Demon zimna

2000-01-01
Piotr Roman
lód dzieci tragedia śmierć

Okładka książki Gloria Graham Masterton, Karolina Mogielska
Gloria Graham Masterton, K...

Okładka książki Dziedzictwo Manitou Robert Cichowlas, Krzysztof T. Dąbrowski, Dawid Kain, Rob Kayman, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Graham Masterton, Piotr Mirski, Jacek Piekiełko, Piotr Pocztarek, Łukasz Radecki, Jacek M. Rostocki, Michał Stonawski, Paweł Waśkiewicz, Aleksandra Zielińska
Dziedzictwo Ma... Robert Cichowlas, K...
Okładka książki 11 cięć Mort Castle, Robert Cichowlas, John Everson, Jakub Małecki, Graham Masterton, Scott Nicholson, Łukasz Orbitowski, Paweł Paliński, Jacek M. Rostocki, Guy N. Smith, F. Paul Wilson
11 cięć Mort Castle, Robert...

Jak na razie to najlepsza część cyklu Rook. To nadal Masterton, więc głupotek i niekonsekwencji tu sporo, ale udało mu się tym razem stworzyć bardziej tajemniczy klimat. Klimat nie oparty na przemielonych przez wszystkich i wszędzie kliszach.

Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pozostałe książki z tej serii. Tą część wypożyczyłam z biblioteki, chciałam poznać pióro Grahama Mastertona. Jestem oczarowana, takich klimatów mi brakowało. Nuta horroru z lat 90, cudowny powrót do przeszłości. Po tej książce będzie Wam zimno i z większą uwagą spojrzycie na swoje koty ;)

To była książka, którą przeczytałam jako pierwszą z serii o Rooku, bo dopiero po rozpoczęciu się dowiedziałam, że istnieje taka seria... Na szczęście fleshbacków nie było i znajomość poprzednich części też nie była konieczna, w razie czego można sobie pewne fragmenty po prostu dopowiedzieć;)
Bardzo interesująca historia, opowiedziana w sposób dynamiczny, z resztą jak każda książka Mastertona - prawie jakby się oglądało film. Dobry pomysł na fabułę - anomalie meteorologiczne, Alaska, aż mnie mrozi na samą myśl :D

Jim Rook staje do pojedynku z kolejną mistyczną postacią. Tym razem legendarnym w wierzeniach eskimoskich Demonem Zimną . Jak to u Mastertona horror z nutą humoru i przygody . Niby ma straszyć, ale nie do końca się boimy . Czyta się płynnie i szybko .

⭐⭐⭐⭐⭐⭐↔️🔟

Dawno nie czytałem nic Mastertona więc po tak długiej przerwie najwyższy czas na coś strasznego.Jak zawsze nie zawiodłem się jeśli chodzi o fabule oraz elementy grozy 😁 Reasumując "Demon zimna " jest to krótka historia ,która potrafi wciągnąć i nastraszyć 😁

⭐⭐⭐⭐⭐⭐↔️🔟

Tak się zastanawiam, jakim cudem nie zamknęli, zburzyli, a potem jeszcze nie zasypali solą miejsca gdzie stoi ta szkoła.

Do klasy Jim'a Rooke'a tym razy dochodzi Jack Hubbard, który jest w połowie Eskimosem i do tej pory żył i mieszkał tylko na Alasce. Jego ojciec jest podróżnikiem i w trakcie ostatniej wyprawy, prawie zginął. W Kalifornii kręci dokument o swojej wyprawie.

Kiedy w klasie Jim'a dochodzi do sytuacji, w której jeden z uczniów traci oba ramiona, ojciec Jacka przyznaje się, w jaki sposób przeżył swoją ostatnią wyprawę. Otóż uratował go Demon Zimna, a w zamian obiecano mu duszę Jacka.

Czy Jim'owi uda się uratować chłopaka przed jego przeznaczeniem? Jak można wygrać ze starym eskimoskim demonem? Odpowiedzi znajdą w starym wiktoriańskim domu umieszczonym na arktycznym lodowcu.

Wciągająca opowieść z elementami surrealizmu. Zamarzające przedmioty w najcieplejszy dzień lata w Kalifornii, demon przechadzający się ulicami zostawiający za sobą oszronione odciski stóp. Bardzo dobra kontynuacja cyklu.

Książkę podobnie jak "Manitou" cechuje mała objętość oraz prosta i dość dynamiczna fabuła. Mnie horror ten nie wystraszył, poza tym jest on przewidywalny i niczym zbytnio nie zaskakuje. Może po prostu książki Mastertona nieco się zestarzały a może to ja pomału robię się geriatryk :-)

Całkiem fajny i wciągający horror. Czyta się szybko. Ciekawie też opisany klimat Alaski. Jedna z lepszych książek cyklu. Polecam

Dobrze się czyta, Jim Rook jak zwykle w formie :)

Dobrze się czyta, Jim Rook jak zwykle w formie :)

• Graham Masterton
  • Horror