Dinozaury. Skamieliny i pióra

Okładka książki Dinozaury. Skamieliny i pióra Joe Flood, M.K. Reed
Okładka książki Dinozaury. Skamieliny i pióra
Joe FloodM.K. Reed Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Naukomiks popularnonaukowa dziecięca
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
popularnonaukowa dziecięca
Seria:
Naukomiks
Tytuł oryginału:
Science Comics: Dinosaurs: Fossils and Feathers
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2018-07-18
Data 1. wyd. pol.:
2018-07-18
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310133069
Tłumacz:
Anna Studniarek-Więch
Tagi:
Anna Studniarek nauka dinozaury
Średnia ocen

7,9 7,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Kefir w Kairze, czyli podróże palcem po mapie Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Ocena 7,4
Kefir w Kairze... Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Chłopiec, balonik i miś. Kubuś i Przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś Brittany Rubiano, Mike Wall
Ocena 7,3
Chłopiec, balo... Brittany Rubiano, M...
Okładka książki Planetarium. Muzeum kosmosu Raman Prinja, Chris Wormell
Ocena 8,6
Planetarium. M... Raman Prinja, Chris...
Okładka książki Man zou. Chiny dla dociekliwych Jacek Ambrożewski, Izabella Kaluta
Ocena 7,8
Man zou. Chiny... Jacek Ambrożewski,&...

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
38 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
291
69

Na półkach:

O dinozaurach książek ci bez liku, a to kolejna z nich. Jest to historia odkryć paleontologicznych w formie komiksu. Poczucie humoru plus wiedza dają nam fantastyczną książkę. Przyjemnie się to czyta, a jeszcze lepiej ogląda. Szczególnie gdy widzi się włochatego welociraptora i myśli o tym, jak to nauka ewoluuje na naszych oczach. Ja się uczyłam, że welociraptory były łyse jak jaszczurka, syn się uczy, że włochate jak dudki, a moje wnuki (obym doczekała) będą się uczyły, że posługiwały się sztućcami. Doskonała pozycja na prezent dla 5-10 latka.

O dinozaurach książek ci bez liku, a to kolejna z nich. Jest to historia odkryć paleontologicznych w formie komiksu. Poczucie humoru plus wiedza dają nam fantastyczną książkę. Przyjemnie się to czyta, a jeszcze lepiej ogląda. Szczególnie gdy widzi się włochatego welociraptora i myśli o tym, jak to nauka ewoluuje na naszych oczach. Ja się uczyłam, że welociraptory były łyse...

więcej Pokaż mimo to

avatar
437
435

Na półkach:

Autorzy książki poruszają tematy związane z paleontologią, geologią i genetyką, ale robią to w niezwykle przystępny dla małego odbiorcy sposób – przedstawienie dziejów tych nauk w formie komiksu to według mnie strzał w dziesiątkę, tym bardziej, że wszystkie informacje są przedstawione w lekki sposób. Znalazło się też miejsce na subtelny humor. To właśnie od tej książki może się zacząć przygoda niejednego dziecka z fascynującym światem nauki…

http://www.czytajac.pl/2018/08/dinozaury-skamieliny-i-piora/

Autorzy książki poruszają tematy związane z paleontologią, geologią i genetyką, ale robią to w niezwykle przystępny dla małego odbiorcy sposób – przedstawienie dziejów tych nauk w formie komiksu to według mnie strzał w dziesiątkę, tym bardziej, że wszystkie informacje są przedstawione w lekki sposób. Znalazło się też miejsce na subtelny humor. To właśnie od tej książki może...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

