Malum cz. 2

Okładka książki Malum cz. 2
Amo Jones Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Elite King’s Club (tom 5) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Elite King’s Club (tom 5)
Malum Part 2
Wydawnictwo Kobiece
2021-01-27
2021-01-27
Data 1. wydania:
2019-06-10
Monika Wiśniewska

Związek Nate'a i Tillie jest burzliwy i pełen bólu.
Szczególnie niezrozumiałe jest jego zachowanie i często podnosi mi tym ciśnienie.
Książki są utrzymane w dość mrocznym, zagadkowym klimacie i nie wszystko zostaje wyjaśnione.

Związek Nate'a i Tillie jest burzliwy i pełen bólu.

Kiedy po raz pierwszy miałam styczność z tą serię, nie wiedziałam, gdzie mnie to zaprowadzi, ale po zapoznaniu się z historią Madison, wiedziałam, że to nie jest ten typ serii, gdzie mogę cierpliwe czekać na kolejny tom, dlatego przed zaczęciem pięć razy upewniłam się, że historia Tillie i Nate'a będzie zamknięta w tych dwóch tomach, zanim się za nie zabiorę.

Nie miałam pojęcia, jak bardzo tęskniłam za Królami i ich półświatkiem, który momentami przypomina mi podziemny krąg, czasami jakąś mafijną historię, a niekiedy staje się romansem. To książka, która wymyka się ramom gatunkowym, jest mroczna, erotyczna, może nieźle namieszać w głowie i nie nadaje się dla każdego, bo dużo tu brutalności, smutku i jak sama autorka ostrzega na początku - już jej nazwisko czasami brzmi jak przestroga. Dla mnie brzmi jak gwarancja jazdy bez trzymanki, bo zdecydowanie będę mieć na oku kolejne jej książki!

Nate i Tillie - czyli relacja na wskroś toksyczna, jak wszystko w świecie Królów, ale czytało się o niebo lepiej, niż trzy pierwsze tomy, bo tym razem nasza bohaterka nie jest totalnie tępą dzidą, której zachowanie i decyzje sprawiają, że mam ochotę ją zastrzelić, a sobie strzelić tabletem w twarz. Wręcz przeciwnie! Odniosłam wrażenie, że ta historia jest dużo bardziej dojrzała, ale przez niektóre wydarzenia dużo bardziej mroczna. Tym razem moje szare komórki nie obumierały w trakcie słuchania i naprawdę byłam zaintrygowana i zadowolona tym, co dostałam.

Po za tym - ma cholernie satysfakcjonujące zakończenie, a jednocześnie zostawia furtkę na zupełnie nowy rozdział w historii Królów. Rozdział, którego jestem ciekawa, bo po pięciu tomach zakończyliśmy jakąś erę i nadchodzi nowe pokolenie!

Wiem, że w bliżej nieokreślonej przyszłości pojawią się kolejne tomy i jedno jest pewno - ja tu będę cierpliwie czekać, bo swymi książkami rozpaliła moją ciekawość gatunku dark romance i będę musiała pogrzebać w poszukiwaniu innych historii :)

Nie miałam...

Przygoda wciąż trwa, emocje są, ale ta część niewiele wniosła do tej historii. Jest trochę jak odgrzewany kotlet mielony, niby smaczny, ale to już było i to lepiej smakowało poprzednio. Od miłości do nienawiści nie jest daleko, a gdy skrajne emocje mają tu swoje trzy grosze do dorzucenia to powstaje mieszanka wybuchowa, ale tutaj to mała petarda była, a nie fajerwerki. Tilli oraz Nate zmagają się jakoś ze śmiercią córki, ale tak jakoś udaje im się przejść nad tym do porządku dziennego. Znów seksu jest dużo, przerzucania złośliwościami i nie do końca wiadomo, kto z kim w łóżku wyląduje. Poprzednie części przeczytałam z zapartym tchem ta weszła mi ciężko z przerwami na ziewnięcie, bo były momenty, że akcja staje w miejscu, a kolejne wymienianie marek ciuchów czy samochodów jakoś nie jest bardzo interesujące. Tragedii nie ma, ale czegoś zabrakło.

