Uniwersytet malucha. Teoria względności dla maluchów

Okładka książki Uniwersytet malucha. Teoria względności dla maluchów Chris Ferrie
Okładka książki Uniwersytet malucha. Teoria względności dla maluchów
Chris Ferrie Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Uniwersytet malucha (tom 3) popularnonaukowa dziecięca
24 str. 24 min.
popularnonaukowa dziecięca
Uniwersytet malucha (tom 3)
Media Rodzina
2019-09-18
2019-09-18
24 min.
Miłosz Urban
uniwersytet malucha teoria względności literatura dla dzieci

Okładka książki Uniwersytet malucha. Chemia organiczna dla maluchów Chris Ferrie, Cara Florance
Uniwersytet ma... Chris Ferrie, Cara ...
Okładka książki Maleńki Pirat Alicia Acosta, Mónica Carretero
Maleńki Pirat Alicia Acosta, Móni...
Okładka książki Gili, gili – słówka z ostatniej chwili Benjamin Chaud, Corinne Dreyfuss
Gili, gili – s... Benjamin Chaud, Cor...
Okładka książki Wilczki Svenja Herrmann, Józef Wilkoń
Wilczki Svenja Herrmann, Jó...

Naszą przygodę z serią uniwersytet malucha zaczęliśmy od teorii względności. Od pierwszego razu czytaliśmy ją pewnie już kilkadziesiąt razy. Za każdym razem synek jest coraz bardziej zafascynowany masą, przysięganiem, przestrzenią. Ale najbardziej chyba lubi to jak masa zakrzywia przestrzeń. No i w końcu czarna dziura. Synek mnie pyta co to znaczy, ja mu recytuję wersy podane przez autora, domaga się więcej, sprawdzam google, uff, wychodzę z opresji. Wiem teraz, że czytając tą serię sam wpierw muszą zrozumieć co tak naprawdę czytam.

2079

Eleganckie, solidne wydanie i prosto podana "trudna" wiedza.

Eleganckie, solidne wydanie i prosto podana "trudna" wiedza.

Cała seria Uniwersytetu Malucha jest świetną alternatywą dla klasycznych książek, tym razem zamiast czytać o kolejnych przygodach Kubusia Puchatka, mogliśmy się czegoś nauczyć. Książka szczerze mnie zaskoczyła idealne połączenie zwykłej kolorowej książki z edukacją od najmłodszych lat.

Teoria względności ma na celu pokazanie dziecku czym jest masa, jak wygląda przestrzeń i jej zniekształcenia, a to wszystko po to aby pokazać jak powstaje czarna dziura, a co za tym idzie czym jest teoria względności i jakie ma znaczenie we wszechświecie.
Książeczki są bardzo prosto napisana, aby dziecko mogło zrozumieć podstawowe zagadnienia. Do tego nieskomplikowana grafika, która skupia wzrok dziecka i ułatwia mu naukę już od małego.

Fizyka kawantowa i cvhemia organiczna dla naprawdę małych dzieci

Tego jeszcze nie było! Fizyka kwantowa dla dzieci? Chemia organiczna? Teoria względności? Tak! Udało się! Mamy to wszystko od wydawnictwa Media Rodzina.

Autor, Chris Ferrie - zawodowo uznany fizyk, a prywatnie ojciec czwórki dzieci, postanowił - wydawać by się mogło skomplikowaną - wiedzę z dziedziny fizyki i chemii wytłumaczyć maluchom.

I wiecie co? Pełen sukces! Jasno! Prosto i w oparciu o przykłady.

Nie jestem przekonana, czy książeczki jest skierowane są - tak jak sugeruje wydawca - do roczniaków, ale przedszkolaki z pewnością wyniosą z nich sporo wiedzy.
Wstyd się przyznać, ale chyba pierwszy raz w życiu ktoś wytłumaczył mi o co chodzi z czarną dziurą, czy na czym opiera się chemia ograniczna i wydaje się, że pierwszy raz w życiu - zapamiętam to.

Na Waszą uwagę na pewno zasługuje jakość wydania książek: solidne tekturowe karty, dość spory rozmiar. Czyta i jasna grafika.

Widząc zapowiedź wydawniczą tej serii, byłam bardzo zaciekawiona: jak wiedza naukowa może być wytłumaczona małym dzieciom. Teraz nie mam wątpliwości: nie ma rzeczy zbyt trudnych dla dzieci, wystarczy tylko znaleźć osobę, która potrafi skomplikowane kwestie w przystępny sposób wyjaśnić. Tutaj nie ma wątpliwości - jesteście Wy i Wasze dzieci w dobrych rękach!

Okazuje się, że chemia i fizyka nie boli! Polecam!

Fizyka kawantowa i cvhemia organiczna dla naprawdę małych dzieci

Książka ma bardzo proste obrazki, jest ładna, schludna i w ciekawy sposób przekazuje wiedzę. Fajna alternatywa dla typowych książeczek dla malucha.

Największy matoł nie powinien mieć problemów z teorią względności po tej lekturze

• Dla dzieci4
  • Dla szkrabów
  • Dziecionkowe
  • Żłobek
  • Eikon dio
  • Matematyka/Informatyka/Fizyka

Dodaj cytat z książki Uniwersytet malucha. Teoria względności dla maluchów