Isadora Moon i zimowe czary

2018-01-01
2018-01-01
Iwona Żółtowska
dla dzieci fantastyka

„Isadora Moon i zimowe czary” to już druga książka o przygodach niezwykłej dziewczynki, jaką miałam przyjemność przeczytać. Wyjątkowość Isadory polega na tym, że jest wampirkoelfką.

Jej tata jest wampirem i to całkowicie nieprzerażającym, więc nie ma się czego obawiać. Uwielbia sok pomidorowy i każde jedzenie o tym kolorze. Mama - elfka jest uroczą kobietą, jednak fakt, że są razem jest niecodziennym wydarzeniem. Z tego powodu Isadora ma w sobie po troszku z każdego z nich. Musi zaakceptować samą siebie i odnaleźć swoje miejsce, w którym czułaby się w pełni akceptowana. Jednak o tym możecie przeczytać w pierwszym tomie tej serii.

”Isadora Moon i zimowe czary” to opowieść o sile przyjaźni i wielkiej przygodzie. Dziewczynka lepi bałwana z zaczarowanego śniegu, a efekt końcowy zaskakuje wszystkich, bo ten bałwanek ożywa i zaprzyjaźnia się z dziewczynką. W obawie przed rozpuszczeniem się swojego nowego przyjaciela, Isadora postanawia znaleźć mu dom, w którym byłby bezpieczny. Tak zaczyna się słodka i urocza przygoda Isadory.

Troszkę zatęskniłam za rodzicami dziewczynki, bo zeszli na dalszy plan i w tej książce autorka skupiła się na przygodach Isadory, Różowego Króliczka i Bałwanka. Czyta się naprawdę szybko, a sama fabuła wciąga. Nie tylko moja córka zakochała się w tej serii, bo i ja czerpałam przyjemności z ponownego spotkania bohaterów.

Autorka jest również ilustratorką i w tej książce możecie podziwiać jej prace, a ja rysunki w książkach bardzo lubię, bo dzięki nim łatwiej nawiązać mi więź z bohaterami, a dla dzieci jest to dodatkowe urozmaicenie. Książka została wzbogacona o dodatkowy rozdział! Mini książka kucharska zapewni dzieciom i ich rodzicom spora zabawy. Znajdziecie również kilka wskazówek i pomysłów na własnoręczne ozdoby i test dla najmłodszych. Bardzo nam się spodobał pomysł na zrobienie czarodziejskiej kuli i jesteśmy w trakcie realizacji.

„Isadora Moon i zimowe czary” to cudowna i słodka książka, która zauroczyła moją córeczkę i mam nadzieję, że i Wam się spodobają przygody Isadory! Polecam 7/10!

Po raz kolejny zachwycam się świetną oprawą graficzną opowieści o Isadorze. Urzekła mnie zupełnie, i nie tylko mnie:) Ale o tym rozpisałam się poprzednio, więc chyba nie warto się powtarzać. Kolejny tomik opowieści porusza kolejne ważne w życiu dziecka aspekty, przyjaźń, odpowiedzialność i troskę o drugą istotę, jak i to, że poznając kogoś nowego wcale nie musimy rezygnować ze starych przyjaciół, a odległość wcale nie oznacza końca relacji. Prosta, aczkolwiek pouczająca historia, w której treści odnajdzie się każde dziecko, pisana w narracji pierwszoosobowej, co mocniej pozwala wczuć się w przygody Isadory, jest świetną pozycją dla starszych i młodszych, i uważam, że każde dziecko powinno mieć ją na swojej półce. Dodatkowym atutem są umieszczone na końcu książki przepisy na lody ze śniegu, gorącą czekoladę, zimowe ozdoby czy szklaną kulę, które zapewnią dużo zabawy w czasie zimowych mrozów! Pamiętajcie tylko, że dzieci powinny przygotowywać wszystko pod Waszą kontrolą! Polecam!:)))

Pełną treść recenzji znajdziecie tutaj:

[...]

Również kolejna książeczka – Isadora Moon i zimowe czary – jest doskonałą lekturą dla małych (i dużych). Tym razem pojawia się dodatkowo Ciotka Śnieżynka, która czaruje dla naszej bohaterki śnieg. Co z tego wyniknie? Isadora zapragnie mieć przyjaciela, zatem lepi Bałwanka 🙂 Urocza fabuła, pozwala na mimowolny uśmiech, przypomina o tym, że przyjaźń jest wspaniała, a podbieranie cudzych rzeczy bez pytania, nawet w dobrej intencji, nie koniecznie wyjdzie nam na dobre 🙂

Na pełną recenzję zapraszam tutaj ---> https://rozchelstanaowca.pl/2018/11/isadora-moon-idzie-do-szkoly-isadora-moon-i-zimowe-czary/

[...]

• Czytamy z Apolonią ;-)
  • Czytam Julce
  • Pożyczone (praca)
  • Akcja 52 książki (2018)
  • Posiadam w bibioteczce :)
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Isadora Moon i zimowe czary