Zakończyłam kolejny tom... I chyba mam przesyt. Poziom bzdur przekroczył mój poziom tolerancji. Sposób radzenia sobie głównych bohaterów z ogromną tragedią to jakaś kpina.

Szalona to była podróż. Pełna emocji, wzruszeń, pożądania, nienawiści i w końcu zwariowanej miłości. Nie sposób się nudzić czytając serię o Królach.

Tragedia, która wydarzyła się w poprzednim tomie sprawiła, że dla Tillie i Nate’a już nic nie będzie takie jak wcześniej. W dalszym ciągu ich relacja opiera się na wzajemnej miłości i nienawiści. Dzięki wydarzeniom związanym z Micaelą w pewnym sensie stali się dojrzalsi, starają się podejmować mądrzejsze decyzje, wciąż walcząc z własnymi demonami. Na światło dziennie wychodzi mroczniejsza i ciemniejsza strona Tillie, wszystko, co na nią spadło musi mieć kiedyś swoje ujście. Nate z kolei dalej jest tym samym mrocznym chłopakiem, którego poznaliśmy w poprzednich częściach. Jednak jest jedna osoba, która potrafi się przebić przez jego mrok i jest to Tillie. Jednak czy chłopak w końcu się do nich przyzna, a Tillie przestanie być uparta? Tego Wam nie zdradzę.

Oprócz relacji Nate’a i Tillie obserwujemy również relację Madison i Bishopa, która zaczyna się kruszyć poprzez tajemnice i niedopowiedzenia. Dziewczyna kolejny raz ucieka, jednak tym razem Bishop postanawia jej nie gonić.

Amo z książki na książkę potrafi nas zaskakiwać. W dalszym ciągu prym wiodą tajemnice i mrok. Zakończenie tej części sprawia, że człowiek chce sięgnąć po kolejną część, aby poznać historię najmroczniejszego z Królów.

62/2021

Seria Elite Kings Club #5.
Malum 2.
Kontynuacja losów Tillie i Nate'a.
Seria nie w moim guście. Taki misz masz.

62/2021

Seria Elite Kings Club #5.
Malum 2.
Kontynuacja losów Tillie i Nate'a.
Seria nie w moim guście. Taki misz masz.

Bardzo długo czekałam na tę część. I nie zawiodłam się.
Porwała mnie już od pierwszej strony, przepadłam i zarwałam nockę, by dobrnąć do końca. Polubiłam postać Tillie, bo trzeba jej przyznać, że ma charakterek. Nate'a mnie denerwował swoim postępowaniem, ale każdy z Elite King’s Club taki jest. Pewny siebie, władczy i brutalny. Wydawać, by się mogło, że on nie ma słabości tylko zachcianki, których nikt mu nie odmawia. Jednakże Tillie budzi w nim inne uczucia. Tylko wobec niej jest tak zaborczy. Przydarzyła im się ogromna tragedia po, której obojgu im ciężko się podciągnąć do góry. Jego trzyma zemsta, a ją, on.
Jest, to kolejna książka pełna dziwnych wydarzeń, siły, pieniędzy, władzy, bólu, tajemnic i seksu. Nie ma tu beztroski, szczęścia i miłości tu są one okazywane w bardzo niestandardowy i czasem ciężko się zorientować o jakie uczucie chodzi. Bo tutaj nienawiść i miłość wydaje się, że nie dzieli żadna granica.
Autorka ma wyobraźnie trzeba jej, to przyznać. Bo ta seria o Królach odniosła sukces i nadal chcę się po nią sięgać choć to już piąty tom i będą następne.

Polecam, bo jest mocna i szokująca książka.

Bardzo długo czekałam na tę część. I nie zawiodłam się.

