Malum: Part 2

Okładka książki Malum: Part 2 Amo Jones
Okładka książki Malum: Part 2
Amo Jones Wydawnictwo: Independently published Cykl: Elite King’s Club (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Elite King’s Club (tom 5)
Independently published
2019-06-10
2019-06-10
Dark Romance New Adult Suspense Erotic Romance Young Adult > High School Sociology > Abuse Thriller

To wszystko jest grubymi nićmi szyte. Jak dla mnie autorka za bardzo zakręciła się w tych układach, ukladzikach, tajemnicach i sekretach. Jak do tego dorzucimy, że tymi kobietami, które są najważniejsze dla całej książki wszyscy się dzielą, każdy chce je zaliczyć a jednocześnie wszyscy się lubią i szanują to dla mnie już za dużo... głupoty.
Oczywiście są momenty fajnie skrojone i to ratuje całość.

Oczywiście są momenty fajnie...

Związek Nate'a i Tillie jest burzliwy i pełen bólu.
Szczególnie niezrozumiałe jest jego zachowanie i często podnosi mi tym ciśnienie.
Książki są utrzymane w dość mrocznym, zagadkowym klimacie i nie wszystko zostaje wyjaśnione.

Związek Nate'a i Tillie jest burzliwy i pełen bólu.

Kiedy po raz pierwszy miałam styczność z tą serię, nie wiedziałam, gdzie mnie to zaprowadzi, ale po zapoznaniu się z historią Madison, wiedziałam, że to nie jest ten typ serii, gdzie mogę cierpliwe czekać na kolejny tom, dlatego przed zaczęciem pięć razy upewniłam się, że historia Tillie i Nate'a będzie zamknięta w tych dwóch tomach, zanim się za nie zabiorę.

Nie miałam pojęcia, jak bardzo tęskniłam za Królami i ich półświatkiem, który momentami przypomina mi podziemny krąg, czasami jakąś mafijną historię, a niekiedy staje się romansem. To książka, która wymyka się ramom gatunkowym, jest mroczna, erotyczna, może nieźle namieszać w głowie i nie nadaje się dla każdego, bo dużo tu brutalności, smutku i jak sama autorka ostrzega na początku - już jej nazwisko czasami brzmi jak przestroga. Dla mnie brzmi jak gwarancja jazdy bez trzymanki, bo zdecydowanie będę mieć na oku kolejne jej książki!

Nate i Tillie - czyli relacja na wskroś toksyczna, jak wszystko w świecie Królów, ale czytało się o niebo lepiej, niż trzy pierwsze tomy, bo tym razem nasza bohaterka nie jest totalnie tępą dzidą, której zachowanie i decyzje sprawiają, że mam ochotę ją zastrzelić, a sobie strzelić tabletem w twarz. Wręcz przeciwnie! Odniosłam wrażenie, że ta historia jest dużo bardziej dojrzała, ale przez niektóre wydarzenia dużo bardziej mroczna. Tym razem moje szare komórki nie obumierały w trakcie słuchania i naprawdę byłam zaintrygowana i zadowolona tym, co dostałam.

Po za tym - ma cholernie satysfakcjonujące zakończenie, a jednocześnie zostawia furtkę na zupełnie nowy rozdział w historii Królów. Rozdział, którego jestem ciekawa, bo po pięciu tomach zakończyliśmy jakąś erę i nadchodzi nowe pokolenie!

Wiem, że w bliżej nieokreślonej przyszłości pojawią się kolejne tomy i jedno jest pewno - ja tu będę cierpliwie czekać, bo swymi książkami rozpaliła moją ciekawość gatunku dark romance i będę musiała pogrzebać w poszukiwaniu innych historii :)

Nie miałam...

Przygoda wciąż trwa, emocje są, ale ta część niewiele wniosła do tej historii. Jest trochę jak odgrzewany kotlet mielony, niby smaczny, ale to już było i to lepiej smakowało poprzednio. Od miłości do nienawiści nie jest daleko, a gdy skrajne emocje mają tu swoje trzy grosze do dorzucenia to powstaje mieszanka wybuchowa, ale tutaj to mała petarda była, a nie fajerwerki. Tilli oraz Nate zmagają się jakoś ze śmiercią córki, ale tak jakoś udaje im się przejść nad tym do porządku dziennego. Znów seksu jest dużo, przerzucania złośliwościami i nie do końca wiadomo, kto z kim w łóżku wyląduje. Poprzednie części przeczytałam z zapartym tchem ta weszła mi ciężko z przerwami na ziewnięcie, bo były momenty, że akcja staje w miejscu, a kolejne wymienianie marek ciuchów czy samochodów jakoś nie jest bardzo interesujące. Tragedii nie ma, ale czegoś zabrakło.

Zakończyłam kolejny tom... I chyba mam przesyt. Poziom bzdur przekroczył mój poziom tolerancji. Sposób radzenia sobie głównych bohaterów z ogromną tragedią to jakaś kpina.

Szalona to była podróż. Pełna emocji, wzruszeń, pożądania, nienawiści i w końcu zwariowanej miłości. Nie sposób się nudzić czytając serię o Królach.

