W kraju czarnych koszul

Capital
Mussolini Włochy faszyzm dyktatura totalitaryzm
historia
Mussolini Włochy faszyzm dyktatura totalitaryzm

We wprowadzeniu autor przedmowy podaje czytelnikowi pewną wskazówkę. Mianowicie aby podejść do tej książki na spokojnie, bez emocji. To dobra rada. Pozwala ona w sposób otwarty pochłonąć treść.

Reportaż Stefana Niebudka jest niezmiernie interesujący. To bardzo ciekawy punkt widzenia na kraj Mussoliniego. Warto go przeczytać.

Stefan Niebudek jako młody endecki działacz udał się przed II wojną światową w podróż do Włoszech, aby na własne oczy zobaczyć państwo włoskie pod rządami faszystów. Chociaż narodowcy dosyć ostrożnie czerpali z tej części myśli politycznej, na łamach przedwojennych pism związanych z nurtem narodowym można było znaleźć wiele tekstów pochlebnie wyrażających się o Benito...

• 1.6.Dwudziestolecie Międzywojenne
  • 0.0.Posiadam

Dodaj cytat z książki W kraju czarnych koszul