Taka jak ona

Okładka książki Taka jak ona Katarzyna Mak Patronat LC
Okładka książki Taka jak ona
Katarzyna Mak Wydawnictwo: Videograf Cykl: Inna niż wszystkie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Inna niż wszystkie (tom 2)
Videograf
2021-01-12
2021-01-12
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Taka jak ona

przeczytanych książek 1089 napisanych opinii 756

Człowiek naiwny jest taki nieświadomy. Porwanie, burdel, gangster i miłość z dzieciństwa. Wdzięczność ma granice, a prawdziwa miłość pokona wszystko.

Dawno żadna książka mnie tak nie poruszyła i zaskoczyła. Dość dlugo wydaje się, ze tym razem nie będzie happyendu i niespodziewany zwrot akcji. Muszę przyznać ze przy części pierwszej (1 z 3) miałam mokre oczy i trzęsąca się brodę. Miło przeczytać książkę, która jest „inna niż wszystkie” ;)

Ciekawość to pierwszy stopień do wielu zbędnych doświadczeń. Byłem ciekaw, jak Autorka wybrnie z cliffhangera, którym zakończyła "Inną niż wszystkie" i po lekturze uznaję, że mogłem jednak być bardziej asertywny wobec swoich własnych pomysłów.
Jeśli miałbym wybrać jedno słowo, by podsumować "Taką jak ona", to byłoby to: "niedorzeczna".

Co za emocje, co za historia

Co za emocje, co za historia

Książka ciekawa tak samo jak pierwsza część, nie spodziewałam się takich zwrotów akcji ale tak mnie wciągła że nie mogłam się oderwać. Czuję niedosyt 😉. Serdecznie polecam

Wieczorem przychodzę do Was z opinią na temat książki "Taka jak ona" @katarzynamakautor @videograf.sa
To była mieszanka uczuć... Od złości, po bezradność, radość...
Liv odchodzi od Matta... Mężczyzna staje się cieniem człowieka. Ma osobę, dla której żyje. Ma syna.
"Czułem już tylko żal i ból. Straszny, dojmujący, docierający do każdego zranionego zakamarka mojego ciała [... ] tak bardzo za nią tęskniłem"
W życiu mężczyzny pojawia się pewna kobieta, która może nieźle namieszać w sercu Matta...
❗"Nie można nikogo zmusić do miłości"
Czy Matt pogodził się z odejściem ukochanej? A gdyby los dał drugą szansę, czy tych dwoje mogłoby być ze sobą?
❗"Ludzie odchodzą. Nawet ci, których kochamy"
Gdzie tak naprawdę jest Liv? Kim jest Tayler?
Matt i Olivia to bohaterowie, z których los postanowił zadrwić... Jakimś cudem, udaje się to połączyć... Jednak czy są tymi samymi ludźmi co wcześniej? Czy ta sytuacja ich zmieniła?
Książka daje do myślenia
❗"Czy jesteśmy zadowoleni z własnego życia? Czy przeżyliśmy je tak, jakbyśmy chcieli? Czy może pozwoliliśmy, by ktoś inny przeżył je za nas?
❗"u schyłku drogi każdego z nas nachodzi refleksja. Oceniamy swoje życie, rozdzielając dobre i złe uczynki na dwie szale. Czasem wynik może nas zaskoczyć. Innym razem rozczarować. Ale tylko nielicznym udaje się stanąć przed lustrem i z uśmiechem wypisanym na twarzy powiedzieć "jestem dobrym człowiekiem i w zgodzie ze sobą i swoim sumieniem przeżyłem własne życie" "
Bardzo podobała mi się historia Matta i Liv... A teraz z utęsknieniem czekam na oddzielną historię Taylera, bo to jest dobry facet. Czy odzyska ukochaną, a może miejsce" tej jedynej "zajmie inna kobieta? Ojj jestem tego bardzo ciekawa.

To była mieszanka uczuć... Od złości, po bezradność, radość...

Drugi tom autorstwa Katarzyny Mak wywołał u mnie nie lada problem, bo nawet nie wiem od czego zacząć 🤷‍♀️ Autorka w tym tomie nieźle namieszała, namieszała w głowach czytelników i w życiu bohaterów. Tutaj się po prostu tyle dzieje, że nie sposób się nudzić i spocząć na laurach, akcja goni akcje. Książka przeczytana praktycznie na jednym wdechu. Fantastyczna kontynuacja pierwszego tomu. W książce "Inna niż wszystkie" emocje gonią kolejne emocje, a świat Matta i Liv wciąga nas coraz głębiej 😎 Podczas lektury niejednokrotnie byłam zła na głównych bohaterów bo zbyt mocno ulegali chwili, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić bo oboje byli targani skrajnymi emocjami. Matt strasznie cierpiał po stracie Liv, ona natomiast musiała dokonać wyboru miedzy życiem, a śmiercią, później pomiędzy dwoma mężczyznami jej życia. Nie chciałbym jednak abyście utozsamiali tą powieść z typowym romansem bo to literatura obyczajowa, ale w przedstawiona w formie takiego rollercoastera, że aż strach pomyśleć co będziecie w kolejnej części. Bohaterowie zdołali nawet doprowadzić mnie do łez, co nie jest łatwe. Natomiast zakończenie wywołuje u mnie straszny niedosyt 🤷‍♀️ Dlatego droga autorko z niecierpliwością czekam na tom III!
Podsumowując drugi tom to przede wszystkim wzruszające chwile, mrożące krew w żyłach momenty, powracające demony z przeszłośći, nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, które odbierają to co w życiu najważniejsze - polecam!

