Plunderer #3

2019-06-21
2019-06-21
Agnieszka Zychma
akcja przygoda romans seinen

Plunderer zaczyna się w dosyć ciekawy sposób, a zarys świata jest intrygujący. To niby trochę standardowe fantasy z wielkimi mocami i pomysłowym wyzwaniem w postaci otchłani. Towarzyszą temu raczej zakręcone postacie i absurdalne sytuacje rodem z komedii w stylu slapstick. Ma to swój urok i może się podobać. Całość jednak zostaje w pewnym momencie wywrócona do góry nogami i spotyka nas niecodzienny twist fabularny. Jak dla mnie zdecydowanie podnosi on atrakcyjności tego tytułu i daje Plunderer gigantyczny potencjał. Nie chcę bawić się w spoilery, ale świat Plunderer staje się bardzo ciekawy już po kilku pierwszych rozdziałach.

W każdej części doświadczyć można było dynamicznej akcji jednak jak na razie to część trzecią można nazwać najbardziej dynamiczną. Zaskakująca była szybkość wydarzeń i liczba zwrotów akcji. Nie zabrakło jednak spowolnień na rzecz drobnych ale istotnych i nawet wzruszających wydarzeń, które miały miejsce w tle walk.

KREW SIĘ LEJE

Z każdym tomem „Plunderer” staje się coraz lepszy. Całość zaczęła się jako lekki, komediowy shounen ze sporą dawką majteczkowych scen i szczyptą tajemnicy. W drugim tomie przybyło akcji, fabuła się zagęściła, a klimat stał się mroczniejszy. Tom trzeci zaś to już konkretna dawka szybkiego tempa, zwrotów akcji, sekretów, tajemnic i lejącej się krwi. A wszystko to znakomicie wykonane i podane w taki sposób, że od tomiku nie można się oderwać.

Na świecie zaczęło źle się dziać. W pewnym mieście pojawił się „Diabeł z otchłani”, tajemnicza, niezniszczalna bestia, która z ziemią zrównała całą okolicę. Teraz demon dociera w pobliże miejsca, w którym znajdują się Rihito i Jail. Tylko czym jest ten dziwaczny napastnik, który nie dość, że potrafi latać – a wszelkich latających machin zabroniono po ostatniej wojnie – to jeszcze przybywa z miejsca, które według wierzeń wszystkich jest sam śmiercią? Co w takim razie kryje się w otchłani?
Wszystkie pytania schodzą na dalszy plan, kiedy wróg zaczyna zagrażać wszystkim. Jego cel jest jeden, wymordować wszystkich w mieście. Rihito skazany zostaje na samotną walkę, bo przeciwnika wspiera al-thing, za tknięcie którego każdemu grozi kara śmierci. Sam jednak nie jest w stanie przebić się przez czarne ręce, a to przecież zaledwie początek… Co zrobi, kiedy odkryje kto znajduje się w środku „Diabła z otchłani”? Czy uda mu się zapobiec masakrze? I co takiego kryje się za całą tą przerażającą sytuacją?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/07/plunderer-3-suu-minazuki.html

KREW SIĘ LEJE

Ta książka potrzebuje rozgłosu, reklamy. Ostatnio jak patrzyłam to czytelnicy owego dzieła spadają. Moim zdaniem jest to mega manga i warto poświęcić na nią chwilę swojego czasu.

Jak do tej pory najlepszy tom. Sporo walki, poznajemy też coś z historii głównego bohatera. Bardzo mnie ona zaintrygowała.

• Manga
  • Mangi