Dinozaury fascynują nas od kilku wieków. Wcześniej gigantyczne kości znajdywane w różnych miejscach pozwalały na snucie niezwykłych opowieści o olbrzymach, gigantach, smokach. Nim zajęto się nimi naukowo powstało wiele legend i mitów wyjaśniających ich pochodzenie, wpływ na ludzkie życie i wyginięcie. Przypisywano im różne cechy. W kulturze zachodniej były uosobieniem zła zwalczanego przez świętych. Kości dawały duże pole do manewru wszystkim pragnącym zaimponować fantazją i wiedzą. Dopiero XVIII-XIX wiek dały początki naukowemu podejściu do tematu i narodzeniu się geologii, za której prekursora uważa się Williama Smitha, autora pierwszej geologicznej mapy Anglii. Epoka romantyzmu to nie do końca czas odchodzenia od nauki, ale poszerzanie współpracy z ludźmi, korzystanie z ich odkryć, czego przykładem może być intensywna praca Mary Anning z naukowcami. Niewykształcona kobieta z biednej rodziny bardzo szybko poszerzała wiedzę na temat prehistorycznych zwierząt i pomagała w poszukiwaniach skamielin. Właśnie o takich ciekawostkach możemy dowiedzieć się z książki „Dinozaury. Skamieliny i pióra” MK Reeda z ilustracjami Joe’a Flooda.
Autorzy zabierają nas w świat dinozaurów przenosząc o wiele milionów lat w przeszłość. Na pierwszych stronach widzimy maszerujące stada, pływające olbrzymy, latające pterodaktyle, prowadzące intensywne życie toczące się wokół zdobywania pokarmu i walki o przetrwanie. Tajemnicze zniknięcie i odkrycie skamielin w starożytności dało początki mitom, a później opowieściom o świętych oraz rycerzach. Dowiemy się również, w jaki po raz pierwszy zainteresowano się nimi naukowo i w jaki sposób zainteresowano się tym, co kryje w sobie ziemia. Ten temat staje się pretekstem do opowiedzenia w jaki sposób niektóre kości przetrwały miliony lat, a inne nie.
Nie zabraknie też tematu powstawania nazewnictwa prehistorycznych zwierząt. To staje się pretekstem do opowiedzenia o tym, czym jest geologia, paleontologia, koprolity oraz podzielenia się informacją możliwości znalezienia konkursu na nazwę do odkrytego dinozaura. Śledzenie kolejnych etapów odkryć naukowców pomaga zrozumieć, że nauka to ciągłe poszukiwanie i nie ma wiedzy niepodważalnej. Młodzi czytelnicy z komiksu dowiedzą się o naukowych sporach oraz ciągłej ewolucji teorii dotyczących dinozaurów. Nie zabraknie też informacji o tym, jakie żyjące zwierzęta są spokrewnione z właścicielami skamieniałych kości oraz w jaki sposób po miednicy ocenia się ich pokrewieństwo. Ponad to znajdziemy w niej wiedzę na temat dawnego położenia lądów, sposobu oznaczania skał, oceniania wieku skamielin.
W opowieści o dinozaurach zawarto również informacje o wkładzie kobiet w naukę. Poza niewykształconą Mary Anning posiadającą rozległą wiedzę oraz niezwykły zmysł obserwacji znalazło się też miejsce dla Migmom Talbot z kolegium Mount Hohyoke, która była pierwszą naukowczynią zajmującą się dinozaurami. Na końcu publikacji zawarto aktualny stan wiedzy o dawnych zwierzętach, sposobach przechowywania kości, badaniach dotyczących mórz.
„Dinozaury. Skamieliny i pióra” to niepozorna lektura pełna ilustracji. Wejście w jej treści zaskakuje czytelnika ogromem przekazywanych informacji nieograniczających się do zamieszczenia ilustracji dinozaura, opisu jego funkcji, ale zawierająca sporą dawkę informacji o tym, z jakimi problemami mieli naukowcy, w jaki sposób rywalizowali ze sobą, a także pokazaniem jak bardzo kobiety - mimo dyskryminacji – były zaangażowane w naukową pracę.
Całość barwna, pełna przyciągających wzrok ilustracji, niedługich informacji zachęcających do lepszego poznawania. Bardzo dobrze zszyte strony oprawiono w solidną okładkę, dzięki czemu książka jest estetyczna i trwała.
Osobiście jestem zachwycona książką. Myślę, że lektura będzie przydatna w edukacji przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. Zdecydowanie polecam.

Dinozaury fascynują nas od kilku wieków. Wcześniej gigantyczne kości znajdywane w różnych miejscach pozwalały na snucie niezwykłych opowieści o olbrzymach, gigantach, smokach. Nim zajęto się nimi naukowo powstało wiele legend i mitów wyjaśniających ich pochodzenie, wpływ na ludzkie życie i wyginięcie. Przypisywano im różne cechy. W kulturze zachodniej były uosobieniem zła...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1514
1210

Na półkach: , , , ,

I przyszła pora na powrót do czasów szczęśliwego dzieciństwa, kiedy jako pięciolatka miast bawić się lalkami, zakładać mamine byty na obcasie i sukienki wraz ze sznurem [sztucznych] pereł, przesiadywałam z głową w książkach o pradawnych gadach, które całe miliony lat temu kroczyły po Ziemi. Kochałam wszystko, co związane było z dinozaurami – książki, filmy, kolorowanki, nadruki na koszulkach, ale choć jako dziecko byłam nimi nieziemsko zafascynowana, równie mocno się ich obawiałam, szczególnie tych mięsożernych – wiadomo. Z sentymentem zaś sięgnęłam po pierwszy tom Naukomiksu od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, by ponownie, choć na kilka chwil. Poczuć tę dziecięcą fascynację szkieletami i wyobrażeniami o nich samych. Jakie były tak naprawdę? Pytanie nadal pozostaje otwarte...

