Znak czterech

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Wydawnictwo Tandem Cykl: Sherlock Holmes (tom 2) Seria: Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem] opowiadania, powieści dla dzieci
Sherlock Holmes: The Sign of the Four
9788381949309
Mariusz Berowski
Wydawnictwo Tandem
Sherlock Holmes adaptacja Watson Znak Czterech zagadki klasyka dla dzieci detektyw
Sherlock Holmes: The Sign of the Four
Sherlock Holmes (tom 2)
opowiadania, powieści dla dzieci
9788381949309
Mariusz Berowski
Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem]

Nigdy nie przepadałam za klasyką, chyba że mowa o mitach wszelakich, zawsze omijałam ją szerokim łukiem i to z wzajemnością. Jednak przychodzi taki moment, w który człowiek postanawia przełamać pewne schematy oraz wyjść ze swojej strefy komfortu... A gdy chwilę wcześniej ukończył coś, co nawiązuje do klasyki o sławnym angielskim detektywie, wówczas grzechem byłoby nie...

Sherlock Holmes dla dzieci, czy to dobry pomysł? Gdyby czytać im na dobranoc oryginalną wersję Arthura Conana Doyla, pewnie niewiele by zrozumiały, a niektóre opisy mogłyby być zbyt brutalne. Myślę, że nie byłoby to łatwe zadanie, ze względu choćby na język, którym posługiwał się autor.

Jednak jest bardzo ciekawe rozwiązanie. Oryginalne przygody Sherlocka Holmesa i Dr...

Tak samo dobra jak część pierwsza 😊 będę czytać kolejne☺

"Wystarczy wyeliminować rzeczy niemożliwe, by zostało nam to, co musi być prawdziwe, nawet jeśli brzmi nieprawdopodobnie."

Fantastycznie wkręciliśmy się z młodzieżą w serię, druga odsłona i ponownie bardzo dobra ocena. Przygodę czytelniczą w wyczuciem dostosowano do percepcji młodych czytelników, a i sama z ogromną przyjemnością zagłębiam się w adaptację, sprawiła wielką...

Ciekawie sie czyta dla miłośników wyrafinowanych intryg
Polecam

• 2021
  • Przeczytane w 2021
  • 2020
  • Literatura zagraniczna
  • Kryminały
  • Ksiazki Natalii, przeczytane

Dodaj cytat z książki Znak czterech