Młody Nikt

Ridero
2018-11-14
2018-11-14
58 min.

Świat autora wbija w ziemię, wywraca myśli i burzy zastany w głowie czytelnika... ład(?). Każe zawracać, przemyśliwać, analizować więcej i więcej. Przy tym, jakby mimochodem, łączy to, co przeciwstawne, oswaja ogień i wodę, jednocześnie zachwyca i poraża. Lekkością myśli przelanej na papier i ciężarem jej powagi, prostotą przekazu i głębią tematu, młodością i dojrzałością. A wszystko w kilku zdaniach. W jednym tchnieniu poezji.

Twórczość zdecydowanie świetna, zdecydowanie wyjątkowa i zdecydowanie pozwalająca czekać na jeszcze.

Te krótkie myśli skłaniają do refleksji nad samym sobą.
Przy jednych się uśmiechniesz, przy jednych zamyślisz, a inne Cię wzruszą. Ale gwarantuje, że każdy odnajdzie się w tym krótkim zbiorze ;)

Jeżeli lubicie krótkie, a dające do myślenia myśli koniecznie przeczytajcie "Młody nikt" ! ;)
Polecam;)

Te krótkie myśli skłaniają do refleksji nad samym sobą.

Polecam;)

Ciężko mi jest pozbierać myśli i cokolwiek napisać o tym zbiorze. Dlaczego? Pytanie proste, odpowiedź już niekoniecznie.
Podczas czytania miałam wrażenie, że autor jest bardzo doświadczonym przez życie człowiekiem i wyobraźcie sobie moją minę, kiedy przeczytałam, że Dominik Czernic ma 22 lata. Ale nie o tym chcę napisać.
Niesamowite jest to jak ogromny przekaz mają jego wypowiedzi i jak bardzo zmuszają do przemyślenia tekstu. Uwierzcie mi, ja się rozkleiłam i tak jak jest napisane na blurbie to nie jest książka, która poprawi ci humor, w żadnym wypadku.
,,Młody Nikt'' idealnie opisuje dzisiejsze realia, to co jest dla nas ważne, to jak społeczeństwo postrzega świat, ale jednocześnie pokazuje jak odbiera go autor i... Nie mogę wydusić z siebie słów, które odpowiednio pochwaliłyby ten zbiór myśli.
Każdy znajdzie tam cząstkę siebie i nie ważne jest to, czy dopiero zaczynasz (tak jak ja) czytanie i podziwianie poezji, czy jesteś w niej obeznany, ale mimo wszystko ją kochasz. Dominik Czernic stworzył coś, co jest odpowiednie dla każdego, neutralne.
Wierzcie mi, że teraz, pisząc o tym mam łzy w oczach, bo jakby... Taki jest świat i jego nie zmienisz, postęp go zabija i chyba każdy doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
,,Młody Nikt'' prawdopodobnie będzie pierwszym zbiorem poezji, który zagości u mnie na stałe i do którego będę chciała wracać jak najczęściej nie zważając na to, że zdecydowanie psuje humor, bo nadrabia to innymi cechami, lecz je powinno się dostrzec samemu.

Niesamowite jest to jak ogromny przekaz mają jego...

zapraszam na szczegółową recenzję https://www.facebook.com/milczac/photos/a.158056111414222/365668983986266/?type=3&notif_id=1548602211066716&notif_t=page_post_reaction