Crow

Okładka książki Crow
A. Zavarelli Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Boston Underworld (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Boston Underworld (tom 1)
Crow
NieZwykłe
2020-11-25
2020-11-25
Data 1. wydania:
2016-02-10
Tomasz Kupczyk
mafia romans

Od razu mówię, że jak widzę tematykę romansów mafijnych, to mi się wylewa. Nie wiem, jak można romantyzować mafiozów i im podobnych przestępców, no po prostu nie moja bajka. Wydaje mi się, że autorki tego typu cyklów wyznają zasadę, że jeżeli facet jest przystojny i zaborczy, to uchodzą mu na sucho inne przewinienia (czytaj zabójstwa, ciężkie pobicia i przemyt XD)

Tutaj,...

"Rodzina, lojalność, honor i krew. Tylko te rzeczy są prawdziwe."

"Droczy się ze mną, używając poczucia humoru od wymigania się od odpowiedzi, mimo to zauważam prawdę skrytą pod tą fasadą. Matrwi się tym, jakim pozostanie człowiekiem. O dobro i zło. O własny mrok."

Mackenzie jest gotowa na wszystko, byleby odnaleźć swoją przyjaciółkę Talię. Gotowa jest narazić nawet...

Odnoszę wrażenie, że przez całą historię autorka nie miała pomysłu na rozwiązanie probemu zadanego w fabule, więc nagle pod koniec wymyśliła dość znaczące zdarzenie z historii głównej bohaterki, aby rozwiązać problem. Decyzje głównych bohaterów nie mają żadnych motywów, więc wydaje się że są idiotami. Główna bohaterka jest głupią osobą, a jej ukochany to uzależniony od...

"5" jako ocena to nawet może trochę za dużo. No ale np. 4,5 nie można wystawiać. Słabości narracyjne. Za dużo dywagacji bohaterów, za to bardzo powierzchownie traktowane: intryga i zdarzenia oraz zwroty akcji. Braki narracyjne zastępowane licznymi opisami zbliżeń. Dla mnie sceny seksu w literaturze nie stanowią problemu. W tym wypadku też dałby się je zaakceptować, gdyby...

Bardzo mi się podobała. Nie jestem fanką typowych romansów mafijnych, a tu proszę taka odmiana. Bardzo polecam

Chcę jeszcze dopisać odnośnie "Ano"- kilka osób pisze, że jest to drażniące. Ja domyślam się, że nasze ANO jest tłumaczeniem specyficznego irlandzkiego AYE. Irlandczycy bardzo często używają tego zwrotu. Tłumaczenie jest fajnym odzwierciedleniem.
Aye... Aye.

Rewelacyjna. Szczerze polecam. Inna niż większość romansów mafijnych. Wow

Bardzo chaotyczne napisania książka.

Początek zapowiadał się obiecująco. Silna kobieca postać, która obrała drogę "wojownika" a dwie strony póżniej już tańczy na rurze.

Do tego te opisy sytuacyjne jakby to 10 latek pisał. "Rozebrałam się do bielizny i zaczęłam tańczyć. Skończyła się jedna piosenka i zaczęła następna ja wtedy zaczęłam tańczyć jeszcze lepiej."...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka napisana bardzo chaotycznie, a dialogi są infantylne. Sama fabuła ma potencjał, ale można było z niej znacznie więcej wyciągnąć.

Całkiem ciekawa.
Nawet wciągająca.
Końcówka delikatnie przesłodzona.

Dla mnie super. Kurcze historia niby banalna, ale bardzo fajne opisana. Mam tu wszystko co powinno znaleźć się w książce o mafii. Mamy strzelaniny, porwania, handel kobietami przez Ormian ale też i tę drugą stronę medalu, miłość, seks, lojalność i oddanie, te jaśniejszą stronę mafii, bo jest handel bronią czy narkotykami ale i pogardą dla handlu kobietami.
Polecam, bardzo...

1 018
  • 2021
  • Mafia
  • 2020
  • Legimi
  • 2018

Dodaj cytat z książki Crow