Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących

Okładka książki Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących David Roberts, Michelle Robinson
Okładka książki Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących
David RobertsMichelle Robinson Wydawnictwo: Zielona Sowa opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
32 min.
Barbara Supeł
zielona sowa niedźwiedź dziecko literatura dziecięca Michelle Robinson

Okładka książki Wiktor Lato, ilustrator Andrea Beaty, David Roberts
Wiktor Lato, i... Andrea Beaty, David...
Okładka książki Nie mrugaj Amy Krouse Rosenthal, David Roberts
Nie mrugaj Amy Krouse Rosentha...

Okładka książki Bajka wybierajka. O bardzo głodnym misiu Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski
Bajka wybieraj... Maciej Jasiński, To...
Okładka książki Gdy Pola się zgubi. Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Gdy Pola się z... Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Tomek mały jest nieśmiały Jennifer Bell, Beth Bracken
Tomek mały jes... Jennifer Bell, Beth...

Oryginalna i niestandardowa historia, mało tekstu, duże litery i pytania do czytelnika sprawiają, że książkę szybciutko się czyta.

Czy wyruszasz na przechadzkę do krainy niedźwiedzi?
Czy wiesz, czym się różni niedźwiedź czarny od brunatnego?
Czy brunatne niedźwiedzie mogą być troszkę czarne?
Czy brunatne niedźwiedzie wspinają się na drzewa?
Ile ważą czarne niedźwiedzie?

Przeczytajcie, a się dowiecie:)

Czy wyruszasz na przechadzkę do krainy niedźwiedzi?
Czy wiesz, czym się różni niedźwiedź czarny od brunatnego?
Czy brunatne niedźwiedzie mogą być troszkę czarne?
Czy brunatne niedźwiedzie wspinają się na drzewa?
Ile ważą czarne...

W dechę! Pełna humoru, nieprzewidywalna, z genialnymi ilustracjami.

W dechę! Pełna humoru, nieprzewidywalna, z genialnymi ilustracjami.

Jedna z najzabawniejszych książek dla dzieci, jakie czytałam. Należy więc ją czytać z należytą niepowagą 🤣🤣🤣😜
Rewelacja!!!
Gorąco polecam.
Moje dzieci pokochały od pierwszego wejrzenia, i wcale im się nie dziwię. Obrazki, treść, humor - wszystko pierwszorzędne!!

Rewelacja!!!
Gorąco polecam.

Ostatnio odkryłyśmy z moją A. fantastyczną książkę, która idealnie nadaje się do czytania w sezonie jesiennym, wtedy, kiedy bardzo często chodzimy do lasu na długie spacery :-) "Jak rozpoznać misia? Poradnik dla początkujących" to ciekawa, urocza, zabawna i zaskakująca opowieść, która myślę, że spodoba się wszystkim przedszkolakom :-) Jeśli tylko przeczytacie ją z należytą uwagą na pewno okryjecie wszystko, co będzie wam potrzebne podczas tropieniem jakiegoś misia ;-) :-) Myślę, że ten poradnik nieraz was zaskoczy ;-) Jeśli lubicie przygody i nieoczywiste historie zachęcam was do lektury. Na pewno będzie to dla was niezapomniane przeżycie. Moja A. była tą książką zafascynowana od pierwszej do ostatniej strony. Momentami była podekscytowana, momentami zaskoczona, a momentami nawet rozbawiona do łez. Zatem jeśli jesteście gotowi na największą przygodę życia zachęcam was do czytania :-) Do biegu, gotowi strat... Czas wytropić jakiegoś misia ;-) :-)

„Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących” to zabawna historyjka, która nie zawiera zbyt wielu słów, ale za to od początku do końca wypełniona jest pięknymi ilustracjami Davida Robertsa. Myślę, że ze względu na krótki tekst i prosty w odbiorze styl, może być przeznaczona nawet dla młodszych dzieci, niż od czterech lat, jak informuje nas znaczek na tylnej okładce, oczywiście pod warunkiem, że rodzice pomogą maluchowi poznać tę bajeczkę.

Całość opiera się na odróżnieniu czarnego niedźwiedzia, od brunatnego, co nie jest zbyt trudne. Wystarczy spojrzeć na jego umaszczenie. Choć książeczka informuje, że zwierzęta te mogą być bardzo niebezpieczne, to istnieje też wzmianka o tym, by młody czytelnik nie martwił się, ponieważ istnieje szansa, że nigdy ich nie zobaczy. Mimo zabawnego tonu dowiadujemy się też kilku ciekawostek, na przykład tego, że czarne niedźwiedzie umieją wspinać się na drzewa i mogą osiągnąć wagę nawet sześciuset kilogramów, a w przypadku spotkania z brunatnym „misiem” najlepiej udawać martwego. Oczywiście pozycji tej nie można traktować na poważnie, chociażby ze względu na to, że zwierząt, nie da się pokonać balonem z gumy do żucia, ani gazem pieprzowym. Morał jest natomiast dobry, dzieciom wolno się bawić tylko z pluszowymi egzemplarzami. Jest to cenna nauka do maluchów, dzięki niej zapamiętają, że nie wolno podchodzić do dzikich zwierząt.

Głównym bohaterem jest ciekawski chłopczyk, który może być symbolem wszystkich głodnych wiedzy dzieciaków, które mają wiele pytań i są zainteresowane wszystkim, co dla nich jest nieznane. Chłopcu towarzyszy zabawna narratorka, która ostrzega przed zagrożeniem. Mimo swej absurdalności jest to również urocza oraz tak, jak wspominałam wcześniej, zabawna. Co do wydania, to jest ono solidne, w twardej oprawie i dużym formacie. Myślę, że ta pozycja zapewni rozrywkę całej rodzinie, na przykład przy czytaniu jej przed snem. Polecam!

2079

Zabawnie ilustrowana opowiastka. Szkoda, że tylko o dwóch amerykańskich niedźwiedziach.

• Em '23
  • Dla dzieci 3-5 lat