Tragedia, która wydarzyła się w poprzednim tomie sprawiła, że dla Tillie i Nate’a już nic nie będzie takie jak wcześniej. W dalszym ciągu ich relacja opiera się na wzajemnej miłości i nienawiści. Dzięki wydarzeniom związanym z Micaelą w pewnym sensie stali się dojrzalsi, starają się podejmować mądrzejsze decyzje, wciąż walcząc z własnymi demonami. Na światło dziennie wychodzi mroczniejsza i ciemniejsza strona Tillie, wszystko, co na nią spadło musi mieć kiedyś swoje ujście. Nate z kolei dalej jest tym samym mrocznym chłopakiem, którego poznaliśmy w poprzednich częściach. Jednak jest jedna osoba, która potrafi się przebić przez jego mrok i jest to Tillie. Jednak czy chłopak w końcu się do nich przyzna, a Tillie przestanie być uparta? Tego Wam nie zdradzę.

Oprócz relacji Nate’a i Tillie obserwujemy również relację Madison i Bishopa, która zaczyna się kruszyć poprzez tajemnice i niedopowiedzenia. Dziewczyna kolejny raz ucieka, jednak tym razem Bishop postanawia jej nie gonić.

Amo z książki na książkę potrafi nas zaskakiwać. W dalszym ciągu prym wiodą tajemnice i mrok. Zakończenie tej części sprawia, że człowiek chce sięgnąć po kolejną część, aby poznać historię najmroczniejszego z Królów.

62/2021

Seria Elite Kings Club #5.
Malum 2.
Kontynuacja losów Tillie i Nate'a.
Seria nie w moim guście. Taki misz masz.

62/2021

Seria Elite Kings Club #5.
Malum 2.
Kontynuacja losów Tillie i Nate'a.
Seria nie w moim guście. Taki misz masz.

Bardzo długo czekałam na tę część. I nie zawiodłam się.
Porwała mnie już od pierwszej strony, przepadłam i zarwałam nockę, by dobrnąć do końca. Polubiłam postać Tillie, bo trzeba jej przyznać, że ma charakterek. Nate'a mnie denerwował swoim postępowaniem, ale każdy z Elite King’s Club taki jest. Pewny siebie, władczy i brutalny. Wydawać, by się mogło, że on nie ma słabości tylko zachcianki, których nikt mu nie odmawia. Jednakże Tillie budzi w nim inne uczucia. Tylko wobec niej jest tak zaborczy. Przydarzyła im się ogromna tragedia po, której obojgu im ciężko się podciągnąć do góry. Jego trzyma zemsta, a ją, on.
Jest, to kolejna książka pełna dziwnych wydarzeń, siły, pieniędzy, władzy, bólu, tajemnic i seksu. Nie ma tu beztroski, szczęścia i miłości tu są one okazywane w bardzo niestandardowy i czasem ciężko się zorientować o jakie uczucie chodzi. Bo tutaj nienawiść i miłość wydaje się, że nie dzieli żadna granica.
Autorka ma wyobraźnie trzeba jej, to przyznać. Bo ta seria o Królach odniosła sukces i nadal chcę się po nią sięgać choć to już piąty tom i będą następne.

Polecam, bo jest mocna i szokująca książka.

Bardzo długo czekałam na tę część. I nie zawiodłam się.

Opinia dotyczy całej serii i podsumowując całość daję 7.5 ⭐️

Madison to typowa nastolatka z bogatego domu, której niczego nie brakuje. Oh, może trochę rodziców, którzy dbając o interesy częściej przebywają poza domem niż w nim. W jej życiu wszystko się zmienia, gdy matka zabija kochankę swojego męża, a później popełnia samobójstwo. Ojciec Madison ponownie się żeni i przeprowadzają się by zamieszkać z Eloną, jego nową żoną. Przy okazji dziewczyna dowiaduje się, ze teraz ma przyrodniego brata Nate’a i poznaje jego kumpli należących do Elite Kings Club. Elitarny klub sieje postrach w szkole, jego członkowie są przerażający i nie cofną się przed niczym. Z jakiegoś powodu nienawidzą Madison i dziewczyna wpada w coraz większe kłopoty, może stracić życie, choć to nie wydaje się aż tak przerażające jak to co zaplanowali dla niej.

Czasami zdarzają się tak chore i popieprzone historie, które potrafią zmiażdżyć wszystko w głowie. Elite Kings Club do nich należy. Kompletny chaos i mrok, erotyzm i seks, które wylewają się z każdej strony, poczucie zagrożenia i lęk, w tej historii nie odnajdziecie miłosnych romantycznych scen podczas których kochankowie szepczą sobie miłe słówka. Jest poniżanie i wykorzystywanie, łamanie człowieka na wiele sposobów tylko po to by go złożyć i ponownie się nim zabawić. Nie wiesz czy to wszystko jest tylko grą czy to smutna rzeczywistość. Nie ma miłości i szczęścia, jest tylko lojalność wobec członków klubu, inicjacje seksualne w wieku 14 lat i pierwsze morderstwa. Jest bogactwo, brak zahamowań i dążenie do stworzenia nowego porządku świata, świata w którym tajemnice przerażają, niszczą, by w ostateczności zgładzić człowieka.

Opinia dotyczy całej serii i podsumowując całość daję 7.5 ⭐️

• Przeczytane 2021