Poradnik licealisty. Język angielski - matura

Kram
2008-01-01
2008-01-01
język angielski podręcznik matura

Okładka książki Język angielski. Matura 2007. Poziom podstawowy Ilona Gąsiorkiewicz-Kozłowska, Joanna Kowalska
Język angielsk... Ilona Gąsiorkiewicz...
Okładka książki Trening przed maturą. Język angielski. Zbiór ćwiczeń maturalnych. Klasa II i III Elżbieta Kloc, Marta Kotnowska
Trening przed ... Elżbieta Kloc, Mart...
Okładka książki Trening przed maturą. Język angielski klasa 1 i 2 Zbiór ćwiczeń maturalnych Elżbieta Kloc, Marta Kotnowska
Trening przed ... Elżbieta Kloc, Mart...

Bardzo lubię tę książkę, pracowałam z nią często, ale niestety nie jest pozbawiona wad.
Mimo deklarowanego poziomu rozszerzonego do matury, czytanki są bardzo trudne, o wiele za trudne dla ucznia przygotowującego się do matury na jakimkolwiek poziomie, na olimpiadę może tak.
Słuchanki nie są tu czytane przez nikogo, teoretycznie mógłby je przeczytać nauczyciel, bo nie ma płyty CD, ale po co, skoro może sięgnąć po słuchankę z podręcznika, który ma nagranie?
Ćwiczenia gramatyczno-leksykalne też bywają naprawdę trudne i mogą stanowić wyzwanie nawet dla nauczyciela.
Mocną stroną książki są parafrazy, dobrze zrobione, przemyślane oraz tematy do speakingu, jest ich z tyłu książki tak dużo, że rzadko sięgałam po inne.

Ostatecznie korzystałam z książki z uczniami bardzo dobrymi, ze studentami młodszych roczników, bo ma ona potencjał, tylko jej poziom jest zbyt wysoki co do deklarowanego.

• English

Dodaj cytat z książki Poradnik licealisty. Język angielski - matura