Lucca

Okładka książki Lucca
Sarah Brianne Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Made Men (tom 4) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Romans Mafia Sarah Brianne Chloe Made Man Nero Vincent Elle Lake Lucca

Patronaty LC

Okładka książki Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah Brianne
Ocena 7,5
Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah...

Mogą Ciebie zainteresować

Jedna z najlepszych części. Polecam

Jedna z najlepszych części. Polecam

Tego co brakowało mi w części Chloe ta książka dopełniła. Jak narazie najlepsza cześć. Jednak pracowało pociągnięcia watką jeszcze bardziej.
Bardzo ładny opis tego jak zaufanie się buduje pomimo przeznaczenia.

Bardzo ładny opis tego jak zaufanie się buduje pomimo przeznaczenia.

Ksiazka jest ,jak mysle najlepsza z dotychczasowych czesci.Pokazuje dwie zlamane dusze ktore potrzebuja siebie nawzajem,aby wyjsc z mroku i zaczac zyc na nowo.
Bardzo podobal mi sie Lucca,ktory jest tutaj mroczny,
niebezpieczny i bez skrupulow i zrobi wszystko aby zapewnic bezpieczenstwo Chloe.

Bardzo podobal mi sie Lucca,ktory jest tutaj mroczny,

Kolejna część serii Made Man tym razem opowiada historię Lucci.

Czytając wcześniejsze pozycję, można było już wyrobić sobie zdanie o tym człowieku. Jest nieprzewidywalny i zawsze dostaje to, czego chce. Lubi też manipulować innymi, ustawiać I'm życie. Więc gdy kobieta, która chcę, wybiera innego, on nie pozostawia jej wyboru.

Można by pomyśleć, że skoro Lucca jest psychopatą, to nie posiada żadnych uczuć. A jednak jest wręcz przeciwnie. Zwłaszcza, jeśli chodzi o "tą jedyną".

Cóż, muszę przyznać, że mam mieszane uczucia, co do jego zachowania. Z jednej strony rozumiem, że tylko w taki sposób, mógł zaopiekować się Chloe i pomóc jej uporać się trochę z przeszłością. Z drugiej strony, uważam, że jest odrobinę zbyt władczy.

Książka napewno jest ciekawsza niż poprzednia część, mimo że również ma sporo nawiązań do przeszłości. Jednak obfituje też w wiele nowych, nie poznanych przez czytelnika wydarzeń. To wciągająca pozycja, która skłania do przyznania, że nie wszystko, powinniśmy brać za to, na co wygląda i że czasem warto wejrzeć głębiej.

Kolejna część serii Made Man tym razem opowiada historię Lucci.

Można by pomyśleć, że skoro Lucca jest...

Na półkach: , , , ,

„Słyszymy tylko to, co chcemy usłyszeć i widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć.”

Lucca to zastępca szefa rodziny Caruso. W sercu ma jedynie mrok, a emocje, które odczuwa pojawiają się u niego w momencie, w którym zadaje ból. Jednak z jakiegoś powodu jego uwagę przyciąga dziewczyna z blizną – Chloe. Ciągnie go do niej niczym ćmę do światła. A Lucca wziął sobie za cel odnalezienie tego, kto zrobił dziewczynie tak wielką krzywdę naznaczając jej ciało. Czy uda mu się odnaleźć winnego, który skrzywdził Chloe? Czy dziewczyna zaufa mu na tyle, aby przebywać w jego obecności? I czy znajdą wspólny język?

„Nigdy nie zrozumiesz miłości, jaką do niej czuję. Jak bardzo jest piękna i ile bólu potrafi sprawić. Co czułem, kiedy po raz pierwszy na nią spojrzałem, i kiedy myślałem, że mogę ją stracić, zanim zdążyłem ją ocalić. Nigdy nie zaznasz prawdziwej miłości, dopóki nie doświadczysz prawdziwego strachu. I nigdy nie poczujesz żadnej z tych rzeczy względem niej, bo tylko ja jestem jej przeznaczony.”

