The Play

Okładka książki The Play Elle Kennedy
Okładka książki The Play
Elle Kennedy Wydawnictwo: Independently published Cykl: Briar U (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Briar U (tom 3)
Independently published
2019-10-07
2019-10-07
1999549759
hokej romance love college

Całkiem przyjemny zapychacz czasu

Całkiem przyjemny zapychacz czasu

Bardzo długo zabierałam się za ten tom, chociaż historię Huntera chciałam poznać od momentu, w którym pojawił się jeszcze w serii Off-campus.

Hunter jest hokeistą, który narzuca sobie trudne zadanie przez cały rok akademicki wstrzymuje się od seksu. Koledzy z drużyny nie wierzą że mu się uda, ale on jest wytrwały w swoim postanowieniu i nawet wspólny projekt z atrakcyjną dziewczyną nie spowoduje że złamie swoją żelazną zasadę.

Demi chce zostać w przyszłości psychoterapeutą, chociaż rodzice mają dla mniej inny plan na przyszłość. Demi ma wieloletniego chłopaka, którego bardzo kocha, chociaż on ma inne zdanie na temat ich związku.

Relacja Huntera i Demi zaczyna się od wspólnego projektu, poprzez przyjaźń aż do relacji, w której pojawiają się uczucia.

Wiem że to nie jest jakaś wybitna literatura, ale i tak się świetnie bawiłam podczas czytania. idealna aby się odstresować i za pomnieć na parę godzin o realnym świecie.

Podobało mi się to, że sfera seksualna między głównymi bohaterami przez większość książki z założenia nie istniała. Proces poznawania się, zaprzyjaźniania, pomagania sobie w różnych sytuacjach - to było naprawdę wciągające i zabawne. A naprawdę nie podobało mi się to, w jaki sposób Hunter został w sumie zmuszony do porzucenia swoich postanowień. Dlaczego Demi nie mogła ich po prostu uszanować? I jako para byli zupełnie nijacy.
Poza tym miałam wrażenie, że w książce jest sporo zbędnych postaci, które poza tłem zupełnie nic nie wnoszą. A jednak poświęca się im sporo uwagi. Melodramatyczna akcja na sam koniec też zupełnie niepotrzebna. Co ciekawe, ta seria przedstawia cały kalejdoskop postaw rodzicielskich i chyba najbardziej irytują mnie postaci, które uważają się za wyjątkowo wspierających rodziców (i ich dzieci za takich je uważają),a tak naprawdę są okropni. Ostatecznie wyszło dość przeciętnie.

Spadek, ale nadal poziom zadowalający. Główna para świetnie dobrana, ale ilość melodramatu wrzucona na koniec kompletnie niepotrzebna.

Czego się nauczyłem po zeszłorocznych rozgrywkach i co trapiło naszą drużynę hokejową przez cały poprzedni sezon? Nigdy więcej takiego rozprzężenia. Koniec z seksem przy każdej nadarzającej się okazji, kropka. Jako nowy kapitan drużyny potrzebuję zupełnie nowej filozofii życiowej: teraz liczy się hokej i uczelnia, na kobiety przyjdzie czas później. Co oznacza, że ja, Hunter Davenport, oficjalnie żyję w celibacie. Nieważne, że tak diabelnie trudno w nim wytrzymać… Jednak te nowe zasady nie zabraniają mi przyjaźnić się z kobietami. I nie będę kłamał – moja nowa koleżanka Demi Davis to naprawdę fajna laska. Jest inteligentna, jej ponętne usta ciągle mnie prowokują, podobnie jak jej zgrabne ciało, jestem jednak pewien, że dam radę oprzeć się pokusie. Teraz tylko muszę przekonać do tego swoje ciało i serce…

Czasem upadamy [...] .czasami popełniamy błędy. Czasem zawodzimy.

Nie spodziewałam się po dwóch, iż po dwóch wyśmienitych tomach, kolejny okaże się na równie wysokim poziomie, a jednak ponownie dostajemy historię, od której bardzo ciężko oderwać się. Po raz kolejny dostajemy opowieść o parze z pozoru nie do połączenia, a jednak przepełnioną chemią i namiętnością.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2023/11/rozgrywka-elle-kennedy.html

Naprawdę fajna książka, bardzo lubię styl pisania autorki. Szybko się czytało, postacie nie były przerysowane. Książka godna polecenia!!!

Historia Huberta i Demi to jedna z moich ulubionych. Uwielbiam ją

Historia Huberta i Demi to jedna z moich ulubionych. Uwielbiam ją

Kolejna odsłona Brair U - początek bardziej udany niż zakończenie. Zabawny wątek z Eggscobarem, szkoda, że, że później praktycznie przestał istnieć.
Tłumaczka powinna się sporo podszkolić i nie tłumaczyć wybiórczo nazwisk bohaterów. Takie kwiatki są niedopuszczalne: oficer Darek Dąb/ oficerze Dąbie - kiedy imiona i nazwiska wszystkich innych bohaterów zachowane zostały w oryginale; do tego kłania się odmiana przez przypadki. Poza tym mało mi oczy na wierzch nie wyszły kiedy zobaczyłam "kwizach z matematyki" (WTF!!!).

Po zeszłorocznej bójce na lodzie w trakcie półfinałów Hunter dochodzi do wniosku że musi wziąć się w garść. Jeśli chce być świetnym graczem hokeja i najlepszym kapitanem musi całkowicie skończyć z kobietami. I tego się trzyma. Mimo iż jest ciężko, jego seksowni współlokatorzy wyciągają go na imprezy i non stop wracają do mieszkania z nowymi dziewczynami on trzyma się swojego planu. W trakcie semestru zostaje przypisany do pracy grupowej z psychologii z Demi. Dzięki Bogu jest zajęta co sprawia że okazuje się być świetną przyjaciółką dla Huntera - zadziorna, sarkastyczna i bardzo ładna ale nieosiągalna z powodu długoletniego związku z kolegą z dzieciństwa.

Fajna książka ze świetnym głównym bohaterem który trzyma się swojego planu. Wreszcie ktoś zdeterminowany a nie takie ciepłe masło! Plus Pablo! Najlepsza maskotka hokejowa ever! Z przyjemnością przeczytam jeszcze raz co polecam z czystym sercem wielbicielkom romansów tym bardziej tych hokejowych :)

Po porażce drużyny hokejowej w poprzednim sezonie wiele się zmieniło. Kiedy nowym kapitanem zostaje Hunt Davenport chęć wygranej i odpokutowania staje się silnijesza niż kiedykolwiek i doprowadza go do podjęcia pewnej bardzo ciężkiej decyzji. Postanawia żyć w pełnym celibacie. Jednakże pozając Demi Davis jego wytrwałość staje pod znakiem zapytania. Czy da radę przekonać siebie, iż nie jest nią zainteresowany?

Już kiedy postać Hunta pojawiła się w serii Off-campus bardzo chciałam go poznać. Wydawał się interesujący, zasługiwał na swoją własną historię, a kiedy ją dostał, wykorzystał ją w pełni.

Davenport ma po prostu wielkie serce, które jest niedocenione. Ludzie kochają go osądzać, unikając zobaczenia jego prawdziwego „ja”. Jedyną osobą, która dała mu szanse jest właśnie Demi. Nie tylko go poznała, ale wyciągnęła z niego najlepszego siebie. Obydwoje zaakceptowali się nawzajem, a co ważniejsze zaufali.

Także zapraszam na niesamowita historię, o hokeiście, którym nie da się zapomnieć.

• Romans

Elle Kennedy Rozgrywka Zobacz więcej