Invincible 6

Okładka książki Invincible 6
Robert KirkmanRyan Ottley Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Invincible [Egmont] (tom 6) komiksy
komiksy
Invincible [Egmont] (tom 6)
Invincible The Ultimate Collection vol. 6
Egmont Polska
2019-12-04
2019-12-04
Agata Cieślak
komiks kirkman

Okładka książki Outcast: Opętanie #6 - Scaleni Paul Azaceta, Robert Kirkman
Ocena 6,0
Outcast: Opęta... Paul Azaceta, Rober...
Okładka książki Invincible 12 Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cory Walker
Ocena 8,2
Invincible 12 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Oblivion Song, tom 4 Lorenzo De Felici, Robert Kirkman
Ocena 0,0
Oblivion Song,... Lorenzo De Felici, ...
Okładka książki Invincible 11 Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cory Walker
Ocena 8,2
Invincible 11 Robert Kirkman, Rya...

Okładka książki Invincible 5 Jason Howard, Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 7,9
Invincible 5 Jason Howard, Rober...
Okładka książki Invincible 7 Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cliff Rathburn
Ocena 8,4
Invincible 7 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Invincible 1 Mark Englert, Dave Johnson, Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cliff Rathburn, Matt Roberts, Terry Stevens, Cory Walker
Ocena 7,6
Invincible 1 Mark Englert, Dave ...
Okładka książki Invincible 4 Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 7,8
Invincible 4 Robert Kirkman, Rya...

Ale się dzieje. Momentami nieco za dużą rzeź i bitka (Conquest), ale podziwiam za bezkompromisowe rozwiązania i śmierć i zniszczenia.
Cieszy część kosmiczna i zapowiedź przyszłych wydarzeń. Ton też jest dużo mroczniejszy z przygniecionym bohaterem i rozważaniami o granicach działania.
Ciekawe i lepsze niż poprzedni tom.
A grafika, zwłaszcza w dużych planszach rewelacyjna.

Liczba złoli i tempo wydarzeń trochę miejscami zabójcze, ale taki to styl tej opowieści....

Od tego tomu nie można się oderwać, zarówno podczas naładowanego akcją początku, jak i w jego spokojniejszych momentach. Autorzy nie przestają zaskakiwać, a fakt, że ten najbardziej intensywny do tej pory tom, jest preludium do jeszcze większych wydarzeń, mocno zaostrza apetyt na kolejne zeszyty.

Ten moment, gdy zaczynasz zdawać sobie sprawę, że podsunięcie synowi tomu pierwszego niekoniecznie było przemyślanym ruchem. Innymi słowy - totalna jatka rozciągnięta na 300 stron, za to tak ciekawa i trzymająca w napięciu, że automatycznie sięgasz po kolejną część

Zdecydowanie najbardziej intensywny tom do tej pory. Akcji jest tyle, że spokojnie można by nią było obdzielić kilka innych tytułów. Druga część tomu jest już spokojniejsza, ale póki co jest to najlepszy tom z serii. Co będzie dalej? Zobaczymy. Dla fanów superhero absolutny mus, dla pozostałych również, żeby zobaczyli jakie rzeczy można robić w tym klimacie nie popadająć w bylejakość.

W tomach 4-6 kiełkują ziarna wątków zasiane w początkowych tomach - historia zyskuje na spójności i wreszcie rozwija się w kierunku tego, czego od początku od tej serii oczekiwałem. Jest zaskakująco, jest dynamicznie, jest emocjonalnie, a postacie dorastają i ewoluują - niektóre w naprawdę nieoczekiwanych kierunkach. Cieszę się, że przetrwałem ten niemrawy (i nieco jednak przydługi) wstęp, bo w kategorii rozrywkowego superhero niewiele jest konkurencji na podobnym poziomie.

instagram.com/polishpopkulture

Dotarliśmy wreszcie do półmetka najlepszej serii superbohaterskiej we wszechświecie. To szczególny moment, bowiem mamy do czynienia z najbardziej emocjonującym i najintensywniejszym dotychczas tomem.

Robert Kirkman prowadzi narrację szóstego tomu jak Alfred Hitchcock, zaczyna od solidnego grzmotniecia, czyli powrotu Angstroma Levi z zastępem Invincibli z alternatywnych wymiarów. Ta niezwykle epicka bitka jest jednym z najlepszych crossoverów w historii medium, a jednocześnie prztyczkiem w nos dla Marvela i DC. Pojawiają się tu znane postacie z uniwersum Image, m.in. Spawn, Savage Dragon, Witchblade czy Pitt, które wspólnie z głównym bohaterem odpierają inwazję. Objętość tego zeszytu jest powiększona, ale i tak na tej niewielkiej powierzchni Kirkman udowadnia, że da się opowiedzieć emocjonującą i angażującą historię bez potrzeby mnożenia tie-inów, prequeli i innych zbędnych serii. Opowieść jest zwarta i intensywna, wszystko co potrzeba do jej zrozumienia, zostało wcześniej anonsowane na łamach poprzednich albumów, a każdy z gościnnych herosów dostaje swoje pięć minut. Perfekcja.

Cała recenzja tutaj: https://tiny.pl/tvbd6

1945

To już szósty – zbiorczy tom – przygód nastoletniego superbohatera, który musi stoczyć walkę, praktycznie ze wszystkimi, nie wyłączając własnej rodziny. To ciekawe ujęcie bohatera, który jednocześnie wiedzie całkiem normalne i w gruncie rzeczy nudne życie, zainteresowało mnie na tyle, że na kolejny tom czekam z lekką niecierpliwością. „Invincible”, to komiks, przy którym trudno się nudzić.

O szóstym tomie możemy przeczytać że:
Sterowany przez Angstroma Levy’ego najazd Invincible’ów! Epokowy pojedynek z Conquestem! Ostatnie przygotowania do wojny z Viltrum! Inwazja mózgonogów na Ziemię! W tym albumie jest wszystko – czy to aby nie za wiele dla jednego, nastoletniego superbohatera?

Podsumowując
To jeden z tych komiksów, w których twórca dowolnie może kształtować swojego bohatera, nie obawiając się ingerencji innych artystów. Kirkman jako ojciec, ma pełne prawa do swojego dziecka. I widać to od samego początku. Przeglądając kolejne tomy, uważam, że niezbyt kocha swoje dziecko. Ile ten młodzieniec przeżył! Jednak jest ciekawie, a to chyba najważniejsze. Ten komiks jest taki, jaki być powinien. Rozrywka na najwyższym poziomie i zabawa z konwencją. Mogę tylko polecić, a w marcu możemy się spodziewać siódmego tomu cyklu.

Dodaj cytat z książki Invincible 6