Lubię nadrabianie zaległości czytelniczych. Szczególnie w momencie, w którym wiem, że dotyczy to serii, tak jak w tym przypadku, i nie muszę czekać aż wyjdzie ich kontynuacja, bo już dawno mam ją na półce. Tak jest w przypadku książki „Lucca”, czyli czwartej części serii Made Man.
Tej historii chyba byłam najbardziej ciekawa. I z ręką na sercu muszę przyznać, że jak do tej pory, jest to zdecydowanie najlepszy tom serii.
Osobiście lubię, kiedy w historii są mocne kobiece bohaterki, jednak są też takie książki, które ustępują tej regule i wtedy na pierwszy plan wychodzi postać męska. A tutaj, szczerze mówiąc, Lucca to jest ten bohater, którego można albo pokochać, albo znienawidzić. Cóż, ja zaliczam się do tej pierwszej grupy. I zdecydowanie podoba mi się to, jaki tutaj jest Lucca. Mroczny, bez skrupułów, niebezpieczny i bardzo pokręcony. Co więcej nie waha się zabijać i za nic ma to, co powinien, a czego nie. A do tego z nikim się nie liczy. Jednak kiedy w zasięgu jego wzroku pojawia się Chloe… Zdecydowanie jeżeli pokocha to całym sobą, bez reszty.
Sięgnęłam po ten tom bezpośrednio po przeczytaniu „Chloe”. I kiedy tak zagłębiałam się w tę historię w mojej głowie pojawiło się pytanie: czy on naprawdę ją kocha? Czy nie jest to jedynie chęć pokazania tego, że ma władzę i może „posiadać” nawet ją? I dostałam odpowiedź na te pytania właśnie w historii Lukki. Ale jakie one są? Tego nie powiem.
Na koniec dodam jedną rzecz. Aby poznać historię Chloe i Lukki trzeba przeczytać tę część. To właśnie ona daje odpowiedzi na pytania, które tworzyły się w głowie podczas czytania poprzedniego tomu. To ona pozwoli zrozumieć, dlaczego on postępował tak, a nie inaczej w stosunku do Chloe. Tak więc, jest to skarbnica odpowiedzi na wiele pytań.

„W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy trzeba dokonać wyboru. Dla niego ta chwila właśnie nadeszła. Jej udręczona dusza wzywała jego duszę zatopioną w mroku, szepcząc, żeby ją ocalił. Jego serce biło teraz powoli i równo, świadome sensu swojego istnienia.”

Podsumowując. „Lucca” moim zdaniem to, jak do tej pory, najlepszy tom serii Made Man. To historia, która pozwala wejść w głowę Lukki i w mrok, który w niej siedzi. To historia, która odpowiada na wiele pytań. A ja cóż, po tej części mogę przyznać, że cała seria będzie miała miejsce w moim sercu. Zachęcam Was do sięgnięcia po tę historię, jeżeli jeszcze jej nie znacie.

„Słyszymy tylko to, co chcemy usłyszeć i widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć.”

Zdecydowanie najlepsza część z całej serii

Zdecydowanie najlepsza część z całej serii

Nadrabiam czytelnicze zaległości, a dziś na tapecie czwarty tom serii #MadeMen Sarah Brianne @wydawnictwoniezwykle.
"Lucca", to kontynuacja czytanej niedawno przeze mnie "Chloe". Muszę przyznać, że ta część jeszcze bardziej mi się podobała 🔥 działo się tu dużo więcej, zarówno pomiędzy dwójką głównych bohaterów, jak i w wątku mafijnym, którego mamy znaczenie więcej, ale nie na tyle, żeby przyćmić historię rozwijającego się uczucia.
Autorka pokazała jak krucha i przestraszona dziewczyna, pod wpływem odpowiedniego mężczyzny otwiera się na miłości, nie tylko na aspekt uczuciowy, ale głównie na fizyczne doznania. Sam Lucca również przechodzi dużą zmianę. Dotąd tylko zadawanie innym cierpienia, przez fakt czym się zajmował i jaką rolę pełnił w mafijnym święcie, dostarczał mu emocji. Gdy poznał Chloe jego światopogląd się zmienił. Owszem pragnął zemsty za krzywdy wyrządzone dziewczynie, ale tym razem miał inny powód- miłość, i to taka od pierwszego wejrzenia. Może się to wydawać infantylne, ale ja od razu uwierzyłam, że jego uczucia są szczere i nie jest to tylko chwilowa fascynacja. Kibicowałam ich relacji bardzo mocno i wierzyłam, że w końcu Chloe otworzy się na Boogiemana, bo tak właśnie go nazwała.

