solidna historia z Kwantomasem i szalona, ale też ciekawa wizja w Świecie na opak. Do tego całkiem zabawny komiks, w którym Dziobas pisze biografię Sknerusa - jak wszystko się skończy można się domyślać. O reszcie przewidywalnego i źle napisanego szrotu nie warto wspominać (no jeszcze dwa zamykające tom historie są jako takie).

Jest to już 228 (!!) numer, a ja czytając go, czułam jakbym cofnęła się w czasie. Aż żal było mi kończyć, bo Gigant, chociaż ma ponad 250 stron, szybko pomachał mi przed oczami ostatnią kartką. Komiks zdecydowanie przeniósł mnie do dzieciństwa i bardzo się cieszę, że ponownie mogłam zatonąć w tych absurdalnych opowieściach, które moim zdaniem nic a nic się nie zmieniły. To dobrze! Dalej czuć ten niesamowity klimat, humor oraz niezmienne charaktery bohaterów. Sknerus dalej jest sobą, śpi na pieniądzach i swoim najbliższym nie skapnie nawet centa, Daisy i jej twardy upór także ma się bardzo dobrze, a Myszka Miki znowu może wykazać się w jakiejś niecodziennej misji.

Gigant zabiera nas w różne miejsca i w różne czasy. Wylądujemy na innej planecie, a także cofniemy się w czasie, trafimy na rajską wyspę i do upiornego zamczyska. Naprawdę nie można się nudzić czytając ten komiks. Ja świetnie się bawiłam i uważam, że Gigant jest ponadczasowy. Co więcej, znalazłam mojego starego Giganta z 1997 roku (tom 6) i oprócz lekko zniszczonej okładki w środku jest nienaruszony, co świadczy tylko jego doskonałej jakości, szczególnie, że lata przeleżał na strychu.

W środku znajdziemy 10 krótkich komiksów tak przeróżnych, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Chociaż prawda jest taka, że wszystkie są świetne, ale rozumiem, że każdy ma swoje upodobania na przykład do bohaterów. Ja najbardziej lubię Myszkę Miki, Kaczora Donalda i komiksy ze Sknerusem, ale nie mam żadnego najmniej lubianego bohatera. Wszystkie mają swój urok i każdy z nich wyróżnia się czymś innym, dlatego w całości świetnie się zgrywają.

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny pozwoliło nam cofnąć się do lat dzieciństwa. Trzymając w ręku 228 tom! Komiksu GIGANT przypomniało mi się jak widziałem w telewizji reklamy pierwszego tomu tej serii oraz zachwyt przy czytaniu kolejnych opowiastek z Kaczorem Donaldem i jego przyjaciółmi w roli głównej. Rozpoczynając lekturę pierwszych stron „W krainie pingwinów” zastanawiałem się czy moje wrażenia będą równie pozytywne jak kiedyś.

Najnowszy tom GIGANTA oferuje nam dziesięć historii, w których główne role odgrywają postaci bardzo dobrze znane chyba każdemu śmiertelnikowi, jak i te, o których co niektórzy usłyszą pierwszy raz. I tak poza Donaldem , Sknerusem, Mikim itp. w przedstawionych opowiastkach pojawią się np. Gęgul, Dziobas czy Goguś. Na monotonię nie możemy również narzekać jeżeli chodzi o opowiedziane przygody. W ciągu dziesięciu historyjek uratujemy pingwiny na Antarktydzie, poszukamy ukrytego złota, cofniemy się do dziewiętnastowiecznej Wenecji, będziemy podróżować po kosmosie, zobaczymy jakie skutki przyniesie publikacja biografii Sknerusa i wiele, wiele innych.

Trzeba wspomnieć, że przedstawione historie stoją na wysokim poziomie, są zabawne jak na takie historie przystało , a do tego często pouczające. 228 tom GIGANTA to doskonała pozycja zarówno dla młodszych czytelników jak i tych, którzy pamiętają pierwsze tomy serii. „W krainie pingwinów” oferuje nam 250 stron zabawy oraz ciekawych historii okraszonych genialnymi, kolorowymi, przyciągającymi wzrok rysunkami.

Gigant kojarzy mi się z dzieciństwem. To była chyba pierwsza seria komiksów jakie czytałam. Z resztą zapewne nie jestem jedyną osobą której przygody Kaczora Donalda, Myszki Miki, Goofy’ego, czy Sknerusa przywodzą na myśl czasy gdy było się dzieckiem. I choć od dłuższego czasu nie sięgałam po tę serię postanowiłam sprawdzić, czy dalej przyniesie mi tyle radości co za młodu – dlatego dziś zapraszam was do przygody ,,W krainie pingwinów”, która otwiera tegoroczną serię ,,Gigant Poleca”.

Kaczor Donald nie o dziś ma problemy z pieniędzmi i nie od dziś wiadomo, że jego desperackie próby poprawy swojej sytuacji pakują go w coraz to większe kłopoty! Tym razem w towarzystwie Daisy Donald zostaje wysłany na Antarktydę, gdzie mają odnaleźć meteoryt! Niestety to co miało być szybkim sposobem na duże pieniądze okazuje się sprytnym oszustwem. A to rzecz jasna nie koniec kłopotów, jakie będą czekały naszych bohaterów.

Pierwszy tom tegorocznej serii ,,Gigant Poleca” to zbiór dziesięciu historii, które otwiera tytułowe ,,W krainie pingwinów”. Podczas lektury nie zabraknie klasycznych historii, takich jak te w których Kaczor Donald pakuje się w kłopoty podczas daremnych prób poprawy stanu swojego portfela, czy też będziemy świadkami kolejnej potyczki między Sknerusem a Magiką, próbującą ukraść jego szczęśliwą dziesięciocentówkę. Nie zabraknie jednak nieco mniej oczywistych wariantów przygód znanych wszystkim bohaterów Disneya. Dla przykładu wraz z Myszką Miki przeniesiemy się do Wenecji roku 1817, gdzie jako początkujący artysta Micconi będzie badał sprawę zaginięcia zbioru dzieł sztuki, które miały być podarkiem ślubnym dla samego cesarza! To nie będzie rzecz jasna jedyna podróż w czasie jaką zapewnili nam autorzy, ale nie będę nic więcej zdradzać, by nie psuć Wam radości z samodzielnej lektury.

Bo jedno trzeba przyznać, komiksy te, niezależnie od wieku dalej stanowią świetne źródło rozrywki i ich lektura stanowi po prostu czystą radość. Z nieskrywaną przyjemnością przypomniałam sobie za co tak bardzo lubiłam Kaczora Donalda i jego przyjaciół w dzieciństwie. Dlatego jeżeli również macie sentyment do tych postaci, lub szukacie komiksu dla swoich dzieci serdecznie polecam Wam ,,Giganta” – to spora dawka radości w naprawdę niskiej cenie.

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

• Komiksy
  • 2021
  • Komiks
  • 2023
  • Komiks 2022
  • Zakupione 2021

Dodaj cytat z książki W krainie pingwinów