Jan III Sobieski : afera w Wilanowie

Małgorzata Strękowska-Zaremba Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Polscy Superbohaterowie literatura dziecięca
Wydawnictwo RM
Jan III Sobieshi Szlachta królowie Polski listy do Marysieńki odsiecz wiedeńska
literatura dziecięca
Polscy Superbohaterowie
Jan III Sobieshi Szlachta królowie Polski listy do Marysieńki odsiecz wiedeńska

W Janie III Sobieskim obserwujemy rodzinę Gajów, która stara się uporać z wybuchowymi zapędami bliźniaków oraz napisaniem książki o Sobieskim właśnie. Wspólnie poznajemy nie tylko ciekawostki z życia tego wielkiego króla i wodza, ale także historię miłosną z Marysieńką, pojawienie się ziemniaków w Polsce czy też po co królowi był na bitwie potrzebny taboret.

Więcej na...

• Na mojej półce
  • Akcja 52 książki (2020)
  • 3s) Strękowska- Zaremba Małgorzata
  • 1b) historyczne