Mały Saj i wielka przygoda

Marcin MacięgaMagdalena Wiśniewska Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci opowieści dla młodszych dzieci
Zielona Sowa
Piórko konkurs dziecięca
opowieści dla młodszych dzieci
Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci
Piórko konkurs dziecięca

Przyznam, że to moja ulubiona książeczka z serii piórko :)) Aż dziwię się, że ma tak niską notę!! Jak dla mnie niesamowicie pobudza wyobraźnię. To historia którą się pamięta.

Bardzo fajna książka, wyróżniająca się misternie ułożoną, przygodową fabułą oraz nieprzeciętnym zakończeniem. Zdecydowanie w pierwszej trójce moich faworytów konkursu Piórko, razem z "Nieustraszonym strachem na wróble" i "Szarym domkiem", które również wniosły do konkursu coś nowego i jednocześnie bardzo pozytywnego.

Muszę przyznać, że opowieści przybliża klimat Indii. Niestety jest pisana dla wszystkich i dla nikogo. Mamy tutaj dużo opisów i dość trudny język. Małe dziecko się nudzi, a starszy czytelnik nie sięgnie po tą pozycję. Na domiar złego obrazki są stworzone pod dorosłego odbiorcę w stylistyce modernistyczej.

"Mały Saj i wielka przygoda" to zdecydowanie zasłużony zwycięzca konkursu Piórko 2018 w kategorii tekst. Mój faworyt z piórkowej kolekcji.
Saj to chłopiec mieszkający dawno temu w Indiach. Baśniowa atmosfera, zetknięcie z inną kulturą, przygoda, która rozwija się na oczach zaskoczonego czytelnika plus ważne wartości tolerancji i szacunku dla świata przyrody zawarte w...

Ostatnia jak na razie książeczka z serii: "Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci", którą przeczytałyśmy i recenzujemy.
To historia o małym indyjskim chłopcu Saju, który z rodzicami i siostrą mieszka w tym pięknym, kolorowym, tajemniczym kraju. Mają swoje ulubione zabawy i sekrety. Jego dom otacza egzotyczny ogród, w którym Saj nieodmiennie odnajduje przeróżne...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fantastyczna książka,w podwójnym znaczeniu tego słowa! Autorce udało się dokonać bardzo trudnej rzeczy,którą potrafią osiągnąć rasowi pisarze - w realnym świecie przedstawionym sprawnie nakreśliła fabułę balansującą na granicy jawy i snu. Przez niemal całą książkę trudno jednoznacznie określić,czy pewne rzeczy wydarzyły się naprawdę,czy są tylko wytworem wyobraźni. I...

Nie wiem nad czym ten zachwyt. Może i pełna kolorów, przybliżająca Indie, ale nic poza tym. Syn się wynudził podczas czytania, w połowie chciał zrezygnować.

Zaskakująco dobra książka dla dzieci, nabyta bez dłuższego namysłu w Biedronce. Czytaliśmy razem z sześcioletnim synem,obaj przepadliśmy! Wydarzenia rozgrywają się w pięknie odmalowanej indyjskiej scenerii, a fabuła trzyma w napięciu do samego końca.

Rzadko zdarza mi się czytać bajki dla dzieci, więc jeśli już się na to decyduję, to mam dość wysokie oczekiwania. Tym razem zdarzyło się, że miałem pół godziny i właśnie tę książkę pod ręką. Zacząłem czytać i... niespodziewanie bardzo mnie wciągnęła! Historia bardzo ciekawa. Akcja rozwija się niespiesznie ale coś "wisi w powietrzu", coś co sprawia, że chciało mi się czytać...

Historia o małym Saju przenosi czytelnika do Indii. Mamy tu Apę i Amę, tradycyjną kuchnię i krajobraz z manganowcami i drzewami granatu rosnących w ogrodach. Mamy opowieści o Maharadży i jego świcie oraz piękną, słoneczną aurę.
🖼️
Saj i jego siostra Prija to rodzeństwo jak każde inne. Mają swoje ulubione zabawy, sekrety i potrawy 🙂 Kiedy w ich domu zaczynają dziać się...

Dyskusje

• 2019
  • Dla dzieci
  • 2018
  • 2020
  • 1g) Laureaci konkursu "Piórko"
  • Powieści i opowiadania

Dodaj cytat z książki Mały Saj i wielka przygoda