Rokiś

Okładka książki Rokiś
Joanna Papuzińska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Kolekcja Jubileuszowa NK literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kolekcja Jubileuszowa NK
Nasza Księgarnia
1988-01-01
1988-01-01
Rokita

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Kiedy byłam dużo, dużo młodsza poznałam autorkę tej książki na konkursie recytatorskim i otrzymałam nawet od niej autograf. :)
Bardzo podobała mi się ta książka, polubiłam tego małego stworka. Było to bardzo krótka historia, więc nie ma się co rozpisywać. Na koniec trochę mi było smutno, że Rokiś poszedł "w świat", a nie został z Kasią.

Moje wydanie "Rokisia" zawiera wszystkie trzy części (225 stron--w wydaniach zawieszonych w LC są to osobne książki) i tego będzie dotyczyła moja opinia. Mamy tutaj przygody diabła polnego Rokity, który z racji dewastacji środowiska nie może już pomieszkiwać w wierzbach i przeprowadza się do miasta, do domu pewnej dziewczynki o imieniu Kaśka.
Pierwsza część "A gdzie ja się...

Wydaje mi się, że w czasach tych wszystkich Potterów i Narnii (czemu wcale nie jestem przeciwny, zaznaczam) warto sięgnąć po "dobrą", polską książkę. Ja i mój synek (obecnie niewiele ponad 5 letni) lubimy pośmiać się czasem z tych "Rokisiowych" hec i drak. Zdaję sobie sprawę, że jak dla pięciolatka, jest to lektura dość trudna. Nie każde "małe" dziecko może lubić opowieści...

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci