Borek i Bogowie Słowian

2017-01-01
2009-01-01
mitologia słowiańska bogowie bóstwa Słowianie

więcej Więcej

Ładnie opowiedziana mitologia Słowian. Forma bardzo przystępna dla młodego odbiorcy. Ja czytałem dzieciom do poduszki.

Wyszukałam "Borka" dla syna, bo jak mu ostatnio powiedziałam, że piorunami młóci Perun, to wytrzeszczył na mnie oczy. Trochę wstyd, że nie zaznajomiłam go ze słowiańszczyzną, a mitologię grecką zna. W Borku nie mamy skomplikowanej fabuły: główny bohater przenosi się w czasie i trafia w ręce słowiańskich Bogów, a potem z każdym z nich ma jakąś przygodę. Ot, taki przelot...

Ciekawa opowiastka dla dzieci i młodzieży. Czcionka duża, ilustracje ładne. Szybko się czyta, poznając Słowiańskich Bogów i Boginie.
Niestety zdarzają się błędy w druku, np brakujące litery tudzież zbyt małe przerwy między wyrazami (to przez wyjustowanie tekstu), co nieco utrudnia czytanie. Na szczęście czytelnika, nie jest tego dużo.
Myślę, że pozycja obowiązkowa dla...

Na półkach: , , , , ,

Cała opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/12/borek-i-bogowie-sowian-igor-d-gorewicz.html
Mitologia słowiańska jest ostatnio dość "modna", że tak się to nazwie. Zerka na nas z każdego kątka, przypominają o niej facebookowe grupy i wydarzenia. Dzieje się wokół niej sporo. Z jednej strony to dobrze - w końcu bowiem mamy możliwość poznać wiarę naszych...

Słowiańscy Bogowie i ich dziedziny. Każdy panuje nad wybranym elementem świata i życia ludów zamieszkujących tereny przyszłej Polski. Borek poszukuje posążka Trzygłowa, żeby powrócić do współczesności, wszystkie postaci z mitologii opowiadają mu o sobie, a my uczymy się razem z nim.

Bardzo dobra!

Książka wspaniała, mimo tego, że przeznaczona raczej dla dzieci, także dorośli mogą spokojnie złapać za ten tytuł. Wiele wyjaśnia i opowiada, wszystko w ciekawej formie. Książka posiada także ilustracje, lecz niestety nie brakuje w niej błędów.

• Słowianie
  • Do kupienia
  • Dla dzieci
  • Beletrystyka: Dzieci i młodzież
  • Zainteresowania: Medieval szeroko rozumiany
  • Słowiańszczyzna
  • Baśnie, bajki, legendy i klechdy

Dodaj cytat z książki Borek i Bogowie Słowian