Tumfacek i Zbieg z Okoliczności

2020-05-07
2020-05-07
9788374208413
Tumfacek Adamada

Absolutnie fenomenalna książka dla dzieci. Pomimo, że króciutka i czytałam ją synkowi przed zaśnięciem, to sama z przyjemnością zagłębiłam się w historię. Jest to kilka opowiadań pełnych ciepła, przytulności, a zarazem życiowej mądrości ukrytej w prostych rzeczach. Cudna! Polecam każdemu rodzicowi.

Tumfacek, Ścinek, Ółek, Szczętutka, Kopinka i bracia Mifkowie to bohaterowie niecodziennej, mocno zakręconej i pełnej niezwykłych przygód i postaci historii, która ostatnio mocno nas zafascynowała. I powiem wam jedno, można ją lubić, albo nie. Tutaj nie ma półśrodków.

Sięgając po tę książkę zanurzcie się w świat futrzastych stworzonek, tak niewielkich, że właściwie nikt nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Mieszkają w norkach, solnych domkach oraz dziuplach. Na codzień przyjaźnią się i spędzają czas razem. Każde obdarzone jest własnym niepowtarzalnym charakterem, co dodaje ogromnego uroku i fantazji tym historiom.

Książka podzielona została na sześć niezbyt obszernych rozdziałów. Co ważne każdy został fantastycznie zilustrowany. Te grafiki są genialne! Kipi z nich wielki talent Adama Pękalskiego. Mnóstwo tu koloru, "życia", emocji. Świat na nich wykreowany zachwyca i pomaga lepiej wyobrazić sobie ten nakreślony w tekście.

Czytając poznamy sposoby naszych bohaterów na burzę, zobaczymy, jak świętują urodziny, szykują się do zimowego snu czy organizują wyprawę do miasta po zakupy. Przede wszystkim jednak sprawdzimy, jak radzą siebie z informacją, że uciekł Zbieg z Okoliczności i możliwe, że gdzieś krąży w pobliżu.

Bardzo podoba mi się sposób prowadzenia narracji, jest dużo wtrąceń i zwrotów do czytelnika. Jest mądrze, ciekawie, niepowtarzalnie. Książka nie tylko bawi, ale momentami skłania do przemyśleń.

Nam się podoba 🥰
Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

Książka ciekawa, zawiera wiele śmiesznych sformułowań. Pięknie ilustrowana. Uczy dzieci jak pomimo różnych wad i charakterów możemy się dobrze dogadywać. Całkiem zabawna. Szybko się czyta. Trochę szybko się kończy, przez co historie są w oderwaniu od siebie.

Wspaniała książka, moim zdaniem nie tylko dla dzieci.:) Jest zabawna, skłania do przemyśleń i sprawia, że z powrotem czuje się tę dawną, dziecięcą radość. Czytałam z zapartym tchem i żałuję, że tak szybko się skończyła - czekam na kontynuację!

1965

Jak dla mnie strasznie dziwne opowiadania dla dzieci.

Jak dla mnie strasznie dziwne opowiadania dla dzieci.

• Samodzielne
  • ❇️ Legimi