Nieuchwytny

2019-06-19
2019-06-19
Anna Esden-Tempska

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Całkiem wciągająca lekturę, trzyma w napięciu, ale wcześniejsze opowieści autora bardziej mi się podobały.

Niezła, chociaż miałam 2 teorie robocze na temat sprawcy i jedna się sprawdziła.

Gdyby nie drastyczne opisy byłaby gwiazdka więcej. Niby są one uzasadnione wg autora, ja jednak tego nie lubię. Akcja podobała mi się, zakończenie zaskakujące, jak lubię. Szukam następnej książki autora (autorów)

Po dłuższej przerwie liczyłam na lepsze spotkanie z Pattersonem. Książkę mogę ocenić co najwyżej jako poprawną. Cechuje się ona szybką akcją, licznymi zwrotami i oryginalną fabułą. Najsłabszą stroną tej pozycji są postaci wykreowane przez autora. Stworzone są bez pomysłu, wydają się być jednowymiarowe, bezbarwne i nierealne. Zwłaszcza postać głównej bohaterki jest mocno spłycona. Nie pozwoliło mi to w pełni cieszyć się z lektury. Książka z dobrym pomysłem na fabułę, mogąca być bardzo wciągającym thrillerem, gdyby tylko autorowi chciało się bardziej dopracować szczegóły i popracować nad wątkami pobocznymi.

Świetny kryminał. Doskonale pokazuje proces pozyskiwania informacji o sprawcy - jak policjanci nie mając praktycznie żadnych danych budują wiedzę o przestępcy z mikro kawałeczków. No i to zaskakujące zakończenie! Co prawda w samej końcówce można się już domyślić o kogo chodzi, ale i tak dałam się zaskoczyć.
I jeszcze taka jedna mała sprawa - byłabym wdzięczna wydawcom za ostrzeżenie, że w książce zawarte są drastyczne szczegóły. Nie zawsze mam na nie nastrój lub nie zawsze czuję się na siłach mierzyć się z ludzkim okrucieństwem w książce, którą czytam - było nie było - dla przyjemności.

I jeszcze taka jedna mała sprawa - byłabym wdzięczna wydawcom za...

Bardzo dobra. Nieprzewidywalna. Zaskakujące zakończenie

Bardzo dobra. Nieprzewidywalna. Zaskakujące zakończenie

Czytałam ale bez takiego zachwytu jak tu jest opisany. Opisy morderstw drastyczne ale bez przesady. Jest zawsze jakieś"ale" .
Czy polecam? Tak .

Czy polecam? Tak .

Niektóre książki powinny mieć na okładce oznaczenie "drastyczne". W pewnym momencie opisy zbrodni były po prostu ohydne. Co prawda Patterson utrzymuje poziom i konstrukcja fabuły wymagała wspomnianych opisów, niemniej jednak przyjemnie się tego nie czyta. Moją ocenę obniża przedstawienie mętnych motywacji zbrodniarza. Jakieś takie naciągane.

Wartka akcja i przede wszystkim zakończenie, które zmiotło mnie z nóg!

Wartka akcja i przede wszystkim zakończenie, które zmiotło mnie z nóg!

Moja relacja z książkami pisanymi przez Pattersona w duetach z innymi pisarzami jest … dziwna. Zdecydowanie preferuję najmocniej serię z #alexcross. Ale tutaj miło się zaskoczyłam.

Z pewnością pierwiastek pana Pattersona jest tutaj duży, bo ten styl, szybkość akcji jest charakterystyczna dla tego pisarza. Tutaj doceniam też szeroki element psychologiczny, do tej pory mało obecny w książkach pióra tego pisarza.

Najbardziej nie siadła mi postać głównej bohaterki. Niby agentka FBI, silna babka, twardo stąpająca po ziemi, a jednak czasami wyczyniająca takie niestworzone rzeczy, że nawet wariaci by się powstydzili.

Szacunek za “pamiętnik” mordercy. Mega mi się czytało fragmentu, w kórych wyjaśnia on ze swojej perspektywy, po co to robi- podpala niewinnych ludzi. Tonuje to też trochę akcję, która momentami bywała aż irracjonalnie szybka.

• Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Nieuchwytny