Pepe idzie do fryzjera

Okładka książki Pepe idzie do fryzjera Anna-Karin Garhamn
Okładka książki Pepe idzie do fryzjera
Anna-Karin Garhamn Wydawnictwo: Edgard Seria: Kapitan Nauka literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2019-05-10
32 min.
Anna Czernow

Okładka książki Maleńki Pirat Alicia Acosta, Mónica Carretero
Maleńki Pirat Alicia Acosta, Móni...
Okładka książki Hej, kocie! Jim Field, Kes Gray
Hej, kocie! Jim Field, Kes Gray...
Okładka książki Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących David Roberts, Michelle Robinson
Jak rozpoznać ... David Roberts, Mich...
Okładka książki Wieczór gwiazdkowy na placu budowy Sherri Duskey Rinker, AG Ford
Wieczór gwiazd... Sherri Duskey Rinke...

Ależ to jest świetna historyjka dla dzieci, które mierzą się z fryzjerem po raz pierwszy.

Czytasz i od razu masz ochotę zasiąść na fotelu fryzjerskim. Serio.

Pepe ma już bardzo długie włosy. Przeszkadzają mu na tyle, że ledwo widzi świat. Grzywka wymaga pilnej interwencji fryzjera. Pepe sam nie może tego zrobić, nie chce też, by za cieniowanie włosów wzięła się mama, stąd też pomysł, by prosić o usługę najprawdziwszego profesjonalistę, a w zasadzie profesjonalistkę, bo Pepe trafia do niezwykłej fryzjerki.

A tam szalony fotel opadający i unoszący się, klienci przed i po metamorfozie, a także ostre nożyce i silne podmuchy powietrza dobywające się z suszarki.

Pepe ma gust, wybiera niezwykłe cięcie, a my razem z nim przechodzimy, na wesoło, przez cały ten proces.

Dziecko patrzy na zabawne, urokliwe, kolorowe ilustracje, czytająca mu osoba przemyca poszczególne składowe wizyty, a dzielność, ciekawość i swoboda Pepe powodują, że nikt nie będzie się już bał fryzjerskiej wizyty.

Świetna książeczka.

Czytasz i od razu masz ochotę zasiąść na fotelu fryzjerskim. Serio.

Bardzo sympatyczna książka, która może pomóc oswoić dzieciom lęki przed fryzjerem. Na razie nie wiem, jak sprawdzi się w tej roli u mojego trzylatka. Póki co podoba mu się ta książka i każe ją sobie ciągle czytać. Ciekawe, zabawne ilustracje, prosty język - to cechy, które mogą zyskać uznanie u trzylatków :).

Pepe ma długie włosy. Tak długie, że prawie nic przez nie nie widzi. Jako bystre dziecko znajduje rozwiązanie - zrobi sobie kitkę! Rozwiązanie to nie sprawdza się jednak na dłuższą metę i mama zaprowadza go do fryzjera! To prawdziwa przygoda, bo Pepe nigdy tam nie był. ✂️

Młody czytelnik ma okazję poznać cały rytuał strzyżenia od początku do końca: Peppe ściąga czapkę, ubiera fartuch (który bardzo pomysłowo nazwany tu został dużym śliniakiem),myje włosy... Ba! Nawet ma możliwość wybrania sobie fryzury z katalogu! Wizyta u fryzjera jest bardzo przyjemna, chociaż chłopczyk troszeczkę się bał - jak większość z nas czuł niepokój przed nieznanym.

Książka ( stosunkowo nowa, bo wydana w 2019 roku) przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ma na celu pomóc dziecku przybliżyć nową, nieznaną sytuację - strzyżenie. ✂️
Bardzo bogata w ilustracje, dlatego zachęcam, by czytać dosyć wolno, by - zwłaszcza Ci najmłodsi - Milusińscy mogli słuchać i cieszyć oko. Ja z Juniorem na każdej rozkładówce robiłam mały przystanek, by coś dopowiedzieć, pokazać palcem(np. panią z fryzurą podobną do drzewa). Na pewno będziemy kontynuować znajomość z Pepe i towarzyszyć mu podczas nowych odkryć.

Ten weekend zdecydowanie należał do książeczek o Pepe autorstwa Anny-Kariny Garhamn. Cztery krótkie historyjki pełne obrazków okazały się ciekawą alternatywą na deszczowe dni. Co takiego w sobie skrywają?

Na półkach: , , , , , ,

Idea książki bardzo dobra, ale niestety moich dzieci nie przekonała do fryzjera. Jedyne, co im przypadło do gustu to katalog fryzur.

Książka pozwala dzieciom oswoić się z wizytą u fryzjera. Jest napisana w fajny sposób i jest świetnie zilustrowana. POLECAM.

• Dziecko
  • Recenzyjnie - 2020 r
  • Biblioteka
  • Przeczytane z Leonkiem
  • Przeczytane - 2020 r.
  • Kornel przeczytane

Dodaj cytat z książki Pepe idzie do fryzjera