The Polar Express

Okładka książki The Polar Express Chris Van Allsburg
Okładka książki The Polar Express
Chris Van Allsburg Wydawnictwo: Andersen Press Ltd Ekranizacje: Ekspres polarny (2004) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
Ekranizacje:
Ekspres polarny (2004)
Święta; Boże Narodzenie

Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie Constanza Droop, Annette Langen
Listy od Felik... Constanza Droop, An...
Okładka książki Zmartwiozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Zmartwiozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul McCartney
Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul...
Okładka książki Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca Marc Boutavant, Astrid Desbordes
Edzio. Przyjęc... Marc Boutavant, Ast...

Magiczna opowieść jak to chłopiec wyrusza na Biegun Północny pociągiem na spotkanie z Mikołajem. Tam przeżywa spotkanie ze świętym ukochanym przez dzieci i dostaje jako pierwszy prezent świąteczny. Opowieść o tym jak to magię świąt można czuć również jako dorosły człowiek mając jeszcze w sobie dziecko. Ekranizacja historii jeszcze wspanialsza.

Bajkę tę pierwszy raz obejrzałam dobre naście lat temu. Pamiętam jakie wywarła ona na mnie wrażenie. Pamiętam jak bardzo mi się spodobała.

Jakiś czas temu @mama.gadzet i @zyciezokladki Zrobiły rozdanie gdzie do wygrania była między innymi ta książka. Nawet nie wyobrażacie sobie mojej radości, że to właśnie do mnie uśmiechnęło się szczęście i nagroda rozdaniowa trafiła w moje ręce 😍.

Książka nie jest tak szczegółowa jak ekranizacja jednak ani trochę mi to nie przeszkadzało, gdyż czytając ją obrazy z filmu przewijały mi się przed oczami. Piękne ilustracje wewnątrz. Tekst ,z którym bez problemu poradzi sobie początkujący czytelnik. Dla mnie dodatkowym i ważnym atutem jest sentyment do tej bajki oraz list od autora, który mnie wzruszył.

Niezwykle magiczna jest to historia, bardzo wzruszająca i ciepła. Fajna dla maluchów. Utwierdzająca, że Mikołaj istnieje i moim zdaniem to jest naprawdę fajne. Dzięki temu same święta stają się bardziej magiczne i wyczekiwane przez dzieci. Dla mnie mogłaby być dwa razy dłuższa, ale do tego można obejrzeć bajkę na jej podstawie i uzupełnić historię. Polecam zwłaszcza teraz przed świętami.

Książka zarówno jak film przenoszą do innego świata nie tylko najmłodszych.

Książka zarówno jak film przenoszą do innego świata nie tylko najmłodszych.

W wigilijny wieczór mały chłopiec czeka na Świętego Mikołaja, nasłuchując jego sań. Zamiast zaprzęgu reniferów pod dom dziecka podjeżdża zaczarowany pociąg. Ekspres Polarny zabiera dzieci w cudowną, niezapomnianą podróż na Biegun Północny. Główny bohater odwiedzając krainę Świętego Mikołaja i jego elfów przekonując się, że postać na którą czeka w każde Święta Bożego Narodzenia naprawdę istnieje. Mały chłopiec szybko uświadamia sobie także, że nie wszyscy słyszą dźwięk zaczarowanych dzwoneczków przyczepionych do sań Świętego Mikołaja.
Kto jest w stanie usłyszeć piękny dźwięk magicznych dzwoneczków?
Piękna, krótka i magiczna historia przedstawiająca dziecięcą wiarę w Świętego Mikołaja idealna na świąteczny okres. Książka zawiera ilustracje z filmu i bardzo mało tekstu. Jedynym, co można byłoby zmienić jest rozbudowanie fabuły. Polecam wszystkim dzieciom i dorosłym w tym magicznym świątecznym czasie. Może i Wy uwierzycie w magię Świąt i usłyszycie dźwięk wyjątkowych dzwoneczków!

Cudowny „Ekspres Polarny” Wydawnictwa Tekturka.
Krótka, magiczna historia przedstawiająca dziecięcą wiarę w Świętego Mikołaja. Opowieść o małym chłopcu, który nie mogąc zasnąć w Noc Wigilijną nadsłuchuje sań Świętego Mikołaja. Zamiast nich pod jego dom nadjeżdża Ekspres Polarny, wypełniony dziećmi zmierzającymi w kierunki Bieguna Północnego.
Na miejscu spotyka setki elfów, Świętego Mikołaja oraz renifery z przyczepionymi do uprzęży dzwoneczkami.
Kto jest w stanie usłyszeć ich magiczny dźwięk?

Książka sprzedana w ponad 12 milionach egzemplarzy. Bestseller „New York Times”.

Cudowny „Ekspres Polarny” Wydawnictwa Tekturka.
Na miejscu spotyka setki elfów,...

Po kilkunastu latach doczekaliśmy się wznowienia wydania jednej z najbardziej magicznych, świątecznych opowieści. Historii znanej niemalże tak dobrze jak "Opowieść wigilijna". Opowieści o dziecięcej wierze w magię Świąt i urokliwego staruszka w czerwonym wdzianku 🎅
🚂
W wigilijny wieczór pod dom chłopca, czekającego na Świętego Mikołaja podjeżdża magiczny pociąg. Po wejściu do przedziału chłopiec spotyka inne dzieci, podobnie do niego odziane w pidżamy lub koszule nocne. Pociąg ten jest wyjątkowy i podąża do wyjątkowego miejsca - na Biegun Północny, aby tam, na środku placu Mikołaj mógł podarować jednemu z dzieci pierwszy, świąteczny prezent ❤️
🚂
Mikołaj wybiera chłopca, głównego bohatera, a ten prosi go o jeden z dzwonków, przymocowanych do sań Świętego. Niefortunnie prezent ginie w drodze powrotnej, ale od czego mamy magię Świąt?
🚂
Książka (jak i jej ekranizacja) to świetny pomysł nie tylko na wprowadzenie się w ten wyjątkowy czas. Będzie też świetnym prezentem dla małych czytelników - choć nasz egzemplarz zakupiłam także z myślą o sobie samej 😉 Obym nigdy nie przestała słyszeć dźwięku dzwoneczka, czego i Wam życzę 😍

🚂

Ukochana bajka z dzieciństwa, myślę, że oglądana wiele razy. Niedawno odnaleziona w wersji papierowej, tak samo idealna i magiczna jaką ją zapamiętałam z dzieciństwa. Mimo, że przeczytana ze względu na sentyment, uważam ją za arcydzieło godne polecenia. Szczególnie dzieciom, ale i dorosłym, którzy zapomnieli jak to jest być dzieckiem i nie słyszą już magicznych dzwoneczków.

Książka niepozornych rozmiarów zabiera czytelników w niezwykłą, pełną magii podróż.
Jeśli nadal posiadasz dzwoneczek w swoim sercu, to znak, że nie zmieniło Cię zło tego świata.
Książka daje Nadzieję, że istnieje Dobro, a takie wartości, jak przyjaźń i miłość są w życiu najważniejsze.
Chwile wzruszeń, uśmiech na twarzy - to wszystko daje ta opowieść.

Chwile wzruszeń, uśmiech na twarzy - to wszystko daje ta opowieść.

Sympatyczna opowieść o wyprawie na Biegun Północny do Świętego Mikołaja Ekspresem Polarnym. Ciekawy pomysł, prosta historia. Warto sięgnąć w okresie świątecznym.

• Dla dzieci
  • Świąteczne