Kasia Mak to kolejna Autorka, którą biorę do czytania w ciemno. Nie oszukujmy się, polska literatura ma w sobie coś takiego, czemu ja osobiście nie potrafię się w żaden sposób oprzeć. Cieszę się, że żyje w czasach kiedy literatura jest dostępna na każdym kroku, a my możemy po nią sięgać kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Dokładnie pamiętam moje obawy przy pierwszym tomie, gdy obawiałam się, że w dobie wielu książek z podłożem gangsterskim i tu nie stanie się nic, czego bym już nie czytała. A jednak pani Kasia przygotowała się do powieści doskonale i w końcu nadszedł moment, w którym doczekałam się kontynuacji zawiłej i tak już fabuły.

Matt cierpi po odejściu Liv. W pionie trzyma go jedynie syn. I tu muszę wtrącić, że ogromnie ta kwestia podbiła moje serce! Odpowiedzialność jaką się wykazał to naprawdę rzadko spotykane zjawisko (chociaż nie wykluczam, że to po prostu stereotyp). Sama ostatnio zauważam swoje życie w kolorach bieli i czerni i w dziwny sposób czuję, że to takie statyczne, spokojne i na miejscu. Nie mogę Wam stricte powiedzieć, co tam się wydarzyło. Mogę tylko powiedzieć, że akcja goni akcję, że królik z kapelusza nie omieszka wyskakiwać w najmniej dogodnym momencie i będzie burzyć nasze domysły. To chyba właśnie wyróżnia książki pani Mak na tle innych. Kiedy wydawało mi się, że jesteśmy na ostatniej prostej, że wszystko idzie ku lepszemu, okazuje się, że to nie prawda, a Autorka przyszykowała o wiele więcej i to rozbijało mnie na okruszki.

Mamy romans, z dodatkiem erotyki, ale nie brakło tutaj sensacji, która powodowała gęsią skórkę na moich ramionach. Czułam napięcie w domysłach, których nie mogłam mieć, bo przecież pani Kasia tak operuje słowem, tak zwodzi i zatacza kręgi fabuły, że nie sposób się było domyśleć, jak to tak naprawdę się skończy. I otwarcie mówię (piszę), że to fakt, który robi na mnie największe wrażenie! Nie umiem tego określić, co czułam czytając kontynuację, tak zagmatwanej relacji. Nie uwierzycie, gdy powiem jak mocno opadła mi kopara, gdy sytuacja się zagęściła. Mogłam spokojnie jej szukać na Śnieżce.

Ogromnie mi miło, że mogłam czytać kolejną książkę Autorki. To taka pisarka, która jest świadoma swoich umiejętności pisarskich, wie, że nie może zawieść swoich Czytelników, stąd prawdopodobnie dostajemy dobre historie. Nie ma zbędnego pitu – pitu, wszystko następuje składnie i konkretnie, a nam zapiera dech w piersi. I mam nadzieję, że to nigdy się nie zmieni. I bezkompromisowo zaskoczenie zwaliło mnie z nóg. Myślę, że musicie to po prostu sprawdzić sami, a przekonacie się ile mam racji 🙂

„Granica pomiędzy miłością, a wdzięcznością jest bardzo cienka”.

Niespodziewane rozstanie, bez słowa wyjaśnienia… Jak tak można? Mat po nagłym zniknięciu Liv jest kompletnie załamany i zdruzgotany. Ta zostawiła mu tylko krótki, niewiele wyjaśniający list. Kompletnie nie rozumie postępowania Liv, przecież było im tak dobrze. Gdyby nie jego synek nie wie, co by zrobił. Odpowiedzialność i miłość do dziecka są bardzo silne i to one dają mu siłę do mierzenia się z trudną codziennością. Była żona pomaga mu na każdym kroku – czyżby miała w tym jakiś cel? Pojawia się nowa tajemnicza postać...

Akcja powieści toczy się dynamicznie, zaskakuje zwrotami i intryguje. Autorka nie oszczędza nikogo i niczego z łatwością i empatią potrafi oddać uczucia, wewnętrzne rozterki, jakie targają naszymi bohaterami. Nowi bohaterowie, zupełnie nowe idealnie wpasowane w całość wątki. Erotyczne, pikantne sceny, pobudzają wyobraźnię.

Rewelacyjna kontynuacja, od początku do końca trzyma w delikatnym nerwowym napięciu. Intrygująca, wciągająca powieść obyczajowa, romans, erotyk i szczypta sensacja. Zakończenie ogromnie mnie zaskoczyło. Czytanie było przyjemnością i niespodzianką, od której trudno było się oderwać. Bardzo polecam całą serię :)

„Granica pomiędzy miłością, a wdzięcznością jest bardzo cienka”.

Tez jestem tego zdania że druga część jest lepsza od pierwszej... ;) Totalny rollercoaster aż strach pomyśleć co będzie w części trzeciej ????
Po tajemniczym zniknięciu Liv Matt nie może dojść do siebie, przy życiu trzyma go tylko synek i myśl o tym że jego ukochana pewnego dnia wróci... Los jednak płata figle i na drodze Matta stawia Liz - siostrę bliźniaczkę Liv..."jest taka jak ona" - jednak tak inna...
Zniknięcie Liv okazuje się jedna wielka intrygą bardzo dobrze zaplanowaną... Liv po raz kolejny trafia do niebezpiecznego świata gangsterskiego z którego nie może się wyrwać...
Komu zależało na pozbyciu się Liv? Czy Matt w końcu pozna prawdę? - oczywiście że tak jednak nie tak szybko...

Katarzyna Mak Taka jak ona Zobacz więcej