Dinozaury – skamieliny i pióra ciekawie zilustrowana, w formie komiksu, historia o odkrywaniu tajemnic przeszłości, które ukrywały się głęboko w ziemi pod postacią szkieletów pradawnych stworzeń. Razem z autorami cofamy się 68 000 000 lat wstecz i poznajemy stworzenia, które kiedyś władały przestworzami, lądami i oceanami, obserwując jak ewoluowały na przestrzeni milionów lat, by w końcu wyginąć, choć tak nie zupełnie... Jak bowiem wiadomo, niektóre zwierzęta to krewniacy wielkich gadów, a naukowcy do tej pory próbują rozwikłać tajemnicę ich wyginięcia – czy faktycznie w naszą planetę uderzył wielki meteoryt?, a może stało się coś zupełnie innego, co spowodowało, że 90% stworzeń zniknęło z powierzchni?

Trafiamy na pierwsze „wykopaliska” w czasie rewolucji przemysłowej, podczas której przypadkowo odkrywano całe pokłady amonitów i belemnitów, by czasem natrafiać na coraz większe okazy. Autorzy pokazują, jak na przestrzeni kilku wieków odkrywano kolejne gatunki, jak wymyślano nazwy i prowadzono badania dotyczące sposoby odżywiania, poruszania się i stworzenia ich podobizn, które jak się okazuje, również na przestrzeni tych lat zmieniały się jak w kalejdoskopie i, by nie było tak łatwo, nadal sprawiają naukowcom problemy, spędzając sen z powiek nie tylko w kwestii wyglądu.

Autorzy w przystępny sposób przekazują całą masę ciekawych faktów i informacji związanych z dinozaurami i ich ewolucją oraz samą historię paleontologii, która jest niezwykle fascynującą dziedziną nauki. Bogate ilustracje, które kolorami przyciągają wzrok, świetnie oddają tekst przygotowany przez MK Reed, czyniąc tę lekturę dużo ciekawszą.
Jest i poważnie i zabawnie, a przecież to mali czytelnicy lubią najbardziej. :)

Zatem jeśli macie ochotę na interesującą podróż do przeszłości i chcecie odkrywać krok po kroku świat dinozaurów, koniecznie zaopatrzcie się w ten Naukomiks. Dobra zabawa gwarantowana, a i czegoś się nauczycie... Mali i Duzi... :)

Polecam!

I przyszła pora na powrót do czasów szczęśliwego dzieciństwa, kiedy jako pięciolatka miast bawić się lalkami, zakładać mamine byty na obcasie i sukienki wraz ze sznurem [sztucznych] pereł, przesiadywałam z głową w książkach o pradawnych gadach, które całe miliony lat temu kroczyły po Ziemi. Kochałam wszystko, co związane było z dinozaurami – książki, filmy, kolorowanki,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7941
6796

Na półkach: , , ,

O DINOZAURACH LEKKO I Z HUMOREM

Świat się zmienia, wszystko idzie naprzód a jednak pewne rzeczy pozostają takie same. Niemal ćwierć wieku temu ludzie przeżywali wielką fascynację dinozaurami, a kioski, księgarnie i sklepy pełne były najróżniejszych publikacji i gadżetów związanych z tymi wymarłymi zwierzętami. Wszystko za sprawą Spielberga i jego "Jurassic Parku" opartego na powieści Michaela Crichtona. Teraz, choć mody na te stworzenia raczej nie ma, w kinach gości kolejna część filmu, na księgarskich półkach znaleźć można kolejną opowieść Crichtona w tym temacie (choć autor nie żyje już od dekady),a i wszelkiej maści innych tytułów podejmujących tę kwestię nie brakuje. Jednym z nich jest "Naukomiks", łączący w sobie sporą porcję wiedzy z lekkością, przystępnością i komiksową formą.