Opinia dotyczy całej serii i podsumowując całość daję 7.5 ⭐️

Madison to typowa nastolatka z bogatego domu, której niczego nie brakuje. Oh, może trochę rodziców, którzy dbając o interesy częściej przebywają poza domem niż w nim. W jej życiu wszystko się zmienia, gdy matka zabija kochankę swojego męża, a później popełnia samobójstwo. Ojciec Madison ponownie się żeni i przeprowadzają się by zamieszkać z Eloną, jego nową żoną. Przy okazji dziewczyna dowiaduje się, ze teraz ma przyrodniego brata Nate’a i poznaje jego kumpli należących do Elite Kings Club. Elitarny klub sieje postrach w szkole, jego członkowie są przerażający i nie cofną się przed niczym. Z jakiegoś powodu nienawidzą Madison i dziewczyna wpada w coraz większe kłopoty, może stracić życie, choć to nie wydaje się aż tak przerażające jak to co zaplanowali dla niej.

Czasami zdarzają się tak chore i popieprzone historie, które potrafią zmiażdżyć wszystko w głowie. Elite Kings Club do nich należy. Kompletny chaos i mrok, erotyzm i seks, które wylewają się z każdej strony, poczucie zagrożenia i lęk, w tej historii nie odnajdziecie miłosnych romantycznych scen podczas których kochankowie szepczą sobie miłe słówka. Jest poniżanie i wykorzystywanie, łamanie człowieka na wiele sposobów tylko po to by go złożyć i ponownie się nim zabawić. Nie wiesz czy to wszystko jest tylko grą czy to smutna rzeczywistość. Nie ma miłości i szczęścia, jest tylko lojalność wobec członków klubu, inicjacje seksualne w wieku 14 lat i pierwsze morderstwa. Jest bogactwo, brak zahamowań i dążenie do stworzenia nowego porządku świata, świata w którym tajemnice przerażają, niszczą, by w ostateczności zgładzić człowieka.

Opinia dotyczy całej serii i podsumowując całość daję 7.5 ⭐️

Napisanie tej recenzji sprawiło mi wielki problem. Jak ją mam napisać, żeby nie zdradzić wam za wiele szczegółów. Ja co prawda czytałam tę historię dwa razy, bo pierwszy raz po angielsku zaraz po przeczytaniu Maluma Części 1. Teraz mogłam ocenić również, jak poradził sobie tłumacz tej historii. Książka jest bardzo dobrze przetłumaczona, po polsku czyta się ją równie przyjemnie co po angielsku. Nie będę wam zdradzać za dużo z fabuły, bo jak to zrobić nie odbierając wam frajdy z poznawania tej historii.

Po przeczytaniu Maluma części 1 miałam taki wielki niedosyt. Zakończenie książki było tak pogmatwane, że chciało się wiedzieć, co będzie dalej działo się w tej historii. Amo Jones ma to do siebie, że jej książki są mocno brutalne, sceny seksu są bardzo mocne i czasami budzą niesmak. W tym tomie autorka jednak skupiła się na czymś zupełnie innym.

W tej książce autorka ograniczyła sceny seksu, a skupiła się głównie na rozwoju bohaterów. Są oni dojrzalsi emocjonalnie. Zaczynają w końcu podejmować racjonalne decyzje, i patrzą chłodno na pewne sprawy. Oczywiście to, że autorka ograniczyła sceny seksu, nie znaczy, że książka straciła swój klimat. Nadal mamy mrocznie i z pazurem.

Tak jak w Malumie 1 mieliśmy opisaną historię Nate i Tillie, to w tej części również czytamy o nich. Królowie oraz inni bohaterowie są raczej drugoplanowi, a skupiamy się na Tillie i Nate ich wzajemnym przyciąganiu i odpychaniu. Podoba mi się relacja tej dwójki, zyskali moją sympatię mimo swojej relacji. Seria Elite Kings Club to seria mroczna, napisana z pazurem. Autorka nie omija trudnych tematów, jeśli nie lubicie brutalnych wątków w książkach, skomplikowanych romansów i ostrego języka to nie spodoba wam się ta historia. Jednak ja jestem zachwycona i nie mogę doczekać się więcej książek tej autorki.

Amo Jones Malum cz. 2 Zobacz więcej
Amo Jones Malum: Part 2 Zobacz więcej