Rozważania na Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo

religia
Wydawnictwo M
2020-01-01
2020-01-01

W Wielkim Poście najczęściej podejmujemy się różnego rodzaju wyrzeczeń ciała - abstynencji od alkoholu, rezygnacji ze słodyczy czy kawy. Choć takie postanowienia kształtują nasz charakter, powinny być wspierane przez wybory duchowe.
Warto znaleźć zatem choć kilka minut dziennie na duchową lekturę.

Najbardziej zabieganym polecam "Rozważania na Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo" @wydawnictwom
W książce tej znajdziecie myśli, modlitwy, słowa ks. Dolindo niezwykle trafne właśnie na czas Wielkiego Postu, podzielone na 40 dni i ułożone tematycznie. Warto w tym szczególnym czasie rozważać tajemnicę krzyża, ale i związanej z nim miłości, grzechu - ale również miłosierdzia.
Myśli te są krótkie, lecz ujmujące, mające głęboką i wartościową treść. Urzekły mnie już słowa na pierwszy dzień- tak aktualne w naszej sytuacji społecznej:
"𝕶𝖆𝖟̇𝖉𝖞 𝖇𝖚𝖗𝖟𝖔𝖜𝖞 𝖉𝖟𝖎𝖊𝖓́ 𝖏𝖊𝖘𝖙 𝖉𝖑𝖆 𝖓𝖆𝖘 𝖓𝖎𝖊𝖔𝖈𝖊𝖓𝖎𝖔𝖓𝖞𝖒 𝖘𝖐𝖆𝖗𝖇𝖊𝖒. 𝕮𝖍𝖔𝖈́ 𝖙𝖗𝖚𝖉𝖓𝖔 𝖙𝖔 𝖕𝖔𝖏𝖆̨𝖈́, 𝖎𝖓𝖙𝖚𝖎𝖈𝖞𝖏𝖓𝖎𝖊 𝖜𝖞𝖈𝖟𝖚𝖜𝖆𝖒𝖞, 𝖟̇𝖊 𝖙𝖆𝖐 𝖏𝖊𝖘𝖙. 𝕭𝖔́𝖌 𝖕𝖔𝖟𝖜𝖆𝖑𝖆 𝖓𝖆 𝖙𝖔, 𝖟̇𝖊 𝖈𝖟𝖚𝖏𝖊𝖒𝖞 𝖘𝖎𝖊̨ 𝖟𝖉𝖊𝖓𝖊𝖗𝖜𝖔𝖜𝖆𝖓𝖎, 𝖟̇𝖊 𝖈𝖎𝖊𝖗𝖕𝖎𝖒𝖞 𝖓𝖎𝖊𝖒𝖔𝖈, 𝖏𝖊̨𝖈𝖟𝖞𝖒𝖞 𝖟 𝖕𝖔𝖜𝖔𝖉𝖚 𝖜𝖎𝖊𝖑𝖚 𝖓𝖎𝖊𝖉𝖔𝖘𝖙𝖆𝖙𝖐𝖔́𝖜, 𝖑𝖊𝖈𝖟 𝖙𝖔 𝖜𝖘𝖟𝖞𝖘𝖙𝖐𝖔 𝖉𝖟𝖎𝖊𝖏𝖊 𝖘𝖎𝖊̨ 𝖕𝖔 𝖙𝖔, 𝖇𝖞 𝖓𝖆𝖘 𝖔𝖈𝖟𝖞𝖘́𝖈𝖎𝖈́. 𝕯𝖟𝖎𝖊𝖓́ 𝖉𝖚𝖈𝖍𝖔𝖜𝖊𝖌𝖔 𝖎 𝖋𝖎𝖟𝖞𝖈𝖟𝖓𝖊𝖌𝖔 𝖐𝖗𝖟𝖞𝖟̇𝖆 𝖏𝖊𝖘𝖙 𝖉𝖓𝖎𝖊𝖒 𝖜𝖎𝖊𝖑𝖐𝖎𝖈𝖍 𝖟𝖜𝖞𝖈𝖎𝖊̨𝖘𝖙𝖜."

Warto znaleźć zatem choć kilka minut dziennie na duchową lekturę.

Najbardziej zabieganym polecam "Rozważania na Wielki Post z ks. Dolindo...

Wewnętrzne życie duchowe potrzebuje wyjścia na pustynie.
Absolutnie nie potrzeba jechać na Saharę. Możliwa jest pustynia w mieście,w miejscu bytności człowieka. Moim jest pokoik w DPS-ie. Pomocne są słowa Ks.Dolindo Ruotola,które nie muszą ograniczać się do Wielkiego Postu. Mądrość i duchowa rozwaga towarzyszyła mi 40 dni. Bardzo owocnie. Zainteresowanym serdecznie polecam.

Wewnętrzne życie duchowe potrzebuje wyjścia na pustynie.

Rozważania na najwyższym poziomie żarliwości i uduchowienia. W delikatny sposób wysoko zawiesza poprzeczkę pracy nad sobą.

Trzeba czasem znaleźć chwilę na zatrzymanie się,zastanowie,wyciszenie

Trzeba czasem znaleźć chwilę na zatrzymanie się,zastanowie,wyciszenie