Bardzo fajna i wciągająca lektura. Książkę czyta się szybko, pióro autorki jest lekkie i przyjemne. Dodatkowym plusem są nazwy rozdziałów, które zdradzają nam trochę o czym będziemy w nich czytać. Zapomniałam o tym wspomnieć w recenzji poprzedniej części serii 🙈 a nie jest to typowe, więc warto na to zwrócić uwagę. Może nie każdemu się to spodobać, bo pomyśli, że to mały spojler, ale to już trzeba ocenić samemu.

Wiem, że autorka ma już rzeszę fanów, a seria cieszy się ogromnym powodzeniem, myślę że i ja zasiliłam tą armię 😁😁😁

Pan i władca, przerażający i łagodny jednocześnie. Rewelacja

Pan i władca, przerażający i łagodny jednocześnie. Rewelacja

"Chloe jeszcze o tym nie wiedziała, ale ta część niej, która pragnęła dotyku drugiego człowieka, powoli wracała do życia. I niebawem miała stanąć twarzą w twarz z tą częścią siebie, którą pogrzebała dawno temu."

Skończyłam czytać i nie wiem czy najpierw płakać czy zacząć czytać od nowa. Jeśli jeszcze ktoś nie słyszał.. Jesteśmy absolutnymi fankami Made Men a Lucca tylko potwierdził, że tą serię należy wcisnąć każdej fance ciężkich romansów pełnych chemii, porywającej fabuły i wspaniale wykreowanych charakterów, które wciągają w swój świat.

Z każdą kolejną stroną autentycznie czułam się pochłonięta. Nic wokół się nie liczyło. Ważne było to co będzie dalej. Czy Lucca okaże się wybawieniem dla Chloe, albo będzie jej przekleństwem? Czy uda mu się dotrzeć do niej przez kurtynę cierpienia, uprzedzeń i blizn nie tylko tych powierzchniowych. Jak to jest napisać książkę, w której nie znajdziecie prawie scen erotycznych a dla mnie była pełna erotyzmu i chemii. Ich relacja jest... Wyjątkowa. Oparta na szczerości, wzajemnym szacunku i zaufaniu. Kocham ten klimat i szczerze skłaniamy was do przeczytania tej serii ❤️🔥

"Nigdy nie zrozumiesz miłości, jaką do niej czuję. Jak bardzo jest piękna i ile bólu potrafi sprawić. Co czułem, kiedy po raz pierwszy na nią spojrzałem, i kiedy myślałem, że mogę ją stracić, zanim zdążyłem ją ocalić. Nigdy nie zaznasz prawdziwej miłości, dopóki nie doświadczysz prawdziwego strachu. I nigdy nie poczujesz żadnej z tych rzeczy względem niej, bo tylko ja jestem jej przeznaczony. Ona. Jest. Moja."

Lucca jest postacią o dwóch twarzach. Stanowczy ale przede wszystkim cierpliwy… jego plan poznacie jak tylko odważycie się sięgnąć po cześć poświęconą Boogiemanowi, który z pewnością uwiedzie was równie jak nas <3 Chociaż pewnie większość z Was ma już lekturę za sobą, a przynajmniej mamy taką nadzieję ! :D

Jak, dla mnie jest, to najlepsza część z tych, które przeczytałam do tej pory.
Tajmeniczość i ciemna strona, Lucci są bardzo intrygujące i wciągające. Jest brutalny i nie ma wyrzytów sumienia, odbieranie życia innym przychodzi mu z łatwością. Jedyną jego słabością okazuje się pokaleczona przez życie i złych ludzi, Chloe. Ona jest zamknięta w sobie, boi się dotyku i stroni od towarzystwa, a zaufaniem obdarza tylko nielicznych. Ciężko stwierdzić czy jest silną czy słabą osobą. Jej lęki mają solidne podłoże. Ona i on są przeciwieństwami. Zastraszona, Chloe i budzący strach, Lucca. Cóż z tego może wyniknąć? Coś niezwykłego i mocnego.
Nic w tej historii nie dzieje się od razu. Wielką role odgrywają tu cierpliwość, wytrwałość i zaufanie. I wreszcie poznajemy brakujące elementy,których zabrakło w poprzednim tomie.
Polecam.

Jak, dla mnie jest, to najlepsza część z tych, które przeczytałam do tej pory.