Tosia i Julek idą do przedszkola

Okładka książki Tosia i Julek idą do przedszkola Magdalena Boćko-Mysiorska
Okładka książki Tosia i Julek idą do przedszkola
Magdalena Boćko-Mysiorska Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Tosia i Julek (tom 3) Seria: (Nie) Tacy Sami opowieści dla młodszych dzieci
18 str. 18 min.
2020-08-26
2020-08-26
18 min.
9788381412032

Książeczka z serii pomagającej oswajać tematy, które mogą być dla małych dzieci i ich rodziców również trudne. Tym razem jest to część poświęcona chodzeniu do przedszkola. Na przykładzie tytułowego rodzeństwa autorka pokazuje, że każde dziecko może inaczej reagować na tak ważną zmianę w życiu i że to normalne. Mój trzylatek lubi tę serię i zdarza nam się wypożyczać jej części kolejny raz z biblioteki.

NA plus też zawarte na końcu książki porady dla rodziców - krótko, zwięźle i na temat.

Bliźnięta Tosia i Julek są bohaterami serii "Nie tacy sami". Rodzeństwo różni się między sobą i nie chodzi tutaj o wygląd zewnętrzny. Inaczej reagują, mają odmienne potrzeby emocjonalne i cieszą ich inne rzeczy. Co do przedszkola, jak wiadomo, niektóre dzieci chodzą tam z wielką radością, a inne mając opory próbują wszelkich metod, żeby zostać w domu. Właśnie w przypadku Tosi i Julka mamy ten problem...
Autorka jest nie tylko wykwalifikowanym pedagogiem, ale i mamą dwójki dzieci, więc podpowiada nam to, co być może sama przeżywała wraz ze swoimi pociechami lub tymi, którymi opiekuje się podczas pracy. Przygotowała również krótki poradnik na zakończenie książeczki, z którego mogą skorzystać wszyscy rodzice maluchów uczęszczających do przedszkola. Tekst jest napisany w sposób przystępny i zawiera konkretne przykłady i porady. Forma wydania książeczki jest natomiast idealna dla maluchów, które mogą ją wielokrotnie przeglądać bez obaw o zniszczenie. Twarde, kartonowe stronice wytrzymają wiele wspólnych chwil. Polecam!

W życiu dziecka jest wiele przełomowych momentów. Nauka chodzenia, mówienia, jedzenia, pierwsze pójście do przedszkola. Wszystko to wiąże się z niemałymi emocjami, z którymi małe dziecko nie zawsze umie sobie poradzić samo. Często też trzeba je do tego przygotować psychicznie, dużo rozmawiać, uświadamiać, być przy nim, kiedy tego potrzebuje.

"Tosia i Julek idą do przedszkola" to doskonała książka dla dzieci, które w najbliższym czasie postawią pierwsze kroki na przedszkolnym parkiecie. Przedstawia jeden z dni, kiedy mama wyprawia bliźniaki, Tosię i Julka, do szkoły. Książka doskonale pokazuje, jak różnie dzieci reagują, jedne są bardziej związane emocjonalnie z rodzicami, inne mniej, jedne nie mogą doczekać się, aż znajdą się za drzwiami przedszkola, inne nie chcą do niego wejść, nie mogą oderwać się od mamy. Doskonałym dodatkiem do tej książki są przepiękne i bardzo nowoczesne ilustracje, które zachwycają stonowanymi barwami i trafnym ukazaniem opisywanych sytuacji.

Ciekawym zwieńczeniem książki jest bardzo mądry i pomocny dodatek dla rodzica, który jest pełen cennych wskazówek i wyjaśnień.

Polecam te książkę dzieciom, którym spodobały się wcześniejsze opowieści o Tosi i Julku, poza tym jest to doskonała pozycja dla rodziców i dzieci, które stoją u skraju tego ważnego wydarzenia, jakim jest pierwszy dzień w przedszkolu.

"Tosia i Julek idą do...

No i wreszcie trafiłam na to co chciałam! Pośród mnóstwa książeczek mówiących o przedszkolu w końcu trafiłam na perełkę.
📖
Tosia i Julek to rezolutne bliźniaki, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem. Julek od razu zaaklimatyzował się w nowej rzeczywistości, natomiast jego siostra nie do końca... I w końcu jest tu to, czego szukałam. Przedszkole nie jest cukierkowe i nie wszyscy go kochają. Autorka pokazała, że do przedszkola można mieć też negatywne nastawienie. Można odczuwać smutek i tęsknotę a nie tylko niczym nie opisaną radość. I ta książeczka przemówiła do mojego syna. Bo pokazała mu, że ma prawo się bać, czuć się niepewnie i zwyczajnie po ludzku tęsknić. A przy tym nie musi wstydzić się swoich uczuć. Coś pięknego! Gdy syn usłyszał, że nie tylko on nie przepada za przedszkolem i że ktoś też się boi i czuje niepewnie od razu nadstawił ucha i słuchał opowieści z wypiekami na twarzy. Jeśli jakaś książeczka ma pomóc dziecku w akceptacji przedszkola, to jest to z pewnością ta pozycja. Polecam bardzo serdecznie!!

📖

Książeczka pokazująca różne postawy wobec początków edukacji przedszkolnej. Całkiem ok.

• Dla dzieci
  • KUPIĆ DO BIBLIOTEKI