Poznajcie dinozaury, stworzenia, która przez 165 milionów lat rządziły naszą planetą na lądzie, w wodzie i powietrzu. Były ich najróżniejsze gatunki, żywiły się mięsem i roślinności (w zależności od typu, oczywiście),ale potem wyginęły. 66 milionów lat później na Ziemi pojawił się człowiek, który na początku pozostałości po nich – kości, jajka i im podobne – brał za szkielety słoni lub nawet mitycznych stworzeń. Powoli jednak, wraz z rozwojem cywilizacji i nauki, zaczynał odkrywać ich sekrety i świat, który przeminął. Świat, odkrywany teraz powoli przed młodymi czytelnikami…

Całość recenzji na mim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/07/dinozaury-skamieliny-i-piora-mk-reed.html

O DINOZAURACH LEKKO I Z HUMOREM

Świat się zmienia, wszystko idzie naprzód a jednak pewne rzeczy pozostają takie same. Niemal ćwierć wieku temu ludzie przeżywali wielką fascynację dinozaurami, a kioski, księgarnie i sklepy pełne były najróżniejszych publikacji i gadżetów związanych z tymi wymarłymi zwierzętami. Wszystko za sprawą Spielberga i jego "Jurassic Parku"...

więcej Pokaż mimo to

avatar
157
55

Na półkach:

Macie może w domu małych albo i większych fanów dinozaurów? Jeśli tak, mam dla Was bardzo ciekawą propozycję. "Dinozaury. Skamieliny i pióra" to naukomiks, takie ciekawe połączenie przyjemnego z pożytecznym, niemal nauka przez zabawę, ja naprawdę uwielbiam takie rozwiązania. Mamy do wyboru mnóstwo publikacji o dinozaurach, mnóstwo filmów, ale niewiele jest w nich prawdy, najczęściej autorów bardzo ponosi wyobraźnia. Ten komiks, bogaty jest w wartościową, przydatną wiedzę.

Całość jest naprawdę świetnie wydana, solidna twarda oprawa i piękne, wyraźne ilustracje niezaprzeczalnie zachęcają do zapoznania się z książką. W komiksie dokładnie opisane są, wszystkie etapy życia dinozaurów, wszystkie istotne fakty i ciekawostki.
Dinozaury przez 165 milionów lat kroczyły po Ziemi, aż nagle ni stąd, ni zowąd wyginęły. Kiedy 66 milionów lat później na Ziemi pojawili się ludzie, zaczęli dostrzegać dziwne kości i próbowali zrozumieć, do kogo mogły one należeć. Oczywiście wtedy teorie były bezsensowne, a ludzi za bardzo ponosiła wyobraźnia, z czasem jednak zaczęto bardziej dociekać i więcej kopać. William Smith opublikował mapę Anglii z nazwanymi warstwami skał, w ten sposób próbował wytłumaczyć, jak mogły funkcjonować i wyginąć dinozaury. Przez setki lat o tych prehistorycznych stworzeniach krążyło mnóstwo bzdurnych teorii, wielu było też profesorów i uczonych, którzy próbowali rozwiązać największą zagadkę z przeszłości, najczęściej rywalizowali oni ze sobą i wykluczali oraz wyśmiewali wzajemnie swoje teorie. Komiks jest naprawdę szalenie ciekawy, nie chce opowiadać Wam całej książki, znajdziecie tu naprawdę wszystko, czego chciałoby się dowiedzieć dziecko o tych stworach, wraz ze świetnymi ilustracjami.


http://www.bookparadise.pl/2018/07/dinozaury-skamieliny-i-piora-mk-reed.html

Macie może w domu małych albo i większych fanów dinozaurów? Jeśli tak, mam dla Was bardzo ciekawą propozycję. "Dinozaury. Skamieliny i pióra" to naukomiks, takie ciekawe połączenie przyjemnego z pożytecznym, niemal nauka przez zabawę, ja naprawdę uwielbiam takie rozwiązania. Mamy do wyboru mnóstwo publikacji o dinozaurach, mnóstwo filmów, ale niewiele jest w nich prawdy,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1764
1753

Na półkach:

Szybko się czyta. Fajne ilustracje.

Szybko się czyta. Fajne ilustracje.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    47
  • Chcę przeczytać
    26
  • Posiadam
    11
  • Komiksy
    6
  • Dla dzieci
    5
  • 2023
    3
  • Komiks
    3
  • 2018
    2
  • A.D. 2019
    1
  • Komiksowo
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dinozaury. Skamieliny i pióra


Podobne książki

